Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:56

Clémentine California (Atelier Cologne) - čerstvě rozkrojený červený pomeranč s nastrouhanou mandarinkovou kůrou, a to vše posypané cukrem a drcenými sušenými bylinkami s výrazným kouřovým nádechem. Rozvoněla se do podoby cypřišového háje porostlého kouřovým vetiverem (reminiscence na Encre Noire jak vyšitá) se strouhnutou pižmově nasládlou limetkovou kůrou. Jedna z nejhezčích citrusovek, které znám, navíc s neuvěřitelnou výdrží.

Chateau Krigler 12 (Krigler) - sametové zelené fialkové lístky, postupně přecházející do jemného fialkového mýdélka a fialkového pudru. Jemná, něžná a romantická vůně.

Cervanek
Avatar
14. listopadu 2017 22:45

La Botte - Night Veils (Byredo)

Zkouším na potřetí:

Při teplotě nad 10 0 C

Začíná okurkovým salátem a pak se přidá ryzí závan kožených bot. Připomíná mi Louban od Montaleho.

Při teplotě pod 10 0 C a níže

Nasládlý okurkový salát s octem jsou rázem pryč. Z La Botte je naráz jiná vůně - hořko - mahagonově dřevitá s kůží naleštěných vysokých bot, loveckých tašek a brašen. Působí velmi silně jasmín s cibetkou, který s mahagonem a kůží vytvářejí nádhernou slanou vůni. Vyvíjí se velmi pomalu do silné až drsné vůně kůže absolute. Aaaach, nemohu se té krásy nabažit. Rozporuplná, mnohovrstvá, za to však dokonalá vůně.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 07:48

L´Eau d´Hiver (Frederic Malle)

Už delší dobu pátrám v paměti po čisté, něžné průzračné vůni. Zimní voda je vnímána několika způsoby, někomu připadá smutná, melancholická, ale také teplá atd. Já osobně ji vnímám jako konejšivou vůni s jiskrou v srdci. Evokuje ve mně pohádku o Gerdě a Kájovi, ledové království. Nejprve mě pohladí náruč fialek, těch prvních, která srdnatě vystrkují zpoza sněhu své fialové hlavičky a ještě voní sněhem, hlínou a jemným příslibem jara. Anýzová relaxace a zmiňovanou hladkost má na svědomí zřejmě heliotrop a musk. Nejsem příliš velkou fanynkou tzv. medových vůní a já ho mám v Zimní vodě tak lžičku na oslazení velkého čaje, což je pro mě tak akorát na dokreslení zimní atmosféry. V mém podání vnímám podobnost s LHB a Apres L´Ondée, nicméně v podání F. Malle.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 09:17

Mám ráda vůně obsahující tuberózu, a tak musím přiznat, že mě skutečně okouzlila ta mnou dnes zkoušená. Databáze ji uvádí jako unisex, ale já ji vnímám jako ryze ženskou. Na muži si ji představit nedokážu. Je poutavá, něžná, magická ...

Beyond Love (By Kilian)

Čaruj, čaruj skrytá v mlze líbeznosti

krásko bílá …

opíjej srdce, co v lásce se postí

až dosud …

Odstíny zeleně otevírají smyslům kompozici, jejímž srdcem je půvabná a nezvyklou něhou omamující tuberóza. Zelenkavá dřevitost přechází do krémové běloby, která se jako mlžný závoj rozprostře v prostoru. Chladivá vzdušnost rozpíná vůni tuberózy snad až za hranici vědomí … hlava se zatočí … a vědomí padá jak sněhová vločka zlákáno náručí pižmového polštářku, v němž zůstala trocha lidského tepla.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 11:37
Reakce na Cervanek:

No, vidíš, Sylvi, jak se proměnila Už jsem o tobě začala pochybovat (velká nadsázka )

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 15:37

ad Florentina

...má tedy blízko nejen k Amande Sucrée, Jovoy Poudre, Karleidoscop, ale po rozležení/v základu 

k vůni Flower Kenzo a Kenzo Indigo

Cervanek
Avatar
15. listopadu 2017 16:30
Reakce na Korsičanka:

Vune s kuzi jsou zradne, ale sanci jsem ji jeste dala 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 18:29
Reakce na Cervanek:

Mně se zatím žádná kožená nelíbila zdaleka tak jako všechny 3 Night Veils - každá má něco do sebe

A máš naprostou pravdu, že Le Gant je z nich nejkrásnější

Cervanek
Avatar
15. listopadu 2017 18:40
Reakce na Korsičanka:

Miri i mi se libi - je to podarena trilogie. Byt draha, ale je dobra.

Ted mi dorazil vzorek Cuir Blanc zn. Evody - je podobna Le Gant - ale nema jeji silu.

( la Botte citim na sobe jeste ze vcerejska)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 18:44
Reakce na Cervanek:

Právě jsem si říkala, že Bílá kůže od Evody nemusí být špatná, ale jde právě o tu sillage

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 19:41
Reakce na Miru:

"Rose of No Man's Land

Vůne na mě působí jaksi nostalgicky až melancholicky."

- a přesně tohle mě na ní dostalo 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 19:46
Reakce na Dalia:

Jedna ze 2 tuberóz, jež "můžu" Otázkou zůstává, zda Guerlainova Veselá Tuberóza - první, jež se mi líbí, je opravdu o tuberóze?

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 19:48
Reakce na andry:

...jo, to chapu... Je to dobrá vůně, ale ja zas nostalgii ani melancholii nechci, noo...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 19:49
Reakce na Miru:

Stačí zamračený podzim, že?

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 19:52
Reakce na Korsičanka:

No, mne podzim nevadi, na kazdem rocnim období si najdu to pekny.

Ale nemam potrebu dostavat se do melancholickych nalad, mam radeji to pozitivni, pohodove...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 19:54
Reakce na Miru:

Jsme na tom stejně. I tato vůně ošetřovatelek mě nijak zvlášť neupoutala, a to se mi některé vůně od Byreda líbily/líbí dost.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 20:07
Reakce na Korsičanka:

Vune osetrovatelek.? Tak to pak ano...

...sbirat ranené z prachu cest zpod jvetoucich ruzovych keru...

Jo, i mne se od Byreda libi vůne. Ale jine, no

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 20:09
Reakce na Korsičanka:

Veselá tuberóza je u mňa zatiaľ prvá, ktorú nemôžem nosiť. Na konci leta - katastrofa. Po Monikiných radách som ju vytiahla v chladnú jeseň - taká istá katastrofa. Ešte nechám zvyšok na jar, to akurát dostriekam ten polovičný odstrek, ale už teraz viem, že opakovanie nebude, nerozumieme si  Ale v Košiciach som sa "zahľadela" do Nun a hoc nie je v zložení uvedená, na mne jasná tuberóza (potvrdené aj od Štefana). 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 20:12
Reakce na Korsičanka:

Jedna ze 2 tuberóz, jež "můžu" Otázkou zůstává, zda Guerlainova Veselá Tuberóza - první, jež se mi líbí, je opravdu o tuberóze?

Veselou tuberózu jsem ještě nezkusila, ale tento Kilian se mi líbí velmi.  

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 20:40
Reakce na sisa.b:

Některé vůně LO jsou dost dobré,zkoušela jsem tam asi všechny, ale nepamatuji si je konkrétně:)