Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 21:51
Reakce na daniela:

 Je to možné, toto??

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 21:57
Reakce na jerry:

Určitě....doporučuju ještě vetknout chryzantému do vlasů 

A doufám, že jí nepůjčíš Funeral Home, protože ta se na takový veletrh nehodí (spíš na návštěvu zahradního centra).

Recenze skvělé a ještě mě děvčata rozesmíváte. Děkuji :)

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 22:04

Funeral Home jí nepůjčím, sice kolegyně ví o mé parfémové zálibě, ale ne až tak 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 22:35

Tak ještě jedna dušičková .

Renier Perfumes: Black Rain

Už když jsem zkoušela Black Rain poprvé v létě, vybavil se mi, nevím ani vlastně proč, hřbitov. Nic nepříjemného, žádný zmar ani smutek, spíš klid a smíření. Mramorové náhrobky,  úhledné cestičky s jehličnany, keříky růží.

Přitom je to vlastně příjemná kožená vůně s lehce orientální růží a pudrovou fialkou, doplněná zemitým pačuli a dřevitou ambrou.

Přesto je pro mě taková meditativní, uklidňující, vzpomínková. A třeba i dušičková. Abychom si vzpomněli na všechny blízké, kteří tady s námi už nejsou, ale z našich srdcí nezmizeli.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 22:45
Reakce na blackviolet:

Krásně napsané

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 22:51
Reakce na Korsičanka:

To ty Dušičky .

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 22:58
Reakce na blackviolet:

Recenze, co chytne za 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 23:01
Reakce na alibi:

Děkuji .

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 23:32
Reakce na Fleur:

Gothic Angel v Tvém podání nemá chybu.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 23:38
Reakce na ModestMourek:

Ty Trudony nejsou špatné, nicméně nemůžu říct, že by mě vyloženě nějak chytly, tak jsem si říkala, že líp asi vyzní na pánské kůži. Mně osobně se nejvíc líbila právě ta Bruma kvůli tomu kosatci s vetiverem, když jsem je zkoušela v Ingredients. Asi že mi trochu typově připomněla Iris Nazarena.

blackviolet Moc pěkné.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 09:27
Reakce na alibi:

Mě víc, než vůně Mám jich tam nahoře v nebi požehnaně.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1059 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 10:21
Reakce na wendulka:

Ze tří parfémů, od kterých mám vzorky, mě nejvíc zaujal Olim. Je dost pánský a z těch tří má největší projekci a výdrž. U něj mě i mrzí, že neprodávají menší objemy než 100 ml (tak hodně ho zase nepotřebuji).

Mortel (Trudon)

Krásné autentické kadidlo podobné (i cenově) Tauerovu Incense extrême. Ze začátku je trochu vlhké a dýmá neochotně, ovšem pozvolna se rozvoní do podoby kadidlovým dýmem vyplněného gotického kostela a vydrží tak několik hodin. Prostor však nevyplňuje, ve srovnání s Incense extrême je podstatně usedlejší. V závěru kadidlo už jen zesládne benzoinem.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 10:27
Reakce na ModestMourek:

Taky jsem je v INGRED. zkoušela, ale moc rychle, tak si od tebe tady ráda počtu

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 18:59

Mandala Masque Fragranze Milano Kořeněný cedr, hodně štiplavý a ostrý. Kadidlo a myrha mi připomínají spíš kostel než louku. 

Tohle je vůně,  kterou měla sakristie před štědrovečerní půlnoční, kdy jsem s kamarádem chodila chystat výzdobu do kostela a všude bylo plno větviček a věnců a svíček. Myrha byla pálena při starověkých římských pohřbech a já jsem v tom kostele měla vždycky pocit, že takhle to vonělo ve starém Římě. 

Tohle jsou Vánoce u babičky. Kuchyň vyzdobená větvičkami smrku a borovice. Na starých kamnech se pálí františek, při pálená míval kořeněnou vůni  myrhy a kadidla . Skořice a hřebíček, připravený na vánoční punč. Všechen nábytek ošetřený leštěnkou. Taková vůně starých Vánoc, čistoty a klidu. Přitom je výrazně kořeněná, štiplavá s hořkým aroma myrhy a silně citrusovou notou cedru v začátku. Jde hodně do prostoru a má velkou výdrž. Chybí mi něco, co by vůni trošku zjemnilo a osladilo. Vanilka se neukázala. Takže, jak jsem předpokládala...krásná vůně, kterou možná použiju na Vánoce v bytě, abych si tu starou atmosféru připomněla, ale nosit ji nemůžu. 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:03
Reakce na Renusatko:

Říkala jsem to, že i když je velmi emotivní, na nošení pro tebe nebude. Já to mám zrovna tak. Každopádně popsala jsi ji nádherně. Tuhle recenzi určitě ulož, prosím!

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:06
Reakce na wendulka:

Člověk už to po čase odhadne i u ostatních 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:25
Reakce na Renusatko:

 + wendulka 

Takže je vám jasné, dámy, že je pro mě

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:29
Reakce na Korsičanka:

Z mého pohledu určitě. Já myslím, že tohle bude tvoje parketa. A koukám, že vzorek máš, takže už to jistě i víš 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:32
Reakce na Renusatko:

To si piš. Jen mám předtím ještě jiné touhy

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:33
Reakce na Renusatko:

Moc pěkné! 

Těď se k recenzi možná konečně odhodlám i já. I když Wendulka  nedávno psala, že recenzi píše po první zkoušce, jestli to nepletu..? a já ji už nosím nějakou dobu, ze vzorečku.