Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 16. března 2017 17:03

Tak som ju dnes testla a totálne déja-vu. Len ešte musím zistiť, že čoho.

Ja v nej mám teda levandule za lopatu, sladkého pomenej.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. března 2017 17:03

Nosim v posledni dobe docela dost Mitsouko, libi se mi moc, akorat mam podobnej problem jak s Chanel 5. Zda se mi ze moc dlouho nevydrzi. Ja mam fakt snad smulu nebo co!

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 16. března 2017 20:58
Reakce na 0zero7:

Na mě Mitsouko taky moc nedrží...

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 17. března 2017 16:53
Reakce na 0zero7:

Mám EdP a drží dobře, na oblečení i po vyprání.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. března 2017 16:57
Reakce na 0zero7:

Možná? Já nosím EdP, občas extrait, a vydrží dlouho. Na kůži i na oblečení. Extrémně dlouho, což připisuju tomu, že většinou nosím Shalimar, Mitsouko nárazově, nos není zvyklý atd.... ale i tak mám z Mitsouka pocit jako z vůně, která drží.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 17. března 2017 17:24
Reakce na Luna:

Fleur diky za reference, me se libi moc, jeste zkusim na obleceni, jestli vydrzi dele :)

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 17. března 2017 17:30
Reakce na domenica:

Jj, taky necitim po case vune co nosim casto, ale tahle je nova. Tak uvidime, dneska ji nemam.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. března 2017 17:42

Velmi se bavím dalším případem, kdy sdílnost Thierryho Wassera kompromituje aktivity PR oddělení Guerlainu. Prostě na ně ukazuje jako na lháře, když parfém propagují jako vůni, která je inspirovaná Angelinou Jolie.

Zatímco PR parta předhazuje světu příběh o tom, jak Wasser tvořil Mon Guerlain s myšlenkou na Angelinu, Thierry si na promoturné pouští pusu na špacír a svěřuje se, jak parfém začal tvořit už před třemi lety, a to s myšlenou na 190. výročí Guerlainu (příští rok), a jak při tom nemyslel na Angelinu, ale na císařovnu Eugénii, Sarah Bernhardt, Josephine Baker a Natalii Vodianovou, ženy spojené s Guerlainem. 

"I decided it would be a good omen to create a portrait of women, not a portrait of one woman, but a portrait of all women." To him, each of the main ingredients of Mon Guerlain represents an aspect of the importance of femininity: lavender (truth, spontaneity, justice, simplicity), jasmine (passion), sandalwood (resilience, power), and vanilla (motherly love).

...Angelina Jolie was never in my mind or anywhere else, but our president, Laurent Boillot, absolutely wanted to collaborate with Angelina Jolie. He went to meet her in December 2015 while she was directing the film that has been released a few days ago in Cambodia. I didn’t know anything about it, nothing at all. State secret. And when he came back, she said yes. The story, the concept, and the fragrance had been presented to Mrs. Jolie, and she liked what I had made."

Po podobných excesech, kdy se v minulosti už rozpovídal o tom, jak opravdu není nadšený z tvorby nekonečných odnoží nebo o tom, jak byla chyba uvést Shalimar Initial po tímto názvem, začínám mít pocit, že už z "toho" chce možná vystoupit. Je to ale natolik prestižní, pohádkově placený post, že asi není jednoduché to udělat normálně (anebo kdo ví, jak zní jeho kontrakt). Takže na to jde možná jinou cestou.

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 17. března 2017 19:57
Reakce na domenica:

Když jsem Mon Guerlain zkoušela, tak jsem v něm cítila ozvěnu řady vůní Guerlainu a v duchu jsem si říkala, že to by byla hezká vůně k blížícímu se výročí. Těší mě, že jsem se vlastně příliš nespletla .

To, co naznačuješ závěrem, by mohlo mít svou logiku. Jean-Paul Guerlain začíná znovu tvořit, Sylvaine Delacourt má své parfémy, umím si představit, že i Thierry Wasser by uživil vlastní značku.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. března 2017 20:30
Reakce na domenica:

Už mnohokrát mě napadlo, především s veškerým respektem k jeho tvorbě, jak se mu profesně šlape po nově nastolené cestě. A vážně bych si někdy přála, kdyby se vydal jiným směrem .

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 17. března 2017 21:07

Stejne je to Caron pour un Homme v ružovom.

(aspoň na mne teda).

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 18. března 2017 22:24
Reakce na domenica:

Ten Thierry! 

Mě pobavil právě už tenkrát, jak pohovořil o tom, že dělat stopadesátou odnož nebo variaci na xy ho moc nebaví, ale že holt je zaměstnanec a společnost chce vydělávat (fuj fuj) 

Myslím, že si servítky nebere schválně. Drží si image enfant terrible a umělce... a může si to dovolit, má asi dost silnou pozici, ne? Přece by u Guerlainů neriskovali další vyhazov... a kde vezmou novýho? Nějakýho doslova no name, aby s ním začínali znova? Thierry by se uživil i bez nich, teď když se proslavil...  Tak je možná jen tak schválně pošťuchuje, když tahaj za kratší konec, chudáci 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. března 2017 22:43
Reakce na domenica:

"Po podobných excesech, kdy se v minulosti už rozpovídal o tom, jak opravdu není nadšený z tvorby nekonečných odnoží nebo o tom, jak byla chyba uvést Shalimar Initial po tímto názvem, začínám mít pocit, že už z "toho" chce možná vystoupit. Je to ale natolik prestižní, pohádkově placený post, že asi není jednoduché to udělat normálně (anebo kdo ví, jak zní jeho kontrakt). Takže na to jde možná jinou cestou."

