Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2017 16:35

"Luca Turin, who has stopped writing fragrance reviews, talked at Esxence 2017 yesterday, reflecting on a very positive change within the spirit of the perfume industry. "The gates of heaven have opened," he says. That is, except at Guerlain.

"How many of you have smelled the latest Guerlain, Mon Guerlain? Did anybody actually like it? Consider the fact that a great firm like Guerlain is capable of producing such a terrible fragrance at a time when the world of fragrance is ac...tually turning around because the worst is over. But not for them."

We wait for Guerlain’s heavenly gates to open soon again."

(zdroj FB Monsieur Guerlain)

To he taková škoda, že si Luca Turin dal od psaní recenzí neurčitou pauzu. Ale dobře, že ne úplně a Esxence se zúřastnil. Tohle mě upřímně pobavilo, že to sem musím dát. Já to čekala, že dá Mon Guerlain asi na prdel.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2017 16:43
Reakce na luciole:

V úterý 21. března 2017 bude ve Versailles představena nová kolekce parfémů, které vytvoŕil Jean-Paul Guerlain pro My Exclusive Collection.

 

 

Hm, tak už je to jasné, půjde o vůně určené pro trh Středního Východua až koncem roku. To teda nevím, jestli půjdou sehnat alespoň vzorky. I když zvědavá bych byla.

Nejvíc mě ale zarazil design těch flakonů - obšlehnutý Dorin.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 24. března 2017 16:50
Reakce na wendulka:

Cha, taky se tomu nedivím. Když si představím, co by Guerlain mohl dělat za vůně s Thierrym Wasserem v čele, a co dělá...

Mimochodem, na jedné promo tour k Mon Guerlain se Thierry zmínil, že nejoblíbenější vůní jeho maminky byla ... Iris Ganache. To hodně vypovídá o tom, nakolik může Thierry ovlivnit, jaké vůně se budou dělat a které skončí.

ad My Exclusive Collection: ach jo 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 24. března 2017 18:10

Kritizovat tímhle způsobem novinku,  nasazenou jako mainstreamový hit velké značky, na Esxenci ! , mi přijde kapku laciné. Pamatuju, že býval vtipnější a duchaplnější. Mon Guerlain v kontextu mainstreamových vůní není žádná "hrůza".

Dřív jsem hltala všechno, co napsal - souhlasila, nesouhlasila, přitakávala, "rozčilovala se" a hlavně, bavila se! Ale někdy zhruba před dvěma lety to začalo tak nějak nebýt ono. Když začal do nebe vynášet cokoli, co někdo namíchá na koleně. Hlavně, že to je malá značka. A že mu pošle vzorky. Někdy jsem opravdu nechápala, když jsem ty vůně zkoušela.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 24. března 2017 18:27

Sakrys, fakt bych chtela aby ta Bergamote AA vydrzela dyl, za tri hodky po dvou splichnuti na kuzi (obe na zapesti) je to v cudu, takze v cudu bude i cely baleni a to tak, ze rychle. haha

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 24. března 2017 18:37
Reakce na wendulka:

Flakony nejsou nic moc, ale ty barvy tekutiny jsou úděsný! Zvlášť takhle společně, jednotlivě to možná půjde...

A aby se z toho Středního Východu jednou nepomátli! Jasně, tamním zákazníkům můžou nasadit pořádnou cenu 

domenica 

No no, nebuď hned uražená  Já s Turinem celkem souhlasím teda. Na to, jaký pecky mají za sebou, není tahle "novinka" žádná dechberoucí hitparáda... o originalitě, objevnosti a podobně si může nechat jenom zdát  Asi se prostě LT jen těšil na něco výjimečnýho? Zvlášť po tý kampani... 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 24. března 2017 19:14

Jestli jsem to správně pochopila, tak ty barevné flakonky My Exclusive Collection byly hlavně pro tu prezentaci ve Versaille a finální verze bude pravděpodobně jiná. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 24. března 2017 19:42
Reakce na blackviolet:

Ano. Ani tvar flakónů není zatím jistý.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 24. března 2017 19:53
Reakce na barbucha:

Vůni jsem nenamíchala a ani nejsem akcionář LVMH, bohužel.  Mně to přišlo jenom takový laciný od něj. A zrovna tam. Dechberoucí hitparádu tak nějak u echt mainstreamový vůně dneska nikdo nečeká u žádný značky a tohle zrovna tak špatný není.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 24. března 2017 20:09
Reakce na domenica:

No, třeba se také potřebuje zviditelnit a přes novinku, prezentovanou na každém rohu, to půjde lépe. Pořád mi vrtá hlavou, že se tak rychle stáhnul.

