Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 14. března 2017 13:14
Reakce na barbucha:

No, asi tak...

Já jsem navíc velmi sugestibilní, takže od té doby, co Wendulka pravila v souvislosti se Shalimarem Souffle de Parfum cosi o "gumovém jasmínu", cítím ho tam také.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 14. března 2017 14:48
Reakce na domenica:

Tra la lá, tra la lá, jsem veselá tuberóza, hledej, šmudlo! 

Recenze: http://guerlinade.cz/2017/03/13/guerlain-joyeuse-tubereuse-recenze/

Verzi Un Air de Samsara bohužel nemám načichanou, nedokážu to porovnat ani posoudit. Z jediného zkoušení Joyeuse Tubéreuse si však vybavuji jasný a zřetelný odkaz na Shalimar Soufflé. Subtilní květinová "vlhká" svěžest se stopou vanilky a především záplavou pižma. To se na mé paži usídlilo na dost dlouhou dobu a v poměrně sladké, lehce upocené podobě.

Na tuberózu můj nos reaguje dost nemilosrdně, na omamnost bílo-květinových kompozic podobně, ale tady opravdu není důvod k obavám. V tomo směru je to vůně neškodná. Musím jí dát ještě šanci, určitě ráda vyzkouším znovu. Ale za mě opět spíše další nekomplikovaná a v podstatě nezajímavá vůně v řadě .

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. března 2017 15:02
Reakce na cinkja:

Se Shalimarem Souffle má Joyeuse Tubéreuse společných několik složek (citrusy, bílé květy, bílé pižmo, vanilka...) a je fakt, že při prvním zkoušení to byla taky první vůně, na kterou jsem si vzpomněla. Bezprostřední zkoušení obou vůní ale přineslo okamžité zjištění, že podoba je dosti vzdálená. Zatímco Shalimar Souffle je pronikavá a ve finále mi květinově (ani gumový jasmín) a čerstvě, natož vzdušně, vlastně nevoní, je spíš trochu těžkopádná, Joyeuse Tubéreuse voní i v té pozdější fázi, kde se rozvine vanilka a pižmo, stále ještě i květinově a trošku svěže. Jakkoli je JT dost sladká, ta sladkost nelepí a netíží, spíš hladí. Jako dvě dámy v šatech podobného střihu. Jedna má šaty pestrobarevné, s velkým, výrazným vzorem a je ozdobená bižutérií hned na několika místech, druhá má šaty v jemných krémových odstínech, tón v tónu a zdobí ji jen perlové náušnice a jen jeden prstýnek.

Když se zasměju té téměř absenci tuberózy a nebudu na ní lpět, pak mě na Joyeuse Tubéreuse mrzí přeci jen menší intenzita a výdrž, než jaké bych si přestavovala. Ale s tím se teď setkávám u čím dál víc parfémů, napříč značkami. A není to trend, ze kterého bych byla nadšená.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 14. března 2017 15:35
Reakce na domenica:

Hezký příměr. Jako, že jedna jako od kolotočů a druhá elegantní a decentní .

No, já mám v hlavě nejen ten nevalný čichový vjem z mé ruky (a musím říci, že podstatně horší, než kdy na mně způsobil Shalimar Soufflé), ale také ten velice příjemný a opravdu podstatně vzdušnější a decentní, který jsem vnímala, když jsem šla za tebou. Přirovnání k pastelovým květům v tomto případě sedí.

On ani Shalimar Souffle na mně nevyznívá tak pronikavě, jen je prostě takový nemastný, neslaný. A asi ani v případě Joyeuse Tubéreuse bych nebyla ten správný uživatel, potřebuji přeci jen trochu něco jiného (aneb slovy hrdinky Ledového ostří "mám chuť na trochu vzrůša" ). Každopádně další zkouška je jistá.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. března 2017 15:52
Reakce na cinkja:

"Hezký příměr. Jako, že jedna jako od kolotočů a druhá elegantní a decentní ."

