Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 20:54
Reakce na blackviolet:

Ne, to já nemyslela, že by to byla divočina, ale to, že řada jejich vůní mi přijde taková dost specifická a osobitá, spíš pro někoho, kdo rád vůně staršího data v lehce moderním provedení.

Každopádně notino od nich vzorky nemá a v Praze zkusit nejdou, takže i proto jsem je vyloučila.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 20:57
Reakce na blackviolet:

a Jiná Realita

Nicolai Parfums je v pohodě. Taky ji obvykle doporučuju jako vhodnou iniciační niche značku. Kromě vůní, které jmenuješ, si vybavuju třeba Rose Pivoine, Musc Intense...  velmi pěkně zpracované, kvalitní vůně.

Něco málo od Nicolai Parfums mají v pražském Madeleine, i když to zrovna není úplně butik, který doporučuju. K vyzkoušení ale ok.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 21:05

Sylvaine Delacourte: Florentina

Och ano, tak toto je můj absolutní vítěz z této kolekce. Jak už napsala Mitzi, je to nádherný živý kosatec. Sylvaine tu v kombinaci s ním použila pomerančový květ se svatebními mandlemi, které si vypůjčila z domovského Guerlainu. Její mandle jsou ovšem věrohodnější, neboť mají zachovanou přirozenou nahořklost. Rovněž samotný pomerančový květ je sladký jen minimálně, i když i jemu je vlastní podtón lesních jahod.

Samotná bíločokoládová poleva mandlí se objeví až po rozvonění a v téhle fázi začíná být kosatec opravdu kouzelný, neboť dává typově vzdáleně vzpomenout na Iris Ganache, třebaže je to jen chvilka. V základu kosatec obklopí opět sladké bílé pižmo, avšak v tomto případě doplněné lehoučkou pryskyřičnatostí vanilkového benzoinu a krotkým vetiverem. Příjemným překvapením je tentokrát i intenzita – sice nijak ohromující, avšak v tomto případě srovnatelná s Cuir Belugou.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 00:47
Reakce na wendulka:

"Každopádně notino od nich vzorky nemá a v Praze zkusit nejdou, takže i proto jsem je vyloučila."

Parfémy P. Nicolai jde vyzkoušet v Madeleine. Ale nemají kompletní řadu vůní značky. A je to Madeleine.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 01:01
Reakce na domenica:

Aha, tak to jsem si jich posledně nějak nevšimla, když jsem tam čirou náhodou na skok zavítala. Ale možné to je, Vím, že paní Rudičová schovává testery vůní, které nemá zrovna skladem do šuplíku.

No každopádně jít zkoušet tam, na to se chce psychicky předem připravit. Teda alespoň já musím.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 01:11
Reakce na wendulka:

Já též. Takže kolem chodím téméř denně, dovnitř velmi, velmi zřídka.

Online Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 09:11
Reakce na Jiná Realita:

Lutens je opravdu na začátek náročný, pro začátek bych taky doporučila Annick Goutal, Diptyque nebo The Different Company. A zrovna Arabie je, podle mě, spíš méně divoký výtvor SL. :)

Ovšem obecně před nikovkama varuju předem. Která jednou zkusí, už nechce jinak...:D

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 12:31
Reakce na domenica:

a Jiná Realita

Nicolai Parfums je v pohodě. Taky ji obvykle doporučuju jako vhodnou iniciační niche značku. Kromě vůní, které jmenuješ, si vybavuju třeba Rose Pivoine, Musc Intense...  velmi pěkně zpracované, kvalitní vůně.

Něco málo od Nicolai Parfums mají v pražském Madeleine, i když to zrovna není úplně butik, který doporučuju. K vyzkoušení ale ok.

To bude mít paní majitelka radost .

Nicolai Parfums byla jedna z prvních niche značek, které jsem vyzkoušela a ráda po ní sáhnu i dnes. Naopak vůně Lutense vidím jako poměrně komplikované a k řadě z nich jsem nikdy cestu nenašla.