Mon Guerlain není hrůza, s tím souhlasím. Nebo spíše není to hrůza v porovnání s produkcí mainstreamových vůní jiných značek. Ale nic extra zvláštního to také není, jen hezká a příjemná vůně. Nikoho neurazí, možná řadu lidí nadchne, slušně prodávat se asi bude.

Pokaždé, když vidím Angelinu z vizuálů (a je to dost často), tak si jen říkám, že mi s tou vůní vůbec nekoresponduje.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 24. března 2017 20:18
Reakce na cinkja:

Přesně. A s tou Angelinou... no nekoresponduje. Dokonce i v tom, že ona sama prohlašuje že nemá radá sladké vůně.  Ale kdo to nezkoumá dopodrobna, nesleduje kdo co kde řekl, a jen vidí božskou Angelinu + krásný flakón + cítí příjemnou vůni (takovou hezky sladkou, co mi to jen připomíná?)... a těch lidí bude asi dost, tak ten bude spokojený. A pak jsou tu ti, kteří vědí, Angelina jim třeba nesedí, a vůně se jim prostě jenom líbí. Taky jich není málo. Odpůrců má taky dost.

A je docela zajímavé sledovat, jak se k Mon Guerlain staví blogeři. U málokteré vůně je takový rozptyl přízně a nepřízně. Zajímavé.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 24. března 2017 20:20
Reakce na domenica:

No není... ale jak sama píšeš - echt mainstream. Zkombinuj to s Turinem a máš pěkně třaskavou směs 

Ale stejně. Shalimar je mainstream.  Chamade rovněž. Samsara. I ta Insolence. L´Instant. L´Heure Bleue. Mitsouko! Taky Idylle. A Vol de Nuit. A další...

To přece nebyly/nejsou žádný exkluzivky, ergo kladívko = mainstream. A jedna každá osobitá a nezaměnitelná, že ji poznáš na sto kroků, hned víš - to je Guerlain. Dá se to říct i dneska? 

Já neříkám že je špatná, ale ta duše se někam vytratila. Ale že ji právě neměly jen exkluzivky...

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 24. března 2017 20:43
Reakce na barbucha:

Tak pecky jako Shalimar, Chamade, L´Heure Bleue, Mitsouko, Samsara, ty bych sem jako příklad kvalitního mainstreamu asi netahala. Udělejme anketu v české Sephoře. Kolik lidí bude znát aspoň jednu z nich. V době, kdy vznikly nebyl žádný mainstream/niche a neuvádělo se dva tisíce vůní ročně na trh. Když začneme jmenovat ikonický vůně dalších značek (Dior, Gucci, Nina Ricci, YSL, Lancome...) kde teďka jsou? Jak se ty vůně změnily, pokud se vyrábějí?  Většina k pláči.  V tom je Guerlain jedinečný, zaplať Bůh. Zatím. Ještě.

Jestli si na udržování těhle perel (i po reformulacích pořád ještě více či méně perel) vydělává prodejem mainstreamových, líbivých, sladkých vůní, tak já jsem v klidu. Stačí mi, že mi nekončí moji oblíbenci (klasika a některé - a není jich málo - exkluzivky). Jasně, že bych radši, aby i ta mainstreamová vůně byla pro změnu nějaká parádní chyprovka nebo aldehydovka. Odvahu!

A teď přemýšlím, o kterých vůních které značky (včetně nikovek) se dneska dá říct, že jsou osobité a že ji (zančku) poznáš na dálku.  Což neznamená, že by nebylo nejlepší, kdyby si zrovna tohle Guerlain zachoval. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 24. března 2017 20:49
Reakce na domenica:

A je docela zajímavé sledovat, jak se k Mon Guerlain staví blogeři. U málokteré vůně je takový rozptyl přízně a nepřízně. Zajímavé.

Ten rozptyl jsem zaznamenala nejen u blogerů, ale i v mnoha názorech napříč různými parfémovými fóry. No, je to vůně, o které se mluví. A to je také cesta ....

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 24. března 2017 20:55
Reakce na domenica:

Jestli si na udržování těhle perel (i po reformulacích pořád ještě více či méně perel) vydělává prodejem mainstreamových, líbivých, sladkých vůní, tak já jsem v klidu. Stačí mi, že mi nekončí moji oblíbenci (klasika a některé - a není jich málo - exkluzivky).

