Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Cervanek
Avatar
10. listopadu 2017 22:32
Reakce na Korsičanka:

Jsou ve Vídni někde k vyzkoušení, prosím, nevíš?

Ano, tyhle Muglery si lze očichat v plné parádě v Naegele und Strubell na Graben 27, kdy do tohoto kolosu patří i další parfumérky, např. i třeba Le Parfum - hned za rohem na Petersplatz 3 /u kostela Sv. Michaela/, kdy i ALZD je dnes jejich součástí jako e-shop.

Určitě stojí za to si do Vídně na ně odskočit. (hned vedle těchto Muglerů sedí na polici "parohatí" Penhaligon´s

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 23:00
Reakce na Korsičanka:

Ano, jak už zmínila Cervanek , mají je teď nově v Nägele & Strubell na Graben, vedou je od října.

Cervanek Na Petersplatz je kostel sv. Petra , sv. Michael je na Michaelerplatz naproti Hofburgu.

Cervanek
Avatar
11. listopadu 2017 06:32
Reakce na blackviolet:

Diky za upozorneni s tim kostelem - je

to logicke u Petrova namesti prece nemuze byt kostel sv. Michaela, to je fakt! 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 09:12
Reakce na blackviolet:

Díky za info tobě i Cervanek  Zkopíruju si to, abych - až se tam vypravím - byla hned v obraze:)

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 08:14

Dolce Amalfi - Xerjoff

Dolce Amalfi na mně voní jako horký punč z vánočních trhů se vším všudy. Cítím alkohol, plátek pomeranče, karamel a hřebíček. Mám pocit, že bych tuto vůni rozhodně neměla použít před řízením auta, že bych z ní snad i něco nadýchala (i při použití zevně ) Je to moc příjemná vůně, ale jako parfém??

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 13:32
Reakce na Martula:

Tak punč ti závidím. Mně se Dolce Amalfi ohromně líbí v první fázi, že to se mnou vždycky mává objednat si třicítku, jenže jak potom v základu vyleze vanilka, tak už je na můj vkus až moc sladká.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 13:36
Reakce na wendulka:

Tak to se na nás Dolce Amalfi rozvíjí opravdu hodně odlišně

Mně se moc líbí, jen nevím, kam bych ji nosila - připadám si s ní jako vánoční alkoholik

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 13:52
Reakce na Martula:

Píšem si na vyskúšanie. Že by sa našla podoba s Marnier Cordon Rouge... to by ste náhodou nevedeli?

Cervanek
Avatar
12. listopadu 2017 13:54

Santal Basmati - Affinessence

Nádherná lehce nasládlá štavnatá vůně zrajících obilných klasů, rýže a extraligového santalu. V drydownu cítím kašmerán jako v Black Cashmeran od D. Karan. To se hned tak nevidí. Připomíná mi trochu styl vůní  Technique Indiscrète, kdy však Santal Basmati má větší grády. Na poličce v Maison de Parfum ve Vídni jsem ji přehlížela, protože jsem si řekla, co může být tak zajímavého na santalu s rýží. Nakonec však po pořádném odzkoušení doma v klidu se jí hluboce omlouvám. Líbí se mi velmi pro svou originalitu, svěžest, hřejivost, proměnlivost a harmonii ingrediencí. Složky se vyvíjejí pomalu za to však do krásy. Výdrž má vynikající. Je z ní radostná, světlá a elegantní vůně. Jen ta cena mi přijde poměrně přemrštěná.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 14:36
Reakce na Cervanek:

Díky za recenzi, Sylvi. Mám od prvního ovonění pocit, že je úžasná Ale i další z řady nejsou k zahození - až tedy na Patchouli - Oud, tu nějak nemůžu. A Cèdre - Iris na sobě bohužel moc necítím, ač vím, že na jiných je krásná.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 14:43
Reakce na Cervanek:

...to zní velmi zajímavě, přitažlivě.!

Dá se k něčemu alespoň vzdáleně připodobnit.?

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 15:00
Reakce na Martula:

Tyhle "alkoholický" (koňakový, svařákový, likérový, whiskový...) vůně jsou krásný, ale i pro mě nenositelný (stačí si vzpomenout, že když jsem nosila Aubépine-Acacia, tak jsem měla několik upřímných komplimentů....že prý krásně voním citrusovým Fernetem).

