Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. dubna 2017 22:20
Reakce na Luna:

Já to vlastně taky moc nechápu... možná se různě rozvoní na různých nositelkách? , soudím podle toho, že pár lidí, kterým se nelíbí, se líbila na mně a vlastně ji většinou neidentifikovali.  Carnal Flower je nádherná a když jsem si kdysi občas s oblibou lámala hlavu nad svými TOP 30, TOP 25, TOP 20... parfémy, vždycky tam byla!

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 07. dubna 2017 22:50
Reakce na domenica:

Vůbec se nedivím, je fakt nádherná a zvlášť na takové nositelce, jako jsi ty...

Teď k ní pořád čichám a úplně mi přijde, že je to taková "vůně soumraku," na nějakou akci, kdy už není odpoledne, ale ještě není tma. Mám před očima přesně ten výjev, obraz...Kdysi jsem plánovala malovat obrazy podle těch mých parfemových představ, ale radši nebudu lidi děsit.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. dubna 2017 22:57
Reakce na Luna:

Mno, asi se budeme muset konečně potkat.  Každopádně děkuji. 

Ale klidně děs! To je skvělý plán... nepouštěj se ho!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. dubna 2017 23:40
Reakce na domenica:

Máš pravdu, například na mně CF voní strašlivě - je jako masožravá květina z filmu Adéla ještě nevečeřela poté, co právě slupla toho obrovského psa.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. dubna 2017 23:41
Reakce na Fleur:

To by byl hezký obraz. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 08. dubna 2017 12:32
Reakce na Luna:

 Díky. Byla to umprumka, studovala jsem malbu. Nádherné, ale přece jen trochu nepraktické studium.

Vždyť já si to myslela. Akorát já tu kachli nikdy nechtěla jíst. ;-)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. dubna 2017 13:28
Reakce na domenica:

Taky jsem přesvědčená, že Carnal Flower musí na různých nositelkách vonět jinak. V tvém případě o tom nepochybuju, jak jsem měla možnost se v minulosti na příkladu jiných vůní na tobě přesvědčit. Strašidelný obraz, který popsala Flwur na mně vytváří jiná tuberóza - ta kriminální od Lutense. Carnal Flower by se mi líbila, kdyby v ní nebyl ten eukalyptus a hlavně kokos nebo kdyby se můj nos na ně alespoň nezaměřoval, což určitě taky hraje roli.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 08. dubna 2017 15:32

Nezkoušela jsem dnes, ale v úterý (děkuji), a byla to divoká jízda, jež by mohla být zakončena slovy klasika: „Ale tohle je veliká krása.“

Zezačátku ne. Zezačátku se na mě vyvalilo koření a hlavně – o hrůzo – něco jako bylinky; byliny v té hořké, svíravé podobě, co ji nemusím, co nemusím – nesnáším ji, nenosím ji, nelíbí se mi, odmítám ji… je dostatečně jasné, jak moc se mi to nelíbilo, ano? No ale pak se začala polehoučku, pozvolna odehrávat ta proměna. Proměna zvířete v krásku. 

Slovy jiného klasika ;-) – fascinující. 

Ta vůně sládla a temněla. Postupně se to hořko-trpké z úvodu prolínalo s nastupující sladkostí, vůně se měnila, vyvíjela, povlávala, to hořké a sladké se prolínalo a podporovalo, čím dál tím líp! Sladkost pak převážila, a to, co bylo původně tak škaredé, ji teď zajímavě podmalovávalo. A nakonec – nakonec zůstala sametově nasládlá, temná, hluboká, velezajímavá vůně, ve které dokonce vnímám i temnou růži, ačkoli tam žádná být nemá… 

Je jako muž, kterého poprvé spatříte a okamžitě vám v mysli vytane „tak toho ne“, a stejně je z toho láska a nakonec s ním stojíte před oltářem. 

