Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. října 2017 23:02

Juste un Rêve Parfums de Nicolaï - Kokos, meruňka? Kde to vše je? Mýdlo, mýdlo, čistota, jasmínové mýdlo, mýdlové bubliny, závan tuberózy na starožitném nábytku, malinko nesladké vanilky. Strašně umělé a chvílemi až nepříjemné.  Asi chyba v Matrixu.

La Danza delle Libellule - Fragranza Suprema  Nobile 1942 - Jak jsem měla možnost vidět nebo spíš cítit, vůně Nobile 1942 jsou velice ovlivněny chemií kůže nositelky. Vždy bych doporučila vyzkoušet a nedat jen na recenze ostatních. Byla jsem překvapená, když mi všichni říkali, že se vůně nevyvine moc hezky, ale chtěla jsem jí vyzkoušet kvůli jejímu složení. Pro mě je to jablko v krásné podobě a se svěžím začátkem. Cedr mu dává trošku kyselou příchuť, vanilka sladkost  a skořice podtrhne zase kořeněnou stránku. 

V začátku vůbec necítím jablko, ale spíš jahody se smetanou. Čím je větší teplo, tím je pocit intenzivnější. Cedr na mé kůži vytváří jen pocit, že jablko je šťavnaté ale ještě trošku kyselé. Stačí si ale chvíli počkat a posypat ho vanilkovým cukrem se skořicí. Pro mě neskutečná, podzimní, gurmánská záležitost. 

Anonimo Veneziano Nobile 1942 - Chypré tóny hned v začátku. Jak kdybych už ji někde potkala, cítila. Je mi tak známá a příjemná a přitom to vůbec není můj typ vůně. Jsou to zelené tóny a bílé květiny ve svěží kytici. Je to krásná dáma v bílých šatech, uprostřed letního dne v zahradě u moře. Je to spojení vkusu, klasiky a svěžesti v krásně zpracované vůni. Santal a vanilka vytváří teplo, slunce a pocit pohody. Růže se mi vytratila, asi ví, že ji nemám ráda a tentokrát ani žádné živočišno. Čím víc se rozvine, tím je krásnější. 

macko.pu
Avatar
24. října 2017 08:53

MILLER HARRIS  L'Air de Rien

... a ja som si neviem prečo myslel, že to bude nejaká jemná vodička a ono je to Jovan Musk Intense

kolegyňa povedala, že "voním" ako stařeček, ktorý vytiahol po roku naftalínový kabát zo zatuchnutej skrine... ona tomu nerozumie (snáď mi napriek tomu urobí kávu a poumýva po mne poobede riad)

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. října 2017 10:23
Reakce na macko.pu:

Flakón má ale krásný. Jinak jsem často ráda, že dělám sama a každý pacient je tam 10 minut .

macko.pu
Avatar
24. října 2017 10:59
Reakce na Renusatko:

Flakón má ale krásný. Jinak jsem často ráda, že dělám sama a každý pacient je tam 10 minut .

... pre kristove rany,  to ja do nemocníc len siebenundvierzig-elf alebo nejaký white musk olejíček

 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. října 2017 13:21
Reakce na macko.pu:

Já nemyslím tebe , ale sebe. Nemusím řešit jestli se parfém líbí ostatním v kanclu a pacienti to 10 minut přežijí 

Online Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 24. října 2017 15:58
Reakce na Renusatko:

U mě sice děti 45 min., ale face to face se k nim přibližuji jen nakrátko:) A ve sborovně se dveře netrhnou

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 24. října 2017 17:45
Reakce na Korsičanka:

To já si ve třídě plné pubertální mládeže dovolím i oudovky. Zvláště po hodině Tv se to ztratí .

Online Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 24. října 2017 18:09
Reakce na cinkja:

To se ti vůbec nedivím Naši puberťáci zas  se svými deodoranty a antiperspiranty přebijí leccos

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. října 2017 20:41
Reakce na cinkja:

Tak to chápu 

Korsičanka já jsem teda moc blízko a občas se mi tam někdo rozkašle. A to se mi moc nehodí, když se nesmí hýbat. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. října 2017 23:51
Reakce na Renusatko:

Tu La Danza delle Libellule vám s alibi závidím, jak na vás krásně voní. Kdybych na sobě necítila ten zpropadený cedr, brala bych ji.