Tak to si říkám pokaždé, když jsem lehce (nebo o trochu více) zklamána další novou vůní. Dokud se jim do výrobního plánu vejde i klasický Shalimar, mají to u mě navždy dobrý .

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 24. března 2017 21:05
Reakce na barbucha:

To přece nebyly/nejsou žádný exkluzivky, ergo kladívko = mainstream. A jedna každá osobitá a nezaměnitelná, že ji poznáš na sto kroků, hned víš - to je Guerlain. Dá se to říct i dneska?

Ono se to v podstatě už nedá říci o žádné značce, bohužel. Nové vůně se chrlí, jak na běžícím pásu, nevalné originality a kvality. Vše stejné nebo podobné a stejně si svého zákazníka najdou. Velký byznys, no .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. března 2017 21:07
Reakce na domenica:

Tak samozřejmě, že vyjádření o mainstreamové vůni zrovna na Esxence není úplně to nejlepší místo. Ale tak zase, když to bylo první veřejné parfémové místo, kde se od jejího uvedení objevil a s psaním recenzí skončil, tak to od něj asi i všichni čekali, si myslím.

Jasně, že v kontextu dnešního mainstreamu ta vůně není "hrůza", ale přijde mi, že on takhle ty vůně není schopen hodnotit, což je samozřejmě v rámci úplné objektivity škoda, jenže to by zase nebyl Turin, kdyby řekl akorát: "hm, fajn".

A marná sláva, musím mu v tomhle ohledu dát za pravdu, že ta produkce Guerlainu už není taková jako před pár lety. Teď vůbec nemyslím ty vůně, co zmiňovala barbucha, to je neporovnatelné, jak jsi napsala, ale třeba Insolence Eau de Parfum, které dal plný počet!

Já mám dojem, že kromě cinkjou možné naznačené snahy se zviditelnit v tom ještě možná hraje roli i to, že on sladké vůně konkrétně tohoto typu moc nemusí. Pro něj to asi skončilo Angelem a basta fidli.

"Jestli si na udržování těhle perel (i po reformulacích pořád ještě více či méně perel) vydělává prodejem mainstreamových, líbivých, sladkých vůní, tak já jsem v klidu. Stačí mi, že mi nekončí moji oblíbenci (klasika a některé - a není jich málo - exkluzivky)."

Tak v tom se pochopitelně shodneme. Ale jak píšu výše, myslím, že takhle Luca prostě není schopný současný mainstream hodnotit, proto se ani nenamáhá tou invenci, jak jsi psala ve svém úplně prvním příspěvku.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 24. března 2017 21:10
Reakce na wendulka:

"Luca Turin, who has stopped writing fragrance reviews, talked at Esxence 2017 yesterday, reflecting on a very positive change within the spirit of the perfume industry. "The gates of heaven have opened," he says. That is, except at Guerlain.

"How many of you have smelled the latest Guerlain, Mon Guerlain? Did anybody actually like it? Consider the fact that a great firm like Guerlain is capable of producing such a terrible fragrance at a time when the world of fragrance is ac...tually turning around because the worst is over. But not for them."

We wait for Guerlain’s heavenly gates to open soon again."

(zdroj FB Monsieur Guerlain)

To he taková škoda, že si Luca Turin dal od psaní recenzí neurčitou pauzu. Ale dobře, že ne úplně a Esxence se zúřastnil. Tohle mě upřímně pobavilo, že to sem musím dát. Já to čekala, že dá Mon Guerlain asi na prdel.

Úprimne, Mon Guerlain ide. Mne nie, ale JE to iné ako bežný mainstream, na rozdiel od LPRN....ale...keď si človek skombinuje, čo z nich lezie posledné roky, k tomu, to, čo lezie (slovne) z T.Wassera, tak si myslím, že takéto "na prdel" si nielen zaslúžia, ale že to môže spoluvytvárať tlak na chytenie sa doslova "za nos" a kritické pouvažovanie o ďalšej stratégii.

Uložiť

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 24. března 2017 21:18
Reakce na slniecko:

Jakože Guerlain, resp. LVMH si pustí přednášku Turina na Esxcenci a chytí se za nos? 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 24. března 2017 21:28
Reakce na domenica:

Samostatne asi nie, Turín je skôr blcha v kožuchu, ale že to môže byť jedným z faktorov...proste keď začnú byť v "odbornejších" kruhoch viac a viac znevažovaní + ak Jean-Paul bude mať úspech, tak to môže pohnúť niekoho ješitnosťou.