Úplně takhle ne, nic proti velkým barevným vzorům a už vůbec nic proti bižuterii (ale trochu... ).  Podotýkám, že Shalimar Souffle mám docela ráda, i když normálně ho nenosím. Občas si ho připomínám doma a možná taky proto, že na něj nejsem tak zvyklá, mi přijde pronikavý, vyloženě výrazný, sytý, ale připouštím, docela i, pro ty chvíle, zvláštním způsobem příjemný. Teď po čase se mi jeho vnímání usadilo do to podoby, kdy na mě vystupuje především pomerančový květ, se sladkým mandarinkovým krémem (a cítím tam i trochu toho krému ještě nerozmíchaného, v prášku, asi dr. Oetker? ) a se spoustou vanilky a pižma.

Offline blackviolet
Avatar
3331 příspěvků moje polička 14. března 2017 15:54

Tak jste mě, dámy, moc nepotěšily. Tuberóza bez tuberózy, podoba s Shalimar Souffle, kopec bílého pižma, k tomu ještě sladká a s malou výdrží a projekcí . Tak nějak mi přestává vadit, že u nás bude až koncem května (dávkuje se postupně - Mon Guerlain březen, Bergamotte Calabria konec března a Joyeuse Tubereuse konec května) a něco mi říká, že by to byl dobrý mainstream, líbivá nekonfliktní bílokvětinovka.

Jinak domenica  krásná recenze a a ty fotky! Ta spodní žlutá vanilkovopižmová lilie, z čeho to je? Vypadá to úžasně.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. března 2017 16:27
Reakce na blackviolet:

Děkuji. 

To je efekt, vzniklý za pomoci zlaté čtvrtky, kterou jsem umístila pod bílou lilii. Na její ploše se pak lilie odráží a vzniká tak iluze ještě jedné lilie, vanilkovopižmové, což se mi náramně hodilo. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 14. března 2017 16:39
Reakce na domenica:

Ta fotka je úžasná. Skvělý nápad! Také jsem si lámala hlavu, co tvoří pozadí - vyhodnotila jsem to jako nějakou reprodukci na křídovém papíru.

Offline blackviolet
Avatar
3331 příspěvků moje polička 14. března 2017 16:52
Reakce na domenica:

Fakt skvělý nápad. Krásně to ilustruje ty dojmy z vůně, úplně ji cítím .

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. března 2017 20:54
Reakce na Fleur:

+ Blackviolet

Díky, to mě moc těší. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. března 2017 22:41
Reakce na Fleur:

"Já jsem navíc velmi sugestibilní, takže od té doby, co Wendulka pravila v souvislosti se Shalimarem Souffle de Parfum cosi o "gumovém jasmínu", cítím ho tam také."

Já jsem právě taky sugestibilní. Akorát to nevzešlo ode mě, nýbrž od náťa66 , která v něm ten allurovský jasmín tehdy tady identifikovala jako první. No a ten mi bohužel voní po těch čínských gumách. Mně se ze začátku Shalimar Souffle i docela líbil, jenže jak to zmínila, tak pak už jsem ten jasmín v kombinaci s tím pačuliovým základem nezvládla.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. března 2017 22:55
Reakce na wendulka:

Krásný příklad parfémového nedorozumění pokud jde o terminologii.  Čínské barevné gumy jsou božské... kéž bych je měla všude možně! Naposledy, skvostné a autentické, jsem je zaznamenala v jisté šarži L´Heure Bleue, v parfémové vodě a v čistém parfému.

Pod tím termínem "gumový jasmín" jsem si představovala něco úplně jiného. Nelibého. Buď hořící pneumatiky. Pach pneumatiky po prudkém brždění. Anebo - to spíš - takový želatinový, umělý, plastikový tón.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. března 2017 23:07
Reakce na domenica:

No já k nim jako dítě sice taky ráda čichala, ale ve vůních je nemůžu.

Příkladem toho je zrovna ten Allure. Nevím, jestli tak blbě voní jenom na mně nebo je to problém mého nosu, no je to tak.