To samé Anonimo Veneziano. Při zprávě o blížících se kabelkových baleních jsem na posledním srazu zkusila po delší době znovu a taky začala zlobit. Pro mě jsou vůně Nobile kromě té 1001 asi zakleté.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. října 2017 23:57

Masque Milano: II-II Mandala

Jestliže jsem Cardinal kdysi nazvala starodávným zaprášeným kostelem, obklopeným prosluněným jehličnatým lesem, potom je Mandala venkovským opatstvím, obklopeném lukami, porostlými zelenou andělikou. Lehce štiplavé kadidlo s medidativní z kaple se tu snoubí s vůní koření (muškátový oříšek, zelený kardamom, nesladká skořice a hřebíček) a meruněk (jsem přesvědčená, že do složení se vloudila i vonokvětka) z klášterní kuchyně a jehličnatou svěžestí jalovců a cedrů ze zahrady.

Perris Monte Carlo: Ylang Ylang Nosy Be (Eau de Parfum)

Ano, tohle je opravdová óda na ylang ylang. Je dokonale máslový a voní po zralých banánech, no v úvodní fázi s drceným chladivým kardamomem mu to bohužel trochu kazí chemické citrusy. Je tedy třeba počkat až po rozvonění, kdy nabere na síle a společně s pomerančovým květem a malinovou růží vytvoří zářivou květinovku. V základu pak máslovost ylangu ještě zvýrazní vanilka. Na rozdíl od takové Terracotty Le Parfum je ovšem zajímavě doplněna o vetiver s labdanem, který na tropický ostrov přivane i pár kouřových mráčků a vy se tím pádem nemusíte obávat hyperglykemického šoku :) .

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 25. října 2017 00:15
Reakce na wendulka:

Tak Mandala se na tobě rozvoněla hezky, to je podezřelé, to bych teda ráda porovnala.

Moc hezky jsi ji popsala.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. října 2017 00:17
Reakce na janejane:

No fakt je od soboty po opakovaném zkoušení téměř identická jako v pátek na Tobě. Taky jsem v šoku.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 25. října 2017 12:15

Memory Motel Une Nuit á Montauk

Kdysi jsem zde psala, jak děsivá je vůně Secretions Magnifiques a myslela jsem, že tu potvoru už nikdy neucítím a ona se mezitím rozhodla, že vetře ke mě do bytu v přestrojení! Pronajala si pokoj ve vedlejším bytě, paní Horáčková, jak jste mohla??? A když jsem se těšila na chvilku klidu přes poledne, protáhla se nenápadně mezi dveřma a že si to se mnou jako jde vyřídit osobně. Jen se teda na tu chvíli upravila. Už si aspoň nechala doma ty krvavý tepláky. Ten kovově-slaný luft, co mě přiváděl k šílesntví se snaží zamaskovat vanilkovým tabáčkem. Jenže, u mě v bytě se nekouří, ty halloweenská obludo! A vůbec, bež ven, děsíš moje děti!

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. října 2017 13:38
Reakce na Luna:

, to chápu, pro mě naprosto úděsná vůně, zahuleného chlapa. Nějaký hodně špinavý motel. 

wendulka  na Mandalu jsem zvědavá. Mám ji tady nachystanou, ale dle tvého popisu to asi nebude nic pro mě. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. října 2017 13:43
Reakce na wendulka:

Ještě k té La Danze. Poprvé jsem ji zkoušela na večírku, podruhé vlastně až včera z miniaturky. Obě zkoušky v teple, kde se krásně  rozvoněla. Dnes ráno jsem v ní vyběhla do chladného brzkého rána a už chápu tvůj drogérkový cedr. Než jsem se dostala do tepla, tak jsem myslela, že umřu . Vonět se teda budu muset až v práci, protože potom už to v teple byla zase paráda. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. října 2017 13:47
Reakce na Luna:

No, prosím tě? Fakt kovově-slanej luft? To mi zní skoro, jako kdyby ti někdo dal vzorek smíchanej z Memory Motel a Rose America. Tam jo, tam ten tón je.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. října 2017 13:53
Reakce na Renusatko:

Sorry.

Jinak ano, ta Mandala podle mě nebude nic pro tebe. Tak já to teda přiznám, no. Ona se v podstatě úplně nehodí ani ke mně, i když na mně voní moc hezky, janejane sluší víc.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 25. října 2017 13:56
Reakce na wendulka:

No JE tam, akorát zamaskovanej! A já ho nesmím mít ani stopové množství, okamžitě umírám!

A Rose America, o te nic psát nebudu, byl by to další horor.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. října 2017 13:59
Reakce na Luna:

Se z tebe picnu! Tak zvířátkový pačuliovky miluješ a z trochy soli umíráš? Ty jsi mi cimprlína.