Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. října 2016 22:51
Reakce na andry:

Už jsem vzorek Rose Atlantic taky vytáhla. A musím ti dát za pravdu. V té první fázi je úžasně svěží, že bych si asi sama taky dala říct, škoda že v té druhé zůstane už jen ta samotná písečná pláž bez růže. Nicméně i tak mi přijde dost dobrá.

Offline jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 16. října 2016 14:18

Colonia Club (Acqua di Parma) -  na počátku je zjevná podoba s klasickou 4711, obohacenou o štědrou porci sametově nahořklých citrusů a závěj svěže ostrého pepře. Rozvoněla se do podoby zaschlou solí obalených kamenů na břehu studeného moře. Akorát úplný konec je trochu fádní - cedr, nic než cedr.

Urban Legend (Sebastiane) - sladký zázvor, ale opravdu hodně sladký, se zatuchlým pomerančovým květem, zapomenutý na sluníčku v prastaré igelitové tašce. Divná syntetičnost, žaludek mi zvedající. Jen zcela výjimečně se stává, že zkoušenou vůni musím umýt, ale tentokrát k tomu došlo. Pro mě naprostá příšernost...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 16. října 2016 17:17
Reakce na jerry:

"cedr, nic než cedr"

hmmm...na to sa musím kuknúť.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. října 2016 23:25

D.S. & Durga: Rose Atlantic

Už sám název vlastně naznačuje, co od téhle růže očekávat. Jiskřivé bio citrusy nám tu společně se slanými tóny, pižmem a dalšími složkami představují mořskou vodou, která zlehka olizuje růži, ležící na bílé písečné pláži. Jednu chvilku je růže díky přidanému lipovému květu příjemně nasládlá. Nicméně po rozvonění převáží spíš její ovocná stránka. V téhle fázi jsou v ní cítit i traviny, lemující pobřeží. Škoda jen, že sama ta růže nevydrží až do úplného konce a v základu nám tak zůstane už jen ta pláž. Každopádně i tak mi přijde povedená.

(http://2.bp.blogspot.com)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. října 2016 12:07
Reakce na blackviolet:

Hiram Green - Dilettante

Tak ten začátek je pro mě vlastně taky chypre podobného stylu jako Shangri La. Musela jsem se znovu podívat na složení a divím se, že kromě pomerančového květu tu mám i zeleň, větvičník, dřevo a jasmín, i když ve složení po nich není ani vidu ani slechu. Možná to dělá ten sytý pomerančový květ v kombinaci s vůní zelených lístků a dřevitých větviček petitgrainu. Ale odkud se bere ten suchý zemitý tón pačuli? Každopádně tato úvodní bohatá nadílka kolem pomerančového květu je ještě obohacená o olejovitý tón hořkého pomeranče, ale postupně květinová složka začíná dominovat a pomerančový květ je nakonec slunečný, jen jemně sladký a balzamický. A s hodně dlouhou výdrží. Hiram je kouzelník. 

Zrovna ji zkouším a opět nemám k tvojí recenzi prakticky co dodat. Ten pomerančový květ v kombinaci s petitgrainem opravdu voní v té úvodní fázi skoro až jasmínově a je to chypre. Potvrzuju i ten prašně zemitý pačuliový tón. Mým favoritem teda i nadále zůstává Shangri La, ale řekla bych, že Dilettante by mohla ocenit barbucha. Schválně jsem jí vzorek dala stranou.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 17. října 2016 22:32
Reakce na wendulka:

Zajímavé, že? Nečekala jsem, že ve vůni s pomerančovým květem se toho dá tolik najít.

A mým favoritem je taky Shangri La, ale jsem zvědavá, s čím Hiram přijde příště.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 17. října 2016 23:55

Trochu patosu při večeru :)

Gris Clair (Serge Lutens)

Voníš po levanduli rozemnuté v dlaních a prachu hlíny u cesty, suché, kamenité a udusané. Voníš jako horké tělo, rozpálené sluncem a chůzí mezi poli. Voníš jako letní poledne, když máš na hlavě odrbaný slamák a ležíš v oschlé trávě, ale obloha se náhle zatáhne. Voníš jako začínající podzim a těžké šedé mraky, kam až oko dohlédne, když stojím sama za zavřeným oknem a pozoruju svět. Voníš jako moje poslední myšlenka před usnutím, jako její klid, jako vyrovnaný úsměv, když se člověk po dlouhém dni odevzdá do náruče spánku. Voníš jako usušená levandule vedle postele a čisté, vyžhlené povlečení. Voníš jako bezstarostnost, když vedle tebe zapomínám na všední dny. Voníš jako noční toulky městem a pohled na tisíce světel v dálce. Voníš jako naděje na lepší zítřky, jako lechtání paprsky slunce po ránu, jako levandulová limonáda v hipsterské kavárně, kde mají každou židli jinou. Voníš (mi).

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 18. října 2016 03:34
Reakce na andry:

...

dusty
Avatar
18. října 2016 09:02
Reakce na andry:

Hneď som náš rodinný parfum objednala, kým je na Elninu, lebo máme len pár kvapiek na dne. Toto bude bohuprisahám už piaty flakón.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. října 2016 10:44
Reakce na wendulka:

Zní to slibně! Dík že na mě tak myslíš

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. října 2016 11:11
Reakce na blackviolet:

Tak to já jsem na ty další taky zvědavá.

andry: Pokud jde o mě, můžeš být takhle patetická klidně častěji.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 18. října 2016 14:10
Reakce na andry:

Kdepak patos, tohle je poezie .

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 18. října 2016 16:51
Reakce na andry:

Krásně napsané!

Budu muset znovu vyzkoušet. Kdysi jsem Gris Clair zavrhla jako příliš pánskou záležitost.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. října 2016 17:11
Reakce na Fleur:

Gris Clair je jediná vôňa, ktorá ma trochu vikle pri mojom rozhodnutí ignorovať Lutensa (s tým kosákom a kladivom ma pekne nasr.....nepotešil)...čo by tak mohlo byť podobné?

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 18. října 2016 17:23
Reakce na slniecko:

Netuším, výrazná levandule (s výjimkou soliflorů) zas tak častá není.

A bojkot zatím vydržel? Já se přiznám, že například Rousse a Five O´Clock au Gingembre jsou pro mě tak zásadní a nenahraditelné vůně, že k jejich ignorování mě donutí jedině finanční situace .

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. října 2016 17:36
Reakce na Fleur:

ja som strašne tvrdohlavá . Ono to nie je ktovieaká životná výhoda, ale už to asi nezmením.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 18. října 2016 18:06
Reakce na Fleur:

pro mě je to výstavní příklad perfektně unisexové vůně. a dokonce i komplimenty mi už schytala - což mě překvapilo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. října 2016 21:04

Sospiro: Ouverture

Všechny dosavadní vůně od této značky mě nijak zvlášť neoslovily. Zlom nastal až teď a důvod je zcela prostý: v první fázi se totiž vůní pomerančových dropsů, červenovocné růže, jasmínu a ylangu typově podobá povedené limitce Eaudemoiselle Absolu d´Oranger (Givenchy) jen s tím rozdílem, že tady k dropsům máme i slaďoučké fíky.

Po rozvonění se však podoba začne vytrácet, jelikož pomeranč ustoupí a růži zasype hromada skořicového cukru. Balzamický ambrový základ s kašmírem a kadidlem jí potom dodají na hřejivosti, přičemž vanilkově mléčný santal zase uhlazuje veškeré její ostré hrany. Inu kdybych Absolu d´Oranger nepoznala dřív, asi bych byla v pokušení si Ouverture pořídit.

Offline jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 18. října 2016 22:18

No 3 - Acqua Tempesta (Lengling) - směs suchého konopí, suché loňské trávy a předloňského vetiveru, zabalené do jemné tenoučké kůže a odložené na půdě, prohřívané prvními jarními paprsky. Zvláštní, zajímavá a zároveň fascinující vůně - ač se mi líbí, tak bych ji nosit asi nemohla.

Quel Amour! (Annick Goutal) - EdP. Promíchané okvětní plátky červených pivoněk a se sladkokyselým ovocem....horká letní noc v ovocně květinové zahradě. Po rozvonění ji trochu odlehčil velmi příjemný vzdušně avivážový tón. Sladší, ale ne přeslazená, květinová, ale žádná květinová smršť...a do chladna dokonalá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. října 2016 11:38
Reakce na jerry:

Tak na mně Acqua Tempesta vyloženě řádila, takže já bych jí určitě nosit nemohla.