A nejvíc zvláštní na tom je, že v Promesse de l´Aube, která k němu hodně přirovnávána, je vůbec nemám. To je prostě jediný božský jasmín, s kterým jsem se byla schopná zkamarádit.

Hořící nebo spálenou pneumatiku mívám ve vůních, kde bývá březový dehet a somálské kadidlo a jako umělý želatinový tón vnímám dost často kašmeran.

A to o čínských gumách v L´Heure Bleue jsem jako nečetla. Běda Ti, jestli je tam začnu vnímat. Stačilo tenkrát Tvé upozornění o lisylangu a kokosu, resp. kokosové tiaré v souvislosti se Sensual & Decadent a parfémové traumátko bylo na světě.

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 14. března 2017 23:17
Reakce na domenica:

Moje definice "gumového jasmínu" nemá nic společného s kouřem, ale spíš s umělohmotností. Je to jasmín trhaný v gumových rukavicích (s tím navlhlým pudrem uvnitř) a následně zapařený v igelitovém sáčku.

To o LHB jsem nečetla !

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 14. března 2017 23:18
Reakce na wendulka:

No vida, tak Náťa66 je tím původním pachatelem, ty jsi to jen zpopularizovala .

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. března 2017 23:26
Reakce na wendulka:

Je to alchymie. Vůně, naše kůže , a naše vnímání... Čínská guma je pro mě něco extra pěkného. Žlutá, růžová, fialová... sladké květinového tónu dobového luxusu.

Allure mi vždycky přišla hezká, nic kontroverzního - a bez čínské gumy.

Promesse de l´Aube - božské zpracování jasmínu - a bez čínské gumy.

je i možné, že jsem to byla (jenom) já, kdo zmiňoval čínskou gumu v souvislosti s L´Heure Bleue. Tak to vytěsni anebo to ber v kontextu toho, že pro mě je "tón čínské gumy" pochvala a kompliment, protože něco velmi příjemného, sladkého, ale nepřeslazeného, každopádně nic negativního. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. března 2017 23:38
Reakce na Fleur:

 "Je to jasmín trhaný v gumových rukavicích (s tím navlhlým pudrem uvnitř) a následně zapařený v igelitovém sáčku."

Ano, takhle konkrétní definice přesně platí pro ten Shalimar Souffle, ale v jeho případě jsem si na základě srovnání třeba zrovna s tou Allure pro sebe laicky odhadla, že tu navlhlost a zapařenost jasmínu spoluvytváří pačuli, než že by to všechno dělal jenom ten samotný jasmín.

Nicméně jak už jsem psala výše, i kdyby tam ta navlhlost a zapařenost nebyla, i tak bych s tou vůní čínských gum měla problém.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 14. března 2017 23:38
Reakce na blackviolet:

L'Homme Ideal dostane letos verzi Sport.

Pánská řada Les Parisiens bude mít novinku Frenchie.

V Absolus d'Orient bude konečně oudovka - Oud Essentiel (tmavě zelený flakón).

všechny zprávy bez záruky 

L'homme ideal sport bude. Flakon jde do modra. Tesim se. Libi jsme mela tu letni cologne a super. Jeste jsem ten novej necichala teda

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. března 2017 23:48
Reakce na domenica:

Zkusím to.

L´Heure Bleue mám naštěstí už několik let a za tu dobu jsem se s ní neskutečně sžila. Miluju v ní jak ten hřebíčkový karafiát s pomerančovým květem, tak i aldehydový úvod s anýzem. Tak tady snad sugesce tentokrát nehrozí.

Ale jinak jo, je to neuvěřitelná alchymie, jak dovede být určitý tón ve vůni pro někoho pozitivní konotací a pro jiného je to úplný opak. A přesně to mě na parfémech od začátku fascinuje a nejvíc baví.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 15. března 2017 23:41

Úvodní fotografie z FB Monsieura Guerlaina pobavila .