Ke jmenovaným značkám bych přidala ještě např. Byredo. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 12:43
Reakce na wendulka:

Florentina se mi také líbí nejvíce, i když i ostatní jsou velmi hezké, milé. Jen pro mě příliš éterické a něžné. Takové županové vůně .

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 14:48
Reakce na Miru:

+ Wendulka

+ blackviolet 

To me tesi, ze se vam moje "recenze" libila - ja to bohuzel umim jen takhle obrazotvorne a emotivne. A vyzkouset Blackmail urcite stoji za to, pro me jeden z nejintenzivnejsich parfemovych zazitku letosniho roku... Ted zkousim Valens od OLO, to take vypada hodne slibne... 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 14:49
Reakce na Jiná Realita:

Taky bych doporucila pro zacatek Byredo. To myslim na Notino maji... a treba takova La Tulipe je pekna a vcelku neskodna... :) Nebo Seven Veils... 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 15:21
Reakce na euridike:

No, Seven Veils je neškodná ako na kom......nechcite ju cítiť na mne.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 15:53
Reakce na Jiná Realita:

Pokud jde o nákup vzorků vůní např. Byredo nebo Diptyque nakoupila bych v Ingredients-store.cz, je to cenově mnohem příznivější než na Notino.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. listopadu 2016 20:33

Moresque: Fiore di Portofino

Dosavadní vůně od této značky, které jsem prozatím vyzkoušela, pro mne byly spíše o tom, že sice nejsou špatné, leč značně předražené na to, kolik toho nabízejí. A nejinak je tomu v tomto případě. Jak už název naznačuje, má zachycovat atmosféru italského přímořského městečka Portofino, především tamní květiny a ovoce.

Ovoce tu pochopitelně reprezentují svěží citrusy s kapkou neroli a čerstvou bazalkou ve stylu nesladké letní kolínské. Z květin je dominantní něžný hřebíčkový karafiát v doprovodu vzdušné mimózy a pižmového kosatce. Slaný podtón vetiveru v základu má pak pravděpodobně evokovat středomořskou atmosféru a ambra zase teplé slunečné podnebí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 27. listopadu 2016 09:16

L´Homme accompli  Divine

Čerstvě rozdrcený kardamom a semínka koriandru, citrusově zelená štiplavost mezi prsty bezděčně promnutých několika náhodně utržených bylinek, připletlo se k nim i pár fialkových lístků. Svěží kořenitý začátek je poněkud neurčitý - jako když v davu lidí na ulici zachytíte pohled neznámého muže. Jenomže potom se mezi vámi vzdálenost zkracuje a z neuchopitelného, cizího se stává důvěrně blízké. Ve vůni se mísí vetiver s dřevem, zpočátku je neohoblované, ale poté, co výrazněji vystoupí cedr, vše se zjemňuje a houstne. A mírně nasládlý závěr patří ambře a hladké kůži, v tuhle chvíli je to už vysloveně vůně stvořená pro pevné objetí. Dvanáctá vůně značky Divine a pro mě nejkrásnější pánská kompozice celé značky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. listopadu 2016 22:41

Carner Barcelona: Rose & Dragon

Vůně má odkazovat na legendu o sv. Jiří, jenž zachránil krásnou princeznu těsně před tím, než ji spolknul hrozný drak a přitom musel bojovat s ohněm, který nestvůra chrlila. Co jiného tedy očekávat než další orientálku? Princeznou je tu směs medově sladkých a červenovocných růží, kořeněných šafránem, jemně štiplavou skořicí, která si s sebou vzala jahůdkové bonbóny.

Po rozvonění se jí pokusí uchvátit drak v podobě překvapivě příjemně živočišného kmínu, teplého kadidla a kastorea. V tom se naštěstí objeví ambrový rytíř v zářivé zborji na koni s koženým sedlem a růži zachrání. Ano, tak touhle vůní se Carner Barcelona znovu vrací kvalitativně na úroveň Tardes. Jen tedy kvůli tomu nemuseli tak dramaticky zvyšovat cenu.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 17:32
Reakce na wendulka:

...s tím kmínem mi, nevím, proč, naskočil starý dobrý Kingdom Alexander McQueen...

