Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 25. října 2017 15:07
Reakce na Renusatko:

Ještě k té La Danze. Poprvé jsem ji zkoušela na večírku, podruhé vlastně až včera z miniaturky. Obě zkoušky v teple, kde se krásně  rozvoněla. Dnes ráno jsem v ní vyběhla do chladného brzkého rána a už chápu tvůj drogérkový cedr. Než jsem se dostala do tepla, tak jsem myslela, že umřu . Vonět se teda budu muset až v práci, protože potom už to v teple byla zase paráda. 

To je teda!? - vonět se až v práci - to bych nevydržela ani cestu autem! Ale na mně vyznívá též jako laciná líbivka z drogérky, teplo neteplo:( Zajímal by mě pak ten extrait, co nabízelo notino

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 25. října 2017 15:15

Z jiného soudku: ležím tu s průduškami nemocná, moc bezmocná a inhaluju 2 vzorky, jež mi nedají spát: MFK Oud Silk Mood a Veleno Doré od LM. Něco mi v nich voní stejně - že by černá třešeň a růže???

Online jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 25. října 2017 16:22
Reakce na Luna:

No JE tam, akorát zamaskovanej! A já ho nesmím mít ani stopové množství, okamžitě umírám!

A Rose America, o te nic psát nebudu, byl by to další horor.

Memory Motel zrovna zkouším a dost ti rozumím

Ale Rose America jsem si koupila aspoň odstřik (ale na flakón to úplně nevidím).

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. října 2017 17:52
Reakce na Korsičanka:

Já jsem v práci za 8-10 minut, to fakt bez parfému přežiju, když bych měla v plánu La Danzu. Jen dnes mi ujela tramvaj, tak pěšky to bylo 20 a byla celkem zima, tak jsem trpěla déle. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 25. října 2017 23:01

Carner Barcelona: Latin Lover

Taky se vám vybaví při pojmu latinský milenec nějaký tmavovlasý temperamentní fešák? Třeba někdo jako Antonio Banderas? Očekáváte vášeň a kytice rudých růží? Pevné ruce, které vás tisknou při tangu argentinu? Velká slova a velká gesta?

Tak na to zapomeňte. Tento latin lover je něha sama, jemný muž uhlazeného chování. Přichází s kyticí magnólií, zelených konvalinek a ylang ylangu, ozdobenou jedním kvítkem jasmínu. Voní elegantní citrusovou kolínskou a na sobě má čistě vypranou a vyžehlenou bílou košili.  

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. října 2017 23:54
Reakce na blackviolet:

Můžu potvrdit, Latin Love je příjemná květinovka, ale s tím názvem jim to fakt nějak nevyšlo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. října 2017 23:34

Reminiscence: Patchouli

Jak už napovídá sám název, jedná se o tradiční kořenitou pačuliovku, jejíž zemitost v úvodní fázi zdůrazňuje vetiver. Ten společně s ostrouhanotužkovým cedrem postupně zcela z pačuli vysaje veškerou zelenou vlhkost a to tak z pomocí santalu s tóny kokosových sušenek, mandlové tonky, vanilky a bílého pižma ukáže i svou lehce gurmánskou stránku v podobě vůně surového kakaa.

Vilhelm Parfumerie: Fleur Burlesque

Nemůžu si pomoct, ale při názvu Fleur Burlesque a zmínce o Belle Epoque a Moulin Rouge jsem čekala hravou, možná až lehce dekadentní květinovku. Tady zpoza úvodní rozverné bio citrusové spršky vystoupí běloskvoucí gardénie s pudrovým popraškem, doprovázená ovocným jasmínem, mléčným santalem s podtóny kokosu a ambrou. Spíš než burleskou je tak pro mě bílou nevěstou se svatební kyticí z gardénií a pomerančových květů, jejíž vlasy voní po jemném mýdle.

Online jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 27. října 2017 08:25
Reakce na wendulka:

Patchouli je pačuliovka, která se líbí i mě, která pačuli nevyhledává. Což bude asi tí, že to není úplně typická pačuliovka (a la mokrá či suchá hlína, otevřený hrob, plesnivý sklep apod.).  

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 27. října 2017 09:34
Reakce na wendulka:

Wendulko, prosím, mám dotaz. Chambre Noire je nositelná i pro ženy? Nemám kde očichat, ve Fann ji už nevedou, jenom si pamatuji, že se mi tenkrát líbila nejvíc z celé značky. 

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 27. října 2017 09:40

Ještě jeden dotaz, nevíte někdo, jestli v Douglasu v Palladiu mají Elie Saab Essence Amande Tonka? Uvažuji že si udělám výlet do Prahy, nebyla jsem tam několik let, a je jasné, že tam pojedu jenom kvůli obchodům s vůněmi :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. října 2017 09:50
Reakce na Renusatko:

Juste un Rêve Parfums de Nicolaï - Kokos, meruňka? Kde to vše je? Mýdlo, mýdlo, čistota, jasmínové mýdlo, mýdlové bubliny, závan tuberózy na starožitném nábytku, malinko nesladké vanilky. Strašně umělé a chvílemi až nepříjemné.  Asi chyba v Matrixu.

La Danza delle Libellule - Fragranza Suprema  Nobile 1942 - Jak jsem měla možnost vidět nebo spíš cítit, vůně Nobile 1942 jsou velice ovlivněny chemií kůže nositelky. Vždy bych doporučila vyzkoušet a nedat jen na recenze ostatních. Byla jsem překvapená, když mi všichni říkali, že se vůně nevyvine moc hezky, ale chtěla jsem jí vyzkoušet kvůli jejímu složení. Pro mě je to jablko v krásné podobě a se svěžím začátkem. Cedr mu dává trošku kyselou příchuť, vanilka sladkost  a skořice podtrhne zase kořeněnou stránku. 