Myslíš, že by se s ním kvůli tomuhle byli schopni se u Guerlainu rozloučit, respektive že by to celé dělal schválně, aby ho vyhodili? Teda chápu, že vedení LMVH z toho asi nemá radost, že nehraje úplně poslušného kašpárka, ale zase mi to nepřijde tak velký exces jako u Jean Paul Guerlaina. Teda vím, že to tehdy byla jen neštastná formulace, nicméně chápu, že tam na základě reakcí veřejnosti neměli jinou možnost.

I když souhlasím, že též mám dojem, že ho ta práce pro Guerlain s ohledem na diktát LMVH z posledních let nebaví tak jako dřív, kdy vlastně tvořil pomalu jeden skvost za druhým. Dodnes si vzpomínám na ten dokument, kdy zachraňoval společně s chemiky čistý parfém Nahémy kvůli nějaké problematické molekule v jedné ze složek kvůli nařízením IFRA, aby pak vedení rozhodlo, že výrobu skončí. Na jeho místě by mě to po vší té snaze dost nakrklo.

Ale netroufám si odhadovat, jestli to, že ho to nebaví tak jako dřív, zároveň znamená, že by z toho chtěl vystoupit.

Nicméně v jeho případě bych se absolutně nezlobila, kdyby se někdy rozhodl přijít s vlastní samostatnou značkou.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. března 2017 10:26
Reakce na wendulka:

Spíš, než že by to dělal schválně, jsem měla na mysli, že si nehlídá každé slovíčko, že říká, co si myslí (nebo to tak aspoň vypadá), že jakoby riskuje a na svém postu zdánlivě nelpí. Že ho spousta věcí už nebaví, to si i odhadnout troufnu. Ale jistě ho spousta ještě baví.  A kdo ví, třeba brzy přijde posila v podobě mladého pana Guerlaina. Taky je zajímavé, že u posledních parfémů se oficiálně objevuje i jméno spoluautora, konkrétně Delphine Jelk... 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. března 2017 11:49
Reakce na domenica:

Aha, takhle.

Objevující se jméno Delphine Jelk vedle Thierryho je určitě zajímavé, ale netroufám si odhadnout, co to přesně znamená - viz třeba Mathilde Laurent, která se takhle taky objevovila společně s Jean Paul Guerlainem u několika Aqua Allegorií, Terracotty Voile d´Eté, u Guet-Apens dokonce samostatně a nakonec odešla ke Cartierovi.

Ale máš pravdu, že Thierry se vlastně už zmiňoval, že si už vychovává svého nástupce, protože nehrozí, že by měl vlastního a že je velmi šikovný. Nebyl tedy konkrétní, o koho přesně jde, ale stejně jako Ty si dovedu představit, že vedení by o mladého Paula Guerlaina jistě stálo, hlavně kvůli jménu - i když ten si taky na adresu vedení LMVH nebral servítky, jak onehdy dočasně zakročili proti Monsieur Guerlainovi.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. března 2017 18:32

Dneska mam na sobe tu Bergamote Calabria, je moc prijemna, jeden moment mi pripomina muj oblibeny Dior Pondichery. Vydrz teda slaba, skoda. Ale to se dalo cekat u AA. Jeste asi musim nutne ocichat ten Habit Rouge, kdyz je teda prej citronovo korenenej. Divala jsem se do ceniku a dela se jen EDT, je to tak spravne? Myslim ten Habit ted.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. března 2017 18:55
Reakce na 0zero7:

Je toho víc. Aktuálně:

Habit Rouge edt

Habit Rouge edp

Habit Rouge Dress Code (edp)

Habit Rouge L´eau (edt)

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. března 2017 18:59
Reakce na domenica:

Tady mam dostupnej v obchode jen Habit etd. Ale koukam online a maj oboje, etd i edp, muzete mi doporucit? Kupuju to naslepo :)

Kterej ma vic citrusu a bergamotu, ten beru.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. března 2017 19:24
Reakce na 0zero7:

V tom případě bych zvolila edt. Ale působí trochu starosvětštěji a taky unisexově (což neuvádím jako negativa). Osobně mám raději vřelejší a ženštější edp (a extrait). Líbí se mi ale všechny koncentrace a varianty.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 23. března 2017 19:37
Reakce na domenica:

Aha Aha! Moc ekuji, edt mam v kosiku. Tak zkusim jen 50ml a uvidim. Muzu priste objednat EDP. Uz se na nej tesim! Jeste jsem prihodila Bvlgari Black, kdyz se teda nebude vyrabet, kdysi jsem ho zkousela, ale nepamatuju se. Nicmene zni jako neco co mi bude urcite vonet :)

Diky moc za poznatky!