Asi je dost dobrá ta nová vůně...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 18:19

Za následující "recenzi" se musím předem omluvit, do databáze ji k Valens ani nebudu přidávat, budu-li ještě někdy nějakou recenzi psát, tak věcně a střídmě, vím, že tohle není žádný literární kroužek. Ale prostě to tentokrát jinak nešlo...

VALENS/OLO Fragrances 

Následuje nikdy neodeslaný dopis Heather Sielaff, zakladatelce OLO Fragrances.

Drahá Heather,

dovolte mi, abych Vám hned na začátku vyjádřila obdiv a respekt za to, že jste měla odvahu v době rostoucí ekonomické krize založit vlastní značku, to chce odvahu (realista by možná řekl, že jde spíš o nedostatek soudnosti, ale co je nám po takových, že), natož když tak učiníte v Portlandu, nic proti severozápadu, ale New York to není (i když Čínskou čtvrť máte i v Portlandu, já vím). Také chci poznamenat, že Váš parfém Erastus velmi potěšil toho starého irského tuláka ve mně (whiskey, kouř a rašelina mě přenesly domů do Wicklow Hills). Nicméně - a teď se dostáváme k tomu, co mě donutilo vzít pero do ruky - k parfému Valens mám dvě zásadní připomínky... 

Vím, že dnes je trendy označovat mnohé parfémy jako "unisex". Ale tohle není unisex. Tohle není unisex. Tohle není unisex (vím, že jsem to napsala třikrát, ale bylo to silnější než já). A úzce s tím souvisí moje další domněnka. Já věřím tomu, že jste dlouhou dobu testovali, zkoušeli, posuzovali jednotlivé kompozice, akordy... Pak Vás to zřejmě jednoho dne přestalo bavit, termíny hořely (a konkurence nikdy nespí)... Protože nevím, co jiného by Vás mohlo přimět nalít do flakonů s nápisem Valens obyčejný Old Spice Foxcret, a aby to nebylo moc okaté, přidat navrch pár kapek Dreamer od Versaceho. Protože nic jiného to prostě není. A přitom rozjezd byl tak slibný a nádherný - sluncem rozvoněné geranium se špetkou skořice, pak začal drobně (ale znatelně) sněžit drcený černý pepř... krásná vůně, podle mě (a naprosto nereprezentativního vzorku osmi dalších čmuchalů) značně maskulinní... to vše ovšem po nějakých čtyřiceti minutách rozpustila smršť levné vody po holení (a ne, ten nádech sofistikovaného Snílka tomu nepomohl).

Snad jsem nebyla moc tvrdá, ale takhle to cítím - doslova. Ale ještě stále stojím na Vaší straně a těším se, až vyzkouším další vůně. Na řadě je Victory Wolf II. Snad si budeme rozumět. Yours sincerely, Euridike

*

No zklamání velké. Bůh ví, jak jsem byla v první půlhodině nadšená (Miru mi to dosvědčí)... Ještě jsem nezažila, že by se tak příjemná a kompaktně působící vůně zvrhla nečekaně a během pár vteřin v takovou "zhoubu". Ale výdrž má, to se jí musí nechat... ještě druhý den jsem voněla v podstatě stejně jako kolega, který Old Spice používá... 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 18:33
Reakce na euridike:

Jen ji pěkně do databáze šoupni. Výstižná je až až, kromě jiného. 

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 19:19

Collection Métal - Emeraude Agar (Atelier Cologne) - svěží sladký dřevitý oud...mírumilovný, určený pro evropské nosy. Vůně vhodná na seznámení se s oudem. Po rozvonění navrch ještě kapka eukalyptového oleje, která svěží vyznění ještě umocňuje.

Collection Extraordinaire: California Réverie (Van Cleef & Arpels) -  nasládlá svěží jemná neroliovka se strouhnutou sladce citrusovou kůrou, s postupně se prolínajícím nasládlým zeleným jasmínem a velice příjemným sladkým pomerančovým květem. Klidná vůně, oscilující mezi osvěžením a relaxací.