Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 18:55
Reakce na blackviolet:

Hiram Green: Slowdive

Na každou novou vůni Hirama Greena se těším. U něho totiž nikdy netušíte, ať je složení jakékoliv, jaké to nakonec opravdu bude. Jedno je jisté - nebude to nuda a s velkou pravděpodobností to bude hodně originální.

Taková je i Slowdive.

Když nadzvedneme suchou větvičku pomerančovníku, objeví se pod ním ošatka plná usušených meruněk mezi květy kořenité slaměnky. Z medové plástve do ní pomalu stéká hustý pramínek medu, pro který sbíraly včely nektar na kvetoucích tabákových polích a nosily ho do úlu vedle kvetoucí tuberózy.

Teď je tu podzim a tabákové listy tiše visí na dřevěných trámech, slunce a vzduch je barví do zlatova a čas jako by se zastavil.

​To zní přímo božsky. Vůni mám už chvíli ve "chci zkusit". Po přečtení tvé recenze mám chuť objednat ji i na slepo

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 19:10
Reakce na slniecko:

Maria Candida Gentile - Sideris: Tak tu je ayershirská "myrhová" ruža aj skutočnou myrhou statočne podporená. S prídavkom kadidla, štipkou šafránu a jemne ostrého bieleho korenia pôsobí chladne, nostalgicky, ale čarovne ako znovunájdená freska zo starého kostola. Drevený podklad toto vyznenie ešte podporuje. Krása, ktorá akoby stála mimo čas.

​To je naprosto přesný.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 19:15

Martula Huš 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 19:21
Reakce na Korsičanka:

Martula Huš 

​A just jo Na ALZD jsou předobjednávky sympatického cestovního balení za hezkou cenu.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 19:25

Martula Ty jsi mi ale neposlušná Hlavně mi ji pak ale nevzorkuj, bude-li nádherná Stačila ta dnešní:)))

Ale ty travel spraye jsou fakt lákavé

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 19:25

Martula Taky mě lákala k objednání naslepo, nakonec jsem vzala vzorek, ale o tom kabelkovém balení uvažuju. 

Řekla bych, že naslepo může objednat jenom někdo, kdo vůně Hirama trochu zná a ví, co od něho může čekat.

Jinak jsem si zrovna dnes dala na ruku jeden střik tvoji Fenice, krouží kolem mě celý den, má neskutečnou projekci . Je opravdu krásná, u mě je ten drydown vyloženě orientální a ambrový.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 19:31

blackviolet Vím, že jsou vůně Hiram Green specifické a hodně se mi líbí Shangri La a Moon Bloom. Kabelkové balení Slowdive asi risknu, i když s tím Korsičanka nesouhlasí  

Fenice má projekci a i výdrž famózní. A nosí se moc dobře, protože i přes tu svou intenzitu na se na mně rozkládá svěže a šťavnatě - nic omamného nebo těžkého, co by obtěžovalo okolí.

Drydown mám u ní jako u Musk Yas, spíš mošusový než ambrový. Ten orientální punc tam ale rozhodně je.

Cervanek
Avatar
04. ledna 2018 21:20

Martula Mám to s Fenice také tak, Marti, orientální tón a Musk Yas. U mě Fenice začíná jako čistý prostředek na praní - velmi příjemné textury a vlhké prádlo schnoucí, které se mi pak mění do vůně pudrové a to už přechází do Musk Yasu. I na pokozce - zkoušela jsem na hřbetu ruky a voní mi opravdu dlouho, přežije několikeré umytí. I signature Gritti je zde ( dle moji zkusenosti s D.Tuberose)

U Slowdive bych také riskla 10 ml miniaturu - akorát teď není a mají naskladnit 26.1.

Svrbí mě prsty na mini - Shangri La - Arbolé a Slowdiwe. /takovou pěknou Trojku/.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 05. ledna 2018 16:16

Dočítala som posledné stránky a veľmi pekne vám dievčatá ďakujem za to skvelé čítanie 

wendulka mne sa ten bozk páči  aj foto k recenzii.

alibi prehrabala som ti trochu blog a páči sa mi tvoj mydlový koníček. S mojimi dievčatami sme tento rok robili babkám pod stromček voňavé balíčky - mydlá, šumivky a telové šľahané maslo.

blackviolet lákavá recenzia. Na Fragrantice ho prirovnávajú k Botrytis, z nej som celkom rýchlo vyšpliechala odstrek. Nevieš ich náhodou porovnať?

macko.pu
Avatar
05. ledna 2018 16:20

AMOUAGE Lyric Woman

tak som mal možnosť vyskúšať túto krásavicu a musím povedať že je rovnako krásna ako pánsky Lyric... ruža, ktorá nedominuje tak dominantne (ako to zvyčajne býva), ale je podporovaná všetkými tými spoluzložkami, paráda

dokonca v dry downe je dámsky lyric viacej pánsky ako pánsky:)))

P.S. ten dry down je z pre mňa najkrajší a pripomína mi pánsky, (podla mňa čistý unisex) Jaipur od Boucheronu, nedocenené to geniálne dielo od aničky menardo

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 05. ledna 2018 19:12

sisa.b Botrytis neznám. Ale asi tam nějaké styčné body budou, minimálně ten med a ovoce, a tipuju, že Slowdive nebude tak sladká.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. ledna 2018 20:22

sisa.b Děkuji. Moji Evu na to moc neužije. Vyráběla se mnou jen jednou. Udělaly si s kámoškami oslavu a při té příležitosti je učil můj muž kovat a já s nimi vyráběla mýdlo :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. ledna 2018 21:40

macko.pu Lyric mám moc ráda!  Byla to u mě láska na první počich. Pánský ovšem neznám.

macko.pu
Avatar
06. ledna 2018 09:49

Dalia ... tak mi pošli adresu, pošlem ti nejaké pánske amuáže (vrátane lyric) na vyskúšanie

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 09:50

sisa.b Díky .

macko.pu S tím drydownem naprosto souhlasím. 

macko.pu
Avatar
06. ledna 2018 09:52
Reakce na wendulka:

sisa.b Díky .

macko.pu S tím drydownem naprosto souhlasím. 

... ​to som rád, že súhlasíš a som rád, že už aj prispievaš, že všetko včera (určite) dobre dopadlo

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 10:03

macko.pu Dík. Jj, nejhorší mám snad už za sebou, takže zlehka docitam, jestli tu jste všichni hodný, když tu nejsem

macko.pu
Avatar
06. ledna 2018 10:08
Reakce na wendulka:

macko.pu Dík. Jj, nejhorší mám snad už za sebou, takže zlehka docitam, jestli tu jste všichni hodný, když tu nejsem

​.... jejda, neviem na čo narážaš, ale radšej sa ďalej nepýtam

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 10:26
Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 10:27

wendulka Prý "nemám sílu číst" a už jsi nevydržela A já tu někde slibuju, že do 2 dnů... 

Tak ještě 1x - VÍTEJ, WENDY, A UZDRAVUJ SE!