Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 24. března 2017 21:29
Reakce na slniecko:

Obávám se, že na to je LVMH příliš velký kolos. Jediný argument jsou čísla prodeje. Bohužel.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2017 21:31
Reakce na blackviolet:

Jestli jsem to správně pochopila, tak ty barevné flakonky My Exclusive Collection byly hlavně pro tu prezentaci ve Versaille a finální verze bude pravděpodobně jiná. 

Ano, mělo by to tak být. Hlavně aby to zase nebyl design obšlehnutý zase odněkud.

Ale stejně je to trochu zvláštní prezentovat vůně, které ještě ani nemají vlastní finální flakon. To jsem u exkluzivek zažila asi poprvé.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 24. března 2017 21:42
Reakce na domenica:

"A teď přemýšlím, o kterých vůních které značky (včetně nikovek) se dneska dá říct, že jsou osobité a že ji (zančku) poznáš na dálku.  Což neznamená, že by nebylo nejlepší, kdyby si zrovna tohle Guerlain zachoval. "

To je pravda, a celá ta bída. Nakonec o tom ten Turin taky mluvil (i když dost optimisticky). Guerlain je sice jedinečnej v zachování těch starejch pecek, ale právě proto by mohl udělat i novou - jo, ta chyprovka nebo aldehydovka... Takhle se jen zařadili k lavýbelkám, a to je škoda.

No, stejně jako ty a cinkja  jsem taky ráda, že kvalita Shalimaru zůstala zachovaná, ale holt od takovýho gigantu čeká člověk trochu víc. I co se pouhýho mainstreamu týče. Rozmělňujou talenty (a tak se nedivím ani tomu Thierrymu).

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 24. března 2017 21:51

Možná Chanel dělá ještě vůně, které jsou osobité, mají svůj styl a jsou rozpoznatelné. A to jak mainstream tak exkluzivky. Jiná značka mě nenapadá. Jenže Chanel, to je především móda. Guerlain je tradiční parfémový dům, který dělá "jenom" vůně a kosmetiku a proto je i to očekávání větší.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. března 2017 09:51
Reakce na barbucha:

"holt od takovýho gigantu čeká člověk trochu víc."

Toto, presne. Tobôž od takého gigantu s takou tradíciou.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 26. března 2017 14:50
Reakce na blackviolet:

L'Homme Ideal dostane letos verzi Sport.

Pánská řada Les Parisiens bude mít novinku Frenchie.

V Absolus d'Orient bude konečně oudovka - Oud Essentiel (tmavě zelený flakón).

všechny zprávy bez záruky 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. března 2017 19:04
Reakce na cinkja:

Á, tak už je to tady. A můžeme se zase začít opatrně těšit .

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 01. dubna 2017 23:21

Tak flakón letošní Muguet vypadá naživo úplně stejně, jako na obrázku. V Paříži cena 430 euro, v Praze cca 550 euro.

(Fotka: Instagram, yokiso2013)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. dubna 2017 23:47
Reakce na domenica:

Moc hezkej rozdíl. Za to už si člověk může dopřát zpáteční letenku Praha - Paříž a ještě mu zbude na jeden nocleh.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. dubna 2017 13:00

Škoda, že klasika už teď zůstává opomenutá... no nic, hlavně, že se vyrábí. 

(Fotka: Instagram place_vendome_haute)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. dubna 2017 15:08
Reakce na domenica:

Ach, ach, ach....pávy ja mám tááák rada, ale...nosila by som to ?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 17:10

Z rozhovoru s Angelinou Jolie o Mon Guerlain v české dubnové Elle:

Co konkrétně se vám na vůni Mon Guerlain líbí?

To jak voní po levanduli, jasmínu a santalovém dřevu. Nemám ráda silné ani sladké vůně. Miluji parfémy, které jsou lehce smyslné a které můžu nosit nejen v kteroukoli denní a noční hodinu, ale i během celého roku. Přesně takový je Mon Guerlain.

A proto se jí líbí Mon Guerlain, že není sladký!

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 17:27
Reakce na wendulka:

Ehm, tak to by me zajimalo, kdo ji to "napsal". To je blabol. Mela jsem miniaturku, ale dala jsem ji kamosce, je hezkej, ale prijde mi proste moc mainstreamovej.

Nicmene Habit Rouge super! Cimz bych chtela podekovat mistnim zenam za rady. Je proste "jinej". Z Guerlain damskejch zustanu u L'Instant, ten je uzasnej a drzi jak helvetska vira, klidne i tri dny (a muzska populace ho rada), Mitsouko, pak panska L'Homme Ideal (jsem zvedava na tu letosni letni) a AA Bergamot Calabria, ta se mi libi hodne.

AJk se prosim jemnuje vlakno, kde se radi typ vune? Dekuji :)

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 17:38
Reakce na wendulka:

Tomu jsme se smáli s Ulrikem. Prostě kecy v kleci. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 18:13
Reakce na 0zero7:

domenica 

Taky jsem si říkala, jestli jí tuhle konkrétní odpověď někdo předem připravil nebo je to z její vlastní hlavy. Ono je tam těch keců víc, ale tenhle je asi nejvíc bijící do očí.

I když třeba hned za tím následuje, jak za ní údajně do Kambodže, kde natáčela svůj film, přiletěl Laurent Boillot, aby jí poprvé představil jednotlivé ingredience teprve vznikajícícho parfému. To by bylo fajn, kdybychom z předcházejícího rozhovoru s Thierry Wasserem nevěděly, že v té době už měl Mon Guerlain dávno hotový, aniž by předem věděl, že se Angelina stane jeho tváří. No pobavila jsem se.

Tak to je super, že Habit Rouge ti sedla. Je parádní. Já bych si na sobě dovedla představit předloňskou Habit Rouge Dress Code tím, že je sladší než klasika, která je pro můj nos už moc pánská, ale zase ne tolik sladká jako L´Homme Ideal. Zkoušela jsi?

Asi hledáš tohle vlákno http://www.parfumanie.cz/forum/detail/parfemova-poradna:c16/t445.htm?page=35#m94536 .

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 18:34
Reakce na wendulka:

Ty jo s tou Angie je to teda fakt trapas, meli by si srovnat stories.

L'HOmme Ideal mam oba dva stabilne, ten bily letni mi voni vic, cerny nosim v zime, je sladsi, to je fakt. Letos bude modrej letni, zamerenej na vodu nejak. Habit je fajn, akorat ta EdP zas tolik nevydrzi, ale do prace je to asi lepsi. Nosim hodne veci trochu do panska (obleceni) a k tomu se to myslim hodi.

Dekuji, napisu ostatni do prislusneho vlakna :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 18:58
Reakce na wendulka:

Bože to jsou žvásty.

Proč by jí proboha měli představovat ingredience? Kdyby je neschválila, že by jako použili něco jinýho? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 19:05

Tak jsem dnes měla příležitost Joyeuse Tubereuse poprvé vyzkoušet. A je to to tak, jak psala domenica v recenzi. Kde že jako ta tuberóza je?

Potkáte v ní všechny možné kytky, hlavně ten samý druh jasmmínu jako v Diorově exkluzivce Grand Bal, který  připomíná vůni nehoubičkující gardénie a taky nádherné křehké neomamné lilie s vanilkkou jako např. v Lutensově La Vierge de Fer (tady samozřejmě bez kovových tónů a kadidla), ale tuberózu fakt ne.

Je povedená a určitě ji řadím o úroveň výš než Néroli Outrenoir (i když ta se mi jinak líbí taky), ale bohužel pro můj nos zmlsaný Boisé Torride, Oriental Brulant nebo Iris Ganache je pořád málo exkluzivní - tady už jde jejich úroveň pro mě ruku v ruce. Navíc teď ppo třech hodinách od navonění se musím už cpát nos vyloženě ke kůži, abych něco vítila.

Každopádně právě z důvodu výše dvou zmiňovaných vůni si směle troufám odhadnout, že Joyeuse Tubereuse se bude zcela určitě zamlouvat Mitzi .

Toliko první letmé dojmy.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. dubna 2017 23:58

Aqua Allegoria Bergamote Calabria

Úvodní bergamot s přírodním citrónem, neroli a petitgrainem má v sobě skutečně příjemnou svěžest a svíravou trpkost, že by srdce zaplesalo. Cítím i tu snítku verbeny, i když jen na okamžik. Bohužel tahle nejkrásnější fáze nevydrží ani pět minut a zůstanou jen plátky citrónu s kůrou, zlehka posypané sladkým bílým pižmem. Sladkost ale naštěstí není dramatická, jelikož vedle citrónu někdo vzápětí položí několik okvětních plátků májové růže z La Colle Noire a zázvor – uváděný kardamom, jsem v ní nějak nenašla. Dojezd má skutečně lehce dřevitý, nikoliv však cedrový, což kvituji, krapet okořeněný pačuli. Mojí oblíbenou AA Mandarine Basilic sice nepřekonala, nicméně líbí se mi víc než AA Pera Granita a určitě i víc než AA Limon Verde,

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 10:48
Reakce na wendulka:

Díky za úžasný popis Aqua Allegoria Bergamote Calabria.