V začátku vůbec necítím jablko, ale spíš jahody se smetanou. Čím je větší teplo, tím je pocit intenzivnější. Cedr na mé kůži vytváří jen pocit, že jablko je šťavnaté ale ještě trošku kyselé. Stačí si ale chvíli počkat a posypat ho vanilkovým cukrem se skořicí. Pro mě neskutečná, podzimní, gurmánská záležitost. 

Anonimo Veneziano Nobile 1942 - Chypré tóny hned v začátku. Jak kdybych už ji někde potkala, cítila. Je mi tak známá a příjemná a přitom to vůbec není můj typ vůně. Jsou to zelené tóny a bílé květiny ve svěží kytici. Je to krásná dáma v bílých šatech, uprostřed letního dne v zahradě u moře. Je to spojení vkusu, klasiky a svěžesti v krásně zpracované vůni. Santal a vanilka vytváří teplo, slunce a pocit pohody. Růže se mi vytratila, asi ví, že ji nemám ráda a tentokrát ani žádné živočišno. Čím víc se rozvine, tím je krásnější. 

Zdá se, že vůně Nobile 1942 Ti sednou. Krásné popisy!  

Mám pro značku slabost.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 27. října 2017 10:44

blackviolet wendulka Jestli ten název Latin Lover neznamená spíš Milovník latiny, tedy slušňák, který "seká latinu" 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. října 2017 10:51
Reakce na 33lejaby:

Těžko posuzovat, tohle má každý nastavené jinak. Mně vyloženě pnská nepřijde, ale to mi nepřišla ani Panorama, zatímco si vzpomínám, že jerry už ano.

A jinak tu Amande Tonka v Douglasu v Praze nemají, ta patří už mezi ty nové.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. října 2017 10:54
Reakce na daniela:

No podle toho, co o vůni píše značka na svých stránkách tak ne: ”A provocative tempting love; an addictive fragrance full of character.”

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 27. října 2017 12:00
Reakce na wendulka:

Provocative... tak asi ten "švihák lázeňský" to má být 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. října 2017 13:52
Reakce na Dalia:

Děkuji. Jsem celkem ráda, že mi z Vavavoom sedne alespoň některá značka. Jinak tam hledám celkem marně . Nějak si nemůžu najít cestu třeba k Jul et Mad. Tam se mi teda líbí a do dalšího kola zkoušení postupují jen Aqua Sextius a Fugit Amor. 

Online jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 28. října 2017 16:14

Intense Cherry (Montale Paris) - zpočátku sladká svěží citrusovka s kyselými třešněmi, které postupně nabraly obrat ke směsi citronových a třešňových dropsů s ledově nasládlými anýzovými dražé. A nepatrně igelitová růže s lehce sladkým pačuliovým nádechem dostala za úkol držet zbytek na uzdě, aby nesklouzl do fádní sladké ovocenky. 

Memory Motel (Une Nuit Nomade/Une Nuit à Montauk) - stará kůže načichlá jemným kouřem a obalená ve sladkém pepři, postupně zatlačená do pozadí přesušeným horkým tabákem nadroleným do nakyslého medu. Zvláštní (ale ne nepříjemná) kombinace, obzvlášť poté, kdy se rozvoněla do teplého plechu vycíděného nemocniční dezinfekcí a posypaného sladkým pepřem. Víc než unisex mi ale připadá spíš jako ryze pánská.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 28. října 2017 20:01
Reakce na jerry:

Ano, zapomněla jsem u Memory motel uvést kůži, je tam celkem, aspoň na mě, výrazná. A bohužel slaná!

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 29. října 2017 13:30

Gothic Angel: variace na Krylova Anděla. Tohoto pošramoceného anděla si z kostela odnáší nedospělý mladík v džínách zamazaných od trávy, to jak předtím zapíjel za kostelní zdí levným rybízovým vínem nešťastnou lásku. Anděla schová do krabice od kostkového cukru a doma mu vyřeže nová křídla ze dřeva a vrátí oprýskané barvy. Anděl se nepřítomně usmívá mezi krystalky cukru na dně krabice, i když mu jeho samozvaný zachránce vyfukuje do obličeje kouř z jointa, v záhybech dřevěného roucha prosyceného vůní kadidla ještě ulpívá vosk kostelních svíček. Andělovi stále něco chybí, koneckonců je to anděl ztracené lásky, jež voní chvíli cukrem a chvíli pelyňkem, nemůže být dokonalý. Nápad přichází okamžitě, malá lahvička od parfému s fialkami vonící usazeninou na dně se ocitá v andělově napřažené ruce.
V téhle vůni se pořád něco pere podobně jako v pubertálním frackovi. Rybízový tón je drze vlezlý a sebejistý, zatímco cukr s pudrovou mimózou prozrazují dětskou zranitelnost. Tabák s hořkým pelyňkem jsou pokusem o vstup do světa dospělých, ale nakyslý grep se štiplavostí kadidla to puberťákovi vzápětí vrátí a připomenou mu, že má ještě čas. A může si zatím dát vanilkový puding s banánem - sladké na nešťastnou lásku v pubertě zabírá nejspolehlivěji.

Děkuji Janejane za vzorek! Byla jsem zvědavá (zvlášť po reakci Alibi), ale mně ta vůně připadá spíš dětsky neškodná, žádná temnota, maximálně spratkovitá vzpurnost. Rybíz má na mně občas tendenci zvrhnout se velmi nepěkně, tady je to těsně na hraně, ale rozhodně nic, co bych chtěla nosit. 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. října 2017 14:11
Reakce na Fleur:

...jsem na Tvém psaní asi závislá...

Mně je vlastně buřt, o čem píšeš, hlavně, že píšeš

Perfektní.