databáze 125520 vůní od 8668 značek a 1643 parfumérů

The Dark Side Francesca Bianchi

The Dark Side
značka: Francesca Bianchi
parfumér: Bianchi, Francesca
rok: 2016
určení: unisex
složení: med, koření, kosatec, fialka, santalové dřevo, cedrové dřevo, vetiver, ambra, styrax, kadidlo, pačuli, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
Miru (29.1.2021 )

Antracit se světlem
Balzám s kosatcovou čokoládou
Divokost
Lektvar
Lenost
Měď s patinou
Špína
Zlato
Hutná hustota.
Zlatistě tmavě ocelová, líně, až ztězka táhnoucí se hmota, pableskující ve slunečních paprscích, jemně doutnající, vonící jemně trpce po věky teřejících těžkých dřevech, delikátně nakyslá bezvládným - jakoby z něj kostru vytáhly - cedrem a
pikantní myrhou, kašmírová éterickým kadidlem, zabalená v jantarovém oparu jak do hedvábného papíru...
...a pak -
ticho, tma, jen tušení....

Avatar
viktorka_od splavu (16.1.2021 )

o je tak pěkný! léto v lese, dřevo a šišky a med!
pak se to nějak začne kalit..
a kadidlem zakuřovat:-)
hlína, mentolová hlína.. lesní nora a malé chlupaté zvíře v té noře schované. lesní živočich, který má hnízdo vystlané těmi nejpěknějšími a nejvoňavějšími kousky které v lese našel.. kousky pláství z hnízd lesních včel, bylinkami, lýkem a kůrou se zbytky pryskyřic, uhlíky z milířů, suchými květy.. také je tam nějaké kvasící ovoce:-) a ještě jednu medovou plástev plnou a sladkou...
po čtyřech hodinách prostě notná nálož ambry, se vším, co k ní patří - a ještě něčím navíc:-)

Avatar
cashic (11.9.2020 )

čokoládově zemité pačuli, hebký kosatec, pryskyřičná medovost, která vydechuje hořce, tmavě zeleně a chladivě, galbanově... koření (cítím anýz a špetku podravky) smíchané s květinovým pylem, jemně slaná ambrová pasta, kadidlo a santal jako mléčný kouř, vše rozprostřeno na mlžně prodyšné měkké šedé kůži (vetiver), která splývá s pokožkou... ježibaba ví, co dělá, zatímco odvedla mou pozornost vůněmi a barvami setmělého podzimního lesa, proměnila se v zubařku a vrhla se na mě s desinfekcí - nějakou umělotinou a skořicovou kysličníkovostí z Oxiany... ale tak zlá není, rozdává k zákroku fialkové bonbony, bez cukru, jak jinak...

Avatar
ModestMourek (30.5.2019 )

Nasládlý kouř, hořké bylinné galbanum, kapka medu, prašné pačuli, pudrová pryskyřice prohřátá hebkou živočišností a sladká zakouřená vanilka uhlazená krémovou ambrou. Krásná vůně, která jde do prostoru a vydrží přes 10 hodin. Podobá se parfémům Monsieur (Frederic Malle) a Laudano Nero (Tiziana Terenzi), je však povedenější než oba dva.

Avatar
slniecko (18.1.2019 )

Tak teda jo. Bábi Zlopočasná sa rozhodla uvariť lektvar - tentokrát sladký. Teda niežeby JEJ záležalo na tom, či pacientovi chutí, alebo nie, ale nenechá sa predsa predbehnúť nejakými pokútnymi trhovskými ježibabami predávajúcimi sirupy vo veselých farbách a páčivých chutiach a arómach, keď sú tie jej SAMOZREJME omnoho účinnejšie. Mno. Vývar z dubovej kôry, dobre uležalé lístie, byliny, hadie nohy a oko z netopiera, všetko zaliate uhorkovým nálevom už nejaká tá naberačka medu veľmi nezachráni, tak to skúsi vylepšiť korením a ešte zahustiť živicami. Prítomná stařenka Oggová po očku sleduje a občas sa snaží nenápadne (hlavne nenápadne!!!) zachraňovať situáciu tu troškou vanilky, tam kandovanou fialkou, ale márne.

Avatar
jerry (30.9.2018 )

Na začátku je to docela drsný úder dřevěnou palicí obalenou ve sladce zakouřené kůži, pravda trochu zjemněný medovým karamelem s jemným ovocným (snad sušená švestka) nádechem. Postupně kouřovost kůže ustoupila, i něco málo pudru se objevilo a zpod sladké kůže šibalsky mrknul malý roztomilý živočich.

Avatar
blackviolet (09.1.2017 )

The Dark Side na začátku není ještě tak temná, fialka s pikantním pepřem a stopou kosatce evokuje jen lehké příšeří, do kterého vstupuje pryskyřičná ambra a téměř nesladký lesní med. S kadidlem vejde do hry další významný hráč a my tušíme, že tato ambra není ta chumlací ke krbu, ale ta, která nás chce svádět ke hříchu. Hrátky se styraxem a dřevem, jemný kožený tón a tanec pačuli s takřka nesladkou vanilkou, to všechno krouží kolem stále přítomného kadidla a láká nás do temnot, prohřátých živočišným teplem.

Avatar
wendulka (27.12.2016 )

Má být hřejivou, smyslnou a temnou vůní, která má odhalovat naši osobní tajemnou stránku, jíž bychom rádi před ostatními skryli. A i tady tleskám, jelikož hned při prvním přivonění jsem si vzpomněla na slavnou Malénu s Monicou Belucci. jThe Dark Side je totiž jednou stranou tajemná, živelná a smyslná a druhou stranou vřelá a přívětivá jako ona. Úvodními medovými tóny s kořením a lehkým nádechem živočišna vzdáleně typově připomíná Kurkdjianovu Absolue Pour Le Soir, ale bez té její upocenosti a ulepenosti, což už je samo o sobě velmi potěšující.

Po několika minutách ale zjistíte, že ten zdánlivý nádech není nic jiného než krásné starosvětské aldehydy se sladkou fialkou a kosatcem z Tauerovy Miriam (Tableau de Parfums). Slibovanou temnou stránku naší duše pak přináší závan rozjímavého kadidla se zemitostí pačuli. Avšak stejně jako v případě Angel´s Dust i zde Francesca pracuje s méně drhnoucím ambrovým základem s vetiverem, santalem, cedrem a vanilkou a místo toho přináší s pomocí styraxu vůni kakaa, který společně s fialkou činí vůni hebce sametovou. A stejně jako Sex and the Sea má skvělou intenzitu i výdrž.
(29-11-2016)