Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 31. března 2017 14:49
Reakce na Luna:

Tak to moc děkuji. Já na ty recenze moc nejsem, teda neumím to tak pěkně popsat jako ostatní. Ty složky a tak...spíš prostě tu atmosféru.

"Šroubovací noha"  Tohle vykreslování atmosféry může být stejně nebo dokonce i víc přínosné a zajímavé než výčet složek s přidanými, už zajetými adjektivy. A nakonec, stejně tam většinou nějakou tu složku zmíníš... takže na mě působí tvoji recenze komplexně a ráda je čtu.

Jinak Bibliothèque se mi celkem líbí (když vydržím začátek, který mi znepříjemňuje několik hořících pneumatik), i když tu knihovnu jako takovou si v ní spíš představuju, než že bych ji nacházela.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 31. března 2017 16:37
Reakce na domenica:

Děkuju. Ty hořící pneumatiky nejsou vůbec od věci. Něco takovýho tam cítím taky. Mně to evokuje spíš ohořelej parez s plísní nebo tak něco. Knihovna bohužel u mě taky není...Škoda, dost jsem se těšila. 

Jinak budete muset přežít recenzí víc, včera přišly vzorky z Ingredients

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 31. března 2017 16:41
Reakce na Luna:

Recenze na Interlude je taky super!

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 01. dubna 2017 09:58
Reakce na euridike:

Wow , mam velkou chut vyzkouset, kadidlovky ja rada. Recenze Luna na Interlude je taky skvela, vuni jsem nezvladla ani na ruce, ale zadna z Amouage se ke mne nehodi. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. dubna 2017 12:04
Reakce na Luna:

Super recenze na Bibliotheque. Úplně mě po jejím přečtení mrzí, že na mně to Byredo nefunguje.

Jinak zkoušej a hlavně piš, prosím, dál. Vidím to stejně jako domenica. Tvoje recenze i na mně působí komplexně a vykreslovat dopodrobna, co tam dělá která ta složka, by to akorát kazilo.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. dubna 2017 12:57
Reakce na Fleur:

tá recenzia na Interlude ma normálne dostala do ríše fantázie...to pomalé bubnovanie som cítila až v tele...

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 01. dubna 2017 13:23
Reakce na slniecko:

Me dostaly metly ze slehace Musim dat vzorku druhou sanci, aby se dostal aspon mimo kategorii brr. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 14:51
Reakce na mirajo:

Taky mam rada kadidlove vune.  Nemela byste na nejakou peknou tip? 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 15:20
Reakce na euridike:

Hm a máš radšej typ studeného "kostolného" kadidla, alebo skôr teplého "orientálneho"?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 16:05
Reakce na slniecko:

Obavam se, ze mam rada obe varianty. Jednim z parfemu, ktere jsou memu srdci nejblizsi, je L´orpheline (coz mi pripomina, ze bych si ho mela konecne dat na policku), to je pro me (a na mne) tak chladne kadidlo, az to boli. Mam Comme des Garcons 2 Man, tam uz je pro me kadidlo hezky hrejive a lehce orientalni (i kdyz treba moje kolegyne je ochotna prisahat, ze presne takhle to vonelo v jejich kostele, kdyz byla mala). Zkousela jsem Passage d´Enfer od L´Artisan, pak Montale Full Incense, ale to bylo hodne intenzivni i na me. No a mela jsem vzorek Series 3 Incense: Avignon, ale ten se mi podarilo ztratit.  A chtela bych zkusit Kingdom of Dreams od LM Parfums... 

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 16:52
Reakce na Luna:

Rande ve skladu vyřazených tiskovin.... A šroubovací noha...

Hele, nevykřikovala jsi do světa před časem, že recenze psát neumíš?

Umíš!!! A je to perfektní počtení - a pro mě několikeré. Při prvním čtení se bavím, při druhém ještě víc  a teprve napotřetí se můžu jakžtakž soustředit na to, jak to voní. Naposledy jsem se takhle dobře bavila na A. u recenzí moudjahidine (kde je jí asi konec  ).

