Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 23. dubna 2017 11:25
Reakce na wendulka:

aha, neumím číst zjevně

i ve zvonku bych do ní šla, líbí. za 550 € už ale nelíbí.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 23. dubna 2017 13:49

Amouroud: Dark Orchid

Mělo mě to napadnout už podle názvu. Temným tajemstvím této vůně je, že jde o vylepšenou variací na Fordovu Black Orchid. Pracuje však s daleko příjemnějšími a ještě kvalitnějšími složkami. Místo kyselých citrusů používá sladkou šťavnatou mandarinku, bonparový černý rybíz místo rozmačkaných listů rybízu, gardénie, které jsou už ale čerstvě nařezané ve váze a nehoubičkují a co je hlavní, není potřeba se obávat nahořklé zeleně ani okurkového láku! Nenajdeme tu sice ani dekadentní černý lanýž, tudíž temně sladké čokoládové tóny obstarává jen samotná orchidej, nicméně kombinace se sametově zelenou pačuli, teplým kadidlem, vanilkou a mléčným santalem Black Orchid nezapře. Místo toho se do kytice kromě tropického ylangu vloudil jasmín s vůní čínských gum.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 23. dubna 2017 15:05
Reakce na wendulka:

Jestli je ta moje recenze vystizna, tak je to hlavne diky kvalite parfemu - je dobre citelny (v tom nejlepsim slova smyslu), jednotlive slozky jsou rozpoznatelne a celkove je ta vune (pro me) velmi emotivni... A moc dekuji za mila slova...  

A k Dark Orchid - jaka vune, takova recenze - moc pekna...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. dubna 2017 19:02

Nobile 1942: Ambra Nobile

Stejně jako většina vůní Nobile 1942 má v sobě i Ambra Nobile příjemný mediteránní flair. Je to poznat už na začátku, kdy se objeví svěží bergamot a nahořkle pomerančové zelené neroli. A ambra samotná tady není ta zahřívací, sladká, vanilková, se kterou se rádi tulíme v zimě u krbu, ale spíše pudrově prachová a lehká. Dojem suchosti umocňuje slaměnka a italský šmrnc přidá i labdanum, evokující italské výrobky z jemné kůže a krémová tonka s lehkou vůní tabáku, jen lehce šmrncnutá zemitým pačuli. Tuhle ambru si dovedu docela dobře představit i na letní podvečer někde na ligurské riviéře, sedím na terase v zahradě hotelu a se závanem vetiverové dřevitosti přichází italský gentleman se dvěma sklenkami grappy v ruce...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 24. dubna 2017 15:51
Reakce na blackviolet:

Mohu se zeptat, jestli je Ambra Nobile takovy ten "cisty" unisex, nebo spis vyzniva jako parfem pro muze (i kdyz chapu, ze je to otazka subjektivniho vnimani)?

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 24. dubna 2017 16:03
Reakce na wendulka:

Dá se tahle vůně někde vyzkoušet v kamenném obchodě? Díky

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 24. dubna 2017 16:44
Reakce na 999:

Myslíš v Praze? To bohužel nedá. Ale objevila jsem jinou vůni, která je taky variací na Black Orchid a taky bez toho divného okurkového láku na začátku a ta se v Praze vyzkoušet dá. Chystám o tom článek.

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 24. dubna 2017 16:56
Reakce na wendulka:

Diky 

Online Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 24. dubna 2017 19:41

Back to Black By Killian.

Ve všech recenzích se to furt hemží samými večery na pláži, povlavajicimi vlasy, sklenkami šampaňského a dlouhými pohledy do tmavých oči. Všechno je buď sexy nebo romantické nebo je to cítit čistotou. Back to Black mě tak strašně potěšila, že se na tohle všechno vybodla! Je to přesně ta vůně, která vás podrží, když vám přijde premenstruacni syndrom a vy nechcete nic jinýho než zalezt  do postele s visnovou bonbonierou a sledovat Gilmorova děvčata. Guilty pleasure bez výčitek. To dokáže málokdo. Díky!

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. dubna 2017 23:08
Reakce na euridike:

Určitě čistý unisex, podle mě nevyznívá vůbec pánsky. Dobře nositelná oběma pohlavími.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 11:04
Reakce na blackviolet:

Dekuji... 

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 17:08

White Spirit /Juliette Has a Gun/

Chci jasmín, tuberózu a santalové dřevo, protože tohle mi Juliette slibovala. Místo toho tu mám Not a Perfume, který možná sní o omamně vonících květinách a exotickém dřevu, ale je to sen marný, nenaplněný a zatraceně vzdálený... Když si to osamělý a zlomený  Mr. Ambroxan konečně přizná, odevzdaně spočine v náručí sladkého pižma, protože to jediné o něho očividně projevilo vážný zájem. Ale nerada bych, aby to vyznělo jako stížnost - protože jak všichni víme, Juliette nám drží u spánku odjištěný flakón s parfémem, který se nebojí použít, tudíž už jsem raději zticha...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 23:47
Reakce na Luna:

"Je to přesně ta vůně, která vás podrží, když vám přijde premenstruační syndrom a vy nechcete nic jinýho, než zalézt do postele s višňovou bonboniérou a sledovat Gilmorova děvčata."

Přesně takhle jsem Back to Black původně taky vnímala a hned koupila flakon. Pak ale nevím, co se zhruba po 15 unošených mililitrech stalo, najednou jsem jí začala vnímat úplně stejně jako andry a "medová smrt" musela jít o dům dál.

Online Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 06:29
Reakce na wendulka:

Tak tomu naprosto věřím. Mě taky nadchla, ale vím, že bych litovala. Ten med tam hodně lepí. Líbí se mi moc ta tabáková stopa, ale na mě se neudrží a normálně tam ke konci cítím heřmánek! Úplně ten klasický šampon, jen smichany s medem a tresnovou žvýkačkou.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 10:38
Reakce na Luna:

Jojo, ten heřmánek je tam nádhernej. Škoda, že ho tam není víc nebo ještě lépe, kdyby ten poměr medu a heřmánku otočili.

Vlastně teď když nad tím tak přemýšlím, jak už jsem vyzkoušela kde co, tak opravdu krásnou heřmánkovou vůni jsem ještě nepotkala. Akorát Hesperys (Phaedon), ale tam je s citrusama.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 11:49

D.S. & Durga: White Peacock Lily

Je bílokvětinovou vůní se spoustou křupavé zeleně. Svrchní tóny oleandru přináší pylově nasládlé květinové tóny a grep zase svěžest a způsobují, že samotná lilie s jasmínem a sametově zelenou fialkou vůbec nepůsobí omamně, ba naopak středomořsky, k čemuž přispívá i hřejivé mošusové semínko se špetkou vanilky v základu. Kouřový akord pak přikryje celou kytici večerním mlžným oparem. White Peacock Lily by mohla být ideálním řešením pro všechny, kteří by rádi letní lilii, ale Lys Méditerranée je pro ně ještě příliš silné kafe.

(https://akafkaesquelife.files.wordpress.com)

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 13:24
Reakce na wendulka:

Ano, "krupava zelen", tahle slova presne vystihuji tu cistotu a svezest. Ja mam rada i omamnejsi lilie, ale takhle voni lilie za letnich veceru, tak nejak jemneji a tiseji. A ten akcent medu/pylu je okouzlujici. 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 13:30
Reakce na euridike:

Já právě na omamnější lilie moc nejsem. Doteď jsem zvládla leda Baiser Volé nebo La Vierge de Fer, ale ty jsou spíš takové chladnější jarní.

Já se tedy časem naučila ocenit kouzlo Lys Méditerranée, i když stejně bych se v ní asi necítila. To ve White Peacock Lily ano.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 13:44

BARAONDA /Nasomatto/

Vůně pro lehce marnotratného gentlemana, který právě míří do svého klubu, kde bude pít whiskey, kouřit doutníky Stradivarius a diskutovat o pohybu akcií na londýnské burze. Tenhle parfém je průbojný, má ostré lokty. Hned o něm víte. Pohltí vás. Whiskey, doutnající tabák, dřevo a trocha pižma. To je všechno. A stačí to. 

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 13:46
Reakce na wendulka:

Omamne a intenzivni lilie, jasmin, serik, fialky, konvalinky... to ja vsechno muzu...  (Ale nesmi to byt zase uplny bolehlav a la "Zive kvety".)