Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 15:58
Reakce na Cervanek:

"Jen těch 300 euro mi na ni tak trochu vadí "

Přesněji 335 Euro

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 16:19
Reakce na Cervanek:

já některé složky taky přímo nesnáším, ale nenechávám se tím odradit, protože je často pak v parfému ani nenajdu. Vždy je to o poměrech

Cedr v Cedre-Iris snad ani nevnímám, Iris ano, nemám vůní ještě moc probádanou, ale první dojem je, že na mě působí nějak moc semišově a něco ji chybí. Můj názor se ale ještě může změnit. (v Patchouli-Oud jsem se pěkně sekla) 

Sylvi, potvrzuji, že vůně Affinessence stojí za to vyzkoušet i při averzi na některé konkrétní složky. Já například vůbec nevyhledávám kosatec a Cedre-Iris se stala jednou z mých nejoblíbenějších vůní

Santal-Basmati se mi taky moc líbí. Všechny vůně Affinessence jsou přímo nabité složkami, mnohovrstevné, barevné (a to jsem si myslela, že to bude nuda - podle názvů..)

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 16:20
Reakce na jerry:

Jo, ale když takovou vůni nosíš do práce, tak se vystavuješ jistému podezření - a ne každý je schopný poznat, že ten parfém mám na sobě, nikoliv v sobě.

Přesně tak jsem to s Dolce Amalfi myslela

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 16:21
Reakce na michaela:

Píšem si na vyskúšanie. Že by sa našla podoba s Marnier Cordon Rouge... to by ste náhodou nevedeli?

Tuto vůni bohuže neznám, tak nemůžu porovnat.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 16:23
Reakce na Dalia:

"Něco mi však našeptává, že i sluníčko jí sluší."

To mě tedy nenapadlo použít ji v létě:) 

Cervanek
Avatar
12. listopadu 2017 16:25
Reakce na Korsičanka:

"Jen těch 300 euro mi na ni tak trochu vadí "

Přesněji 335 Euro

V Maison de Parfum je za rovných 300,00   a posílají i k nám přes e-shop (ale i to je hodně)

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 16:27
Reakce na Martula:

To je alkohol. Kedysi dávno som povedala niečo ako “pol poličky dám tomu, kto do parfému prenesie vôňu tohto likéru”. Alebo len tretinu poličky, to už neviem presne.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 16:38
Reakce na michaela:

Aha Vidíš, já automaticky všechno řadím do parfémů

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 16:45
Reakce na jerry:

Akoholickou vůni taky mám, Piňa Coladu. Kolegyně ji chtěla vyzkoušet po práci v šatně a v tu chíli přišla  další kolegyně a aniž by zjišťovala co děláme, tak hlásí že si dá taky 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 16:48
Reakce na Dalia:

Tabac Rouge se mi líbil moc. Myslím, že jsem ji zkoušela od Miji. Pořád přemýšlím o odstřiku a ty jsi mi připomněla, že teď by mohl být její čas. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 16:56
Reakce na Korsičanka:

Ano, myslím, že TR bude slušet i suchý slunečný podzimní den. 

Renusatko Mně se také líbí a určitě bych tuto vůni na podzim nosila. Je to druhý Phaedon, kterého jsem poznala. A ten první se mi dostal pod kůži tak, že jsem si ho musela pořídit (Rouge Avignon). Moc by mě zajímali i ti další.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 16:56
Reakce na Renusatko:

Asi se divila, když zjistila, že neaplikujete do sebe, ale na sebe

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 17:08
Reakce na jerry:

Tak celkem se divila, že chceme takhle vonět . Já ji moc nepoužívám, občas doma pro sebe. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 18:58
Reakce na Renusatko:

mně zas voní TF Noir jako nějakej fakt dobrej rum. takže si ho dávám hrozně ráda na spaní, jako šláftruňk:D

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 22:08

Noix de Tuberéuse Miller Harris - budu si muset as nějakou tu tuberózovou vůni koupit.  Rok vzniku 2003? Hádala bych jí mnohem víc. Určitě cítím v úplném začátku závan aldehydů. Ale velice brzy už je to koncert bílých květin. Jsou sladké, ale chybí jim jejich omamnost, je tam jen krásná hladká a opravdu máslová tuberóza. Na tohle složení je to celkem jemná vůně. I fialka je tam v té své krásnější podobě, ne jen listy, ale i ten malinký závan vůně z květů. Nikdy bych od tohohle složení nečekala zázrak, ale vůně je jemná, hladká s mandlovým koncem. Nádhera. 

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 12:29

Florentina

V podstatě souhlasím se všemi recenzentkami v databázi.

Ale nic noveho pod sluncem...

...resp. mně to připomíná mix vůní

Amande Sucree x Karleidoscop x Poudree Jovoy.

Bohuzel intenzita a výdrž teto vůně je tragická, smêšná..., téměř nulová.

Violettes du Czar

Lolita Lempicka EdP bez gurmánštiny...

...čili pro mě je Lolita L. lepší...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 12:44

Fruitchouli Flash

...Andy je divnej zjev.

A jeho vůně tím pádem v podstatě taky.

Jsou divné.

Jasné, někdy i krásné, ale prostě divné.

Řečeno diplomatickou řečí - zajímavé, osobité.

První nádech a

zvednul se mi kufr.

Uaaaá.! Tohle mi dělají nekteré vůně typu vintage chypre.

Zde to má na svedomí určitě kombinace rozhňáclé broskve s pižmem a pačuli. A k tomu pak meruně naložené v cukru a zalité sirupem, opět přeslazeným, z růží.

Jo, je to husté, hedvábné, hňácavě muchlací, ale pořád mě to něčím irituje..?!..

Hm. Do tohohle luxus amarounu totiž nacpali ještě solidní davku pižma...

...ale ne pižma pudrově čistého, bělostného,

nýbrž toho živočišného -

lehce špinavého, lehce zpoceného, naslaněle nasládlého, toho pižma, co se vznáší po ránu nad zvalchovanou  postelí...

Vůně pro děvku,

do kýčovitého a přepestrého interiéru, aby se přebily nevhodné, jiné nežádoucí pachy, než je vůně přetékající ovocné misy a vůně jejího těla.

A nebo

vůně do ultra stroheho kostymu či smokingu na holém ženském těle a máme elegantně erotický obraz femme fatal.

Jo, je to ovocnej oheň, plamen, kterej ve svém dosahu všechno sežehne...

...hustá pižmovoovocná erotická vůně.

Kvalitní je určitě.

Mně se ale nelíbí. Prostê nelíbí.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 13:05

Rose of No Man's Land

Přirozeně/přírodně/prostě akorát sladká hustá tinktura ze sytě zbarvených růží a sluneční šťavnatosí nacucaných malin.

Snad hned po pár vteřinách citim i pepř, oeořovou svěžest.

Takové to typické čerstvo, lehce průtahové větrno z pepře.

Jenže po určité, ale ne dlouhé, době se onen pepř změní -

dostane podobu přesně toho pepře, který mate v papírovem pytliku ve spíži, nebo ještě lépe - ten, který právě melete a špetkou z prstů sypete na pokrm.

A pak je tam pyl ze všeho, co od jara do podzimu kvete, a je tam prach, vznášející se nad udusanou cestou pokaždé, když někdo profrčí v autě a nebo i byť jen pomalu projde únavou ztěžklým krokem...

Vůne na mě působí jaksi nostalgicky až melancholicky.

Z počáteční pro mě příjemné  pozitivní roviny se přehoupla do odstínů šedi, khaki a rozostrené zaprášené temně rudé s delikátním pikantně štiplavým vankem.

Nic pro mě...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 13:12

Over The Musk

Dřevo, musk, kosatec, pyly, otočník, heliotropin, vetiver, pačuli, jemné bílé květy

(minimálně všechno tohle tam je) -

namleto, propudrováno, odstraněna gravitace, přidána bílá naducaná oblaka a vše vyšleháno do smetanového krému.

Ne Red Bull, ale Over The Musk vám dává křídla...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 13:26

Vanilla Flash

Nádhera.

Mistrovské dílo.

Vanilka, růže, koření, tabák.

Vymazlené, šťavnaté, plné chuti, luxusní, heboučké, lehce alkoholové, jemně orientální, měňavé, ..

...tak krásně vůnê začala.!

Hm, jenže to by ji nesměl tvořit ten divnej týpek...

Vanilka je fuč, skoro ji vyštípaly z partičky.

A misto ní potemnělé růži pochlebuje úlisně vláčný a hladký jako had, jindy škrabavý aldehyd.

Tabák.?  Nyní jen oválný, téměř neviditelný obláček, jenž se slastným puknutím právě z úst vypustil muž vychutnávajicí si svoji Cohibu...

Tahle vůně není prvotně o vanilce.

Tahle vůně je hádanka, hra na schovávanou - kdo vanilku najde...

Ano, vanilka jemňoulince pomrkává dlouhými černými brvami tu zpod růžových okvětních plátků, tu zpod tabákové dochuti na jazyku.

Vanilla Flash i přes své složení voní krémově, vláčně a 

vlastně, nakonec se úplně změní -

zkrotne a přitulí se k vám delikátní ale hustá růžovopižmová krémovka s doutníkem mezi rty...