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 17:20
Reakce na euridike:

Hm, hm...tak tu vidím ako problém, že tie tebou zmieňované na mne robia paseku, takže neviem, či skúšať radiť, lebo to môže vypáliť úplne inak.

Čo sa teplého týka, tak mojou láskou bola už zrušená Sahara Noir, a studené v Shanaan ...

No dobre, dosť bolo nostalgie, v aktuálnych vôňach ma takto od boku napadá zaujímavé, ale veľmi krotké a sladké v Vanille Insensée, fascinujúce (ale zas až príliš pánske) v Norne, a exotické v Black Albano.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 17:48
Reakce na slniecko:

Ja jsem rada za kazdy tip - na Norne od Slumberhouse uz jsem taky koukala, diky za pripomenuti.  Na mne zas delal paseku Passage d´Enfer - a to jsem do neho vkladala takove nadeje... 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 19:04
Reakce na euridike:

Já mám spoustu kadidla v Eau de Madeleine od Au Pays de Fleur d´Oranger.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 19:35
Reakce na euridike:

Sirotka mam taky rada A kdyz uz jsme u toho Lutense, tak takova moje aromaterapie je Fille en Aiguilles. Kadidlo vnimam, ale hlavne mi evokuje sluncem rozpalenej borovej les. Leto na jihu. A u CdG mi vonela Blue Encens, kadidlo, studenej mramor, ale i na muj unisex vkus uz je prilis na panske strane. 

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 20:04
Reakce na euridike:

Vydržte do zítra, na Avignon (a nejen ten) napíšu taky "recenzi"

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 20:16
Reakce na jerry:

To mě moc těší, děkuji.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 02. dubna 2017 21:35
Reakce na euridike:

A co kadidlovky Series 3 Incense od Comme des Garçons? Kyoto, zmiňovaný Avignon, Ouarzazate, Zagorsk nebo i částečně Jaisalmer.

Nebo Blue Encens.

Elixir (Penhaligons)

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 03. dubna 2017 09:17

Avignon Comme des Garcons.

Když jsem poprvé testovala tenhle parfém, nejdřív jsem si myslela, že mám asi halucinace, protože přísahám, cítila jsem gin s tonikem. Nic víc. Gin s tonikem namíchanej  v takovým poměru, jako by vám ho připravil duchem již nepřítomný kamarád na party ve studentském klubu asi tak ve tři ráno, pěkně půl na půl, ať to má grády. Ha ha, to mají být ty lomené oblouky, chorály a kamenné stěny? No nic. Pak do sebe tenhle drink kopnete, máte skvělou náladu, už půl hodiny se smějete trapnému vtipu, když vtom vám zábavu přeruší ohlušující zvuk kostelních varhan. Tak jo, je to tam. Už se nesmějete, zpozorníte a váš tep se zpomalí. Opravdu se Avignon usadí do podoby toho nefalšovaného kostelního kadidla, toho, které všichni dobře známe. Je mi znovnu šest, blíží se vánoce a já se strašně těším, že hodím v kostele do kasičky korunu králi Baltazarovi a on kývne hlavou a pak si půjdu s mámou vystát frontu na kubánský pomeranč. Ovšem nevím, jestli bych tuhle vůni dokázala nosit bez toho, aniž by mi v uších zněla rozjuchaná lidovka: "Ty, který máš babu starú, co smrdí kostelem, farú..."

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 03. dubna 2017 10:48
Reakce na Fleur:

Diky, pisu si... 

mirajo 

Ano, Fille en Aiguilles - to je nadhera, pro me je to hlavne prosluneny les a horkem rozpoustejici se medova pryskyrice... A na Blue Encens se podivam, diky..

jerry 

No jo, cela Series 3 CdG vypada velmi slibne... A dekuji za tip na Elixir od Penhaligon´s.

Luna 

... zrovna se jdu pustit do cteni, ovsem zbezne jsem zachytila posledni vetu a lehce mnou projely obavy...