Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 10. prosince 2016 13:00
Reakce na Luna:

Patchouli Leaves zkus určitě - já se s pačuliovkami příliš nekamarádím, ale toto je výjimka, která by se mi na poličce v nějakém menším množství přímo líbila.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 10. prosince 2016 13:05

Camelia Intrepide (Atelier Cologne) -  bleskově zmizící svěže nakyslý začátek a pak už jen svěží pižmově nasládlý semiš, postupně zasypaný bílým čajem z dřevěné krabičky. Jemná, pěkná, "tichá" vůně...

Essence N°6 Vetiver (Elie Saab) -  suchý vetiver, jemně nesladce kouřový, později s probleskujícími hořkokyselými ledově kovovými citrusovými tóny. Evokuje suchý les za chladné letní noci. Čistokrevná vetiverovka - měl by to být sice unisex, ale viděla bych ji spíše jako ryze pánskou.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. prosince 2016 13:22
Reakce na jerry:

Nepřijde ti ta Essence N°6 Vetiver částečně podobná Vetiveru Oriental od Lutense bez těch čokoládových tónů?

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 10. prosince 2016 13:49
Reakce na wendulka:

A víš, že jo? Akorát VO je díky těm sladším tónům opravdu unisexová.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. prosince 2016 15:12
Reakce na jerry:

Jj, přesně tak jsem to myslela.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. prosince 2016 21:47

Slumberhouse: Kiste

Vůně má být údajně inspirovaná létem, stráveným v Savannah, nicméně mně osobně už úvodní závan marmelády z červeného ovoce mi je něčím povědomý, byť je pikantnější a provází ho trpká zeleň. Tohle odněkud znám. A přestože se po pár minutách přidá další, tentokrát broskvová zavařenina, lépe řečeno vůně sladkých broskví, které jsme právě prudce osmahli na pánvičce, aby nám krásně zkaramelizovaly, s nádherným aromatickým tabákem s koženými podtóny, povědomý pocit se stále neztrácí.

Sladký pačuliový základ s medem a hustá krémová tonka mi pak moje podezření jenom potvrdily. Kiste je luxusně zpracovaný, na tabákový level posunutý Angel Muse a místo lískooříškového latté s hořkou čokoládou tu máme pralinky z klasického Angela, akorát tyhle jsou zásluhou tonky z bílé čokolády. Vůně jde krásně do prostoru a na kůži vydrží bezproblémově půl dne.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 10. prosince 2016 22:02
Reakce na wendulka:

V Savannah som bola a ten popis by dosť sedel. Na Slumberhouse sa už nejaký čas chystám, tak Kiste určite zaradím na testovací zoznam.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. prosince 2016 05:40
Reakce na wendulka:

...no, konečně něco, po delší době, co zní dobře...

(i když - po zjištění, co je ve složení, napadá mě spíš Tobacco Vanille než Angel Muse - to jsem překvapená...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. prosince 2016 12:35
Reakce na Miru:

Ne, s Tobacco Vanille nemá společného absolutně nic.

Jo, myslím si, že Kiste by mohla být jedna z těch, která by mohla projít i u tebe.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. prosince 2016 23:12

prosím pomoc: v douglasu ve vaňkovce jsem si zkoušela něco, o čem slečna říkala, že je to nichovka.

byla to celá řada, malé krychlové flakonky, každý s jiným názvem. mám pocit, že to bylo něco jako bees the bees nebo kiss and kiss  prostě něco tříslovného, ale možná jen vsugerovaná myšlenka.

ten, co jsem zkoušela, voněl jako rum a vanilka. co to mohlo být, netušíte někdo zkušený? chtěla jsem se na n podívat blíž a samozřejmě jsem to zapomněla.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. prosince 2016 23:17
Reakce na Jiná Realita:

Nemohla to být náhodou značka Rouge Bunny Rouge, kterou se chystám jít pozítří taky konečně vyzkoušet?

Zrovna Tenera ten rum s vanilkou ve složení má http://www.parfumanie.cz/database/detail/tenera-rouge-bunny-rouge .

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. prosince 2016 23:19
Reakce na wendulka:

 tak to bych byla fakt dost vedle s tou značkou.

myslím, že to asi nebylo ono, protože ty "moje" krychlové flakonky byly popsané. vždycky tam byla značka a pod tím se střídaly názvy.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 13. prosince 2016 22:24
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. prosince 2016 03:34
Reakce na Jiná Realita:

Carner Barcelona El Born.?..

Online RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 14. prosince 2016 07:21
Reakce na Jiná Realita:

Jak píše slniecko: TDC

... a nebo potom ještě: José Eisenberg ?

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 14. prosince 2016 10:40
Reakce na Jiná Realita:

Krychle to sice nejsou, ale nebyl to náhodou Serge Lutens?

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 14. prosince 2016 11:41
Reakce na Jiná Realita:

Krychlový flakónek má Rouge Bunny Rouge.

The Different Company ani Eissenberg (což by odpovídalo popisu flakónku) nemá Douglas, ale Sephora.

Lutense sice Douglas má, ale fakónek není krychlový.

Pak už mě napadá jen Tom Ford (ale flakón taky není úplně krychlový) a a Prada Infusion d´Irís, Infusion de Tubereuse, Infusion de Mimosa...(ale to zas nejsou nikovky).

Asi se tam budeš muset vydat znovu

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. prosince 2016 12:05
Reakce na jerry:

Přesně tohle napadlo i mě, že pokud byla Jiná Realita v Douglasu, tak The Different Company ani Eisenberg to být nemohl.

A když psala, že Rouge Bunny Rouge to nebyl, tak když psala o té vanilce s rumem a že ty flakony byly malé, napadla mě buď Lutensova Un Bois Vanille nebo Chergui anebo Tobacco Vanille od Toma Forda. Pradovské infúze už jsou ve srovnání s nimi větší.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. prosince 2016 13:10

anebo jsem prostě jen blbá a bylo to nějak úplně jinak 

děkuji všem za tipy, pořád mám pocit, že to bylo něco jiného.

možná to taky nemusela být nichovka a kecala slečna prodavačka, i když je to nepravděpodobné.

snad se tam zase brzy dostanu.

jsem si jistá, že to nebyl lutens (v douglasu mají lutense?), nebylo to nic, co znám, a zrovna jeho znám.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 14. prosince 2016 14:48
Reakce na Jiná Realita:

Lutense v Douglasu mají - ale jen v některých. Jestli zrovna ve Vaňkovce, to nevím.

A ještě mě z těch krychlových napadla privátní kolekce od Armaniho: http://www.parfumanie.cz/database/search?query=armani+priv%C3%A9  Ale zase mi tam nesedí ta vanilka s rumem....

Jsem čím dál zvědavější, co to vlastně bylo.