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 15:16
Reakce na jerry:

Ale vždyť to je krásný kompliment přece.!

Z úst Ti to netáhlo,

ale voněla jsi mužům tak, co jim je velmi příjemné, resp. lahodný mok se popijí s kámoši, na akcičce, proste na pohodu, takže samé kladné emoce

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 15:27

Tabac Rouge

Nevtíravé příjemno … suchá skořicová sladkost, pár kapek medu, aroma tabákového listu a zlehka kouře … to je pro můj nos Tabac Rouge. Vůně jako dělaná pro zatažené listopadové dny, kdy venkovní šeď nutí člověka hledat příjemné požitky kde s dá. Něco mi však našeptává, že i sluníčko jí sluší.

Cervanek
Avatar
12. listopadu 2017 15:41
Reakce na Miru:

už jsem poopravila značku, kterou mi připomíná je to TECHNIQUE INDISCRETE (nikoliv Premiere Technique).

vůni zkouším od včerejška, okamžitě mi naskočil Nos - mladý, mužný vlasatý Belgičan a  jeho vůně

Eau d´Anvers, Safran Nobile a Plaisir d´Amour - které mi Santal Basmati připomíná. A které jsem také zkoušela ve stejnou dobu - tedy v době chladna jako teď jen před 2 lety. Vůně Libertina mají jiné složení, ale v Santal Basmati cítím jejich styl.

Těžko se Santal Basmati popisuje, vnímám ji jako dřevitou gurmánku a kromě kašmeránu z Black Cashmeran, který tam je jen chvilku má v sobě i něco ze tří uvedených vůní Louise Libertina zn. Technique Indiscrète: Štavnatost může někdo vnímat i olejovitě, tím jsem chtěla říct, že není "suchá".

Je to dost emocionální vůně, zářivě žlutá, má šťávu, má výdrž a kuráž. Není to žádná nuda, žádná rýžová kaše, což by mohlo z části názvu "Basmati" odrazovat.

Jen těch 300 euro mi na ni tak trochu vadí 

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 15:44
Reakce na Miru:

Jo, ale když takovou vůni nosíš do práce, tak se vystavuješ jistému podezření - a ne každý je schopný poznat, že ten parfém mám na sobě, nikoliv v sobě.

Cervanek
Avatar
12. listopadu 2017 15:45
Reakce na Korsičanka:

Miri, jsem sama překvapená krásou této vůně.

Nakonec musím říct, že Patchouli-Oud - mě až děsí, jak ji zkouším v klidu domova a tak se mi líbila ve vídeňském obchodě.

Je bezesporu kvalitní, ale zdá se mi toho nějak moc, příliš mnoho oudu, pačuli a hromada guajaku, až se složky vzájemně perou do zabití. Vůně mě až dusí.

Než Patchouli Oud - to raději Musk Ambre Gris  - která je možná až pánská, ale i muchlací, tak nějak bych ji viděla na statném, vysokém chlapovi, do kterého bych se ráda zabořila.  (k dalším vůním jsem ještě nedošla, abych si je prožila)

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 15:48
Reakce na Cervanek:

Vůně i s mikrostopou oudu mě vůbec neoslovují.

Ta Musc Amber Gris mě podle složení taky zaujala.

A i ta vanilková, co popisuje Vendulka. Ale jak tam zmiňuje cedr.,., ten mi, když někde je, většinou vůni na mé kůži zničí...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 15:49
Reakce na jerry:

O to víc můžeš kladně překvapit svými pracovními výkony.!

..."pod vlivem" a tak dobrá.!

Cervanek
Avatar
12. listopadu 2017 15:50
Reakce na Miru:

já některé složky taky přímo nesnáším, ale nenechávám se tím odradit, protože je často pak v parfému ani nenajdu. Vždy je to o poměrech

Cedr v Cedre-Iris snad ani nevnímám, Iris ano, nemám vůní ještě moc probádanou, ale první dojem je, že na mě působí nějak moc semišově a něco ji chybí. Můj názor se ale ještě může změnit. (v Patchouli-Oud jsem se pěkně sekla)