The Dark Side.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. dubna 2017 22:13
Reakce na Ellen:

Já mám ráda i to "zvíře" v ní. Jak jsem psala v článku, pro mě je The Dark Side parfémovým ztělesněním Maleny alias Monicy Belucci. Ale to přirovnání proměny zvířete v krásku se mi taky líbí.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 08. dubna 2017 22:19
Reakce na wendulka:

No... to počáteční zvíře mi právě moc nesedlo, ale jakmile začala ta přeměna, tak to mě bralo... Aspoň maličko to zvíře zkrášlit, a už je to ono. :-D Ale jako celek, s vědomím, jak výrazný má ta vůně vývoj, jaký kotrmelec udělá, tak samožřejmě beru i to zvíře na milost, bez něj by to nebylo ono.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 08. dubna 2017 22:23
Reakce na wendulka:

To jo, kriminální tuberóza od Lutense je úkaz. Tím by si měl projít každý milovník parfémů. Strašné, ale zároveň přitažlivé, nebo aspoň zajímavé. Ale trochu se bojím, jaká je teď, po letech. Ty vůně prošly proměnami, více či méně, filozofie značky taky... obávám se, že možná budu zklamaná a že ta rána naftalínovou pěstí mezi oči už nebude tak omračující. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 08. dubna 2017 23:57

Bois 1920: Notturno Fiorentino

Večer ve Florencii, plný příslibů. Ve starobylých uličkách promenují italské ženy, tmavovlasé, temperamentní a svůdné.

Pomeranč s bergamotem a šťávou z černého rybízu, do které se prolínají pudrové květiny, koření a vanilka. Rudá růže pod přikrývkou měkké krémové tonky. Sklenka vanilkového likéru na dřevěném stole. Nad Florencií se stmívá.

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 09. dubna 2017 10:49
Reakce na domenica:

Tak tu Lutensovu neznám, ale nechce se mi věřit, že by mohlo být něco šílenějšího než Nuit de Tuberose od L'Artisan. To je ta, kvůli které jsem si chtěla nechat amputovat tu končetinu. Tak to snad ani zkoušet nebudu...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 09. dubna 2017 10:59
Reakce na Luna:

Aha, tak to tady by možná hrozilo volání po amputaci hlavy.  

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. dubna 2017 14:02
Reakce na blackviolet:

Jj, Notturno Fiorentino je příjemná vůně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. dubna 2017 14:15
Reakce na Luna:

Nuit de Tubereuse je oproti té Lutensově naprosto neškodná. Ale schválně jí zkus, bude sranda. Hrozně by mě zajímalo Tvoje podání.

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 09. dubna 2017 18:28
Reakce na wendulka:

No tak to mě začalo zajímat. Amputovat hlavu jsem si ještě nikdy nechtěla...Kde můžu prosím sehnat vzorek?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. dubna 2017 22:58
Reakce na Luna:

No původně jí Lutens míval normálně i v tom hrantém flakonu, když jsem ji zkoušela úplně poprvé v Berlíně a pak v Drážďanech, teď už je bohužel jen v té neexportní řadě, takže jedině v Paříži anebo si zkusit zadat poptávku tady nebo u sousedů nebo jedině objednat z The Perfumed Court nebo Surrender to Chance.

Já měla vzorek z italské allaviolettaboutique, ale bohužel tam už ji taky nemají.

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 08:05

Wild Pears (Montale Paris) - kompot ze zelených hrušek, s nepatrně drhnoucí slupkou a jistou syntetičností. Čekala jsem od vůně mnohem víc, takže jsem pociťovala značné zklamání....bylo to ovšem velmi předčasné. Stačila ještě chvíle trpělivosti a přišla VŮNĚ - sladce kořeněná (růžový pepř, prach z hřebíčku a rozdrcené hořčičné semínko) hruška, sladká a omamující. Ovšem naprosto nejkrásnější je dojezd trvající mnoho hodin - sladce ovocně kořeněné pižmo. Dostala mě tahle hruška...

Pure Soul (Morph) - pižmovka v podobě pudru se špetkou vanilky a posléze ještě trocha květinového mýdla. V této fázi mi vůně přišla jako nevýrazná až mdlá, aby se po rozvonění změnila na vůni výraznou až otravnou, ze všeho nejvíc připomínající "parfemaci" neparfémovaného tělového krému smíchaného s Primalexem. Pižmovka podle mého gusta to tedy zrovna není...

Po přeštení Wendulčiny recenze v databázi vidím, že "závada" není na mém čichovém ústrojí, ale že je tato pižmovka takto myšlena vážně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 23:48
Reakce na jerry:

Ano, v případě Pure Soul se nasnaž spravit obraz, jelikož závada opravdu není na tvém přijímači.