Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 23:21
Reakce na whiskas:

Nebo si koupit od někoho vzorek... .

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 23:33
Reakce na whiskas:

A já bych asi doporučila zkusit pro jistotu všechny z těch vůní, co převlékají kabáty, když bude příležitost. Ono je strašně těžké odhadnout, co se bude komu líbit a leckdy zůstane člověk hodně překvapený z náhlých parfémových preferenci i u někoho, koho dobře zná, natož v podstatě naslepo.

Jedno z největších překvapení v tomto směru mi připravila kamarádka, která se parfémy voní je občas, má raději lehčí, svěží vůně, květinové, ale opravdu jemné... a když vykoušela Santal Royal (!!!) - a to jsem se bála, abych na ní nestříkla moc a nezabila ji - úplně si libovala a parfém si zamilovala.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 23:37
Reakce na domenica:

Jasně, to je samozřejmě nejlepší vzhledem k tomu, že už v těch flakonech nebudou. A i ta změna preferencí může teoreticky nastat - viz třeba já teď naposled s Clemency. Já to myslela hlavně tak, že čím bych začala na místě whiskas v první řadě, co se mi zdá jako nejpravděpodobnější na základě dosavadních preferencí, což samozřejmě nevylučuje ani ty zbývající.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 23:48
Reakce na wendulka:

Moc děkuji! Myslím, že tvůj odhad fakt sedí. Na mě už je těžká i Chanel No.5 - byť se mi líbí, mohu ji mít jen výjimečně, značí pro mě vůni pro občasé příležitosti a to na ni ještě musím mít náladu. Podle mého názoru je těžký i Gaultier Classique, respektive opět, pro mě spíše náladová vůně. Mám ráda např vůně typu Chanel Allure, No.5 Eau Premiére, Hermes Sur Le Nil, Eu Des Merveilles atp. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 23:52
Reakce na domenica:

 také si myslím, že tento typ parfémů raději naslepo kupovat nebudu. Ovšem přiznám se, že do butiku Guerlain nechodím moc ráda. Mám problém s tím, že jsem v prodejně většinou téměř sama a tudíž je mi trapné tam cokoli pouze testovat a pak si nic nekoupit, takže odcházím minimálně s pudrem/rtěnkou :-D.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 00:05
Reakce na whiskas:

Jj, z toho jsem vycházela.

Ony se ty preference pak časem můžou u někoho změnit, ale taky nemusí. Já mám třeba kamarádku, která už několik let jede v Gucci Rush. Sedí jí a prostě nemá potřebu hledat něco jiného, dokud se dá koupit a to jsem jí já a ještě jiná kamarádka daly už kolikrát očichat různé vůně. Vždycky řekla akorát krásný, ale Rush je Rush a já v ten moment rostu až pod strop.

Ale zase jak psala domenica, zkusit je samozřejmě můžeš všechny, kdyby náhodou...

...totiž kdyby mně někdo ještě před šesti lety, co všechno dnes budu mít na poličce, budu tvrdit, že se zbláznil.

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 08:43
Reakce na whiskas:

L'Heure Bleue mne taky láká názvem, pro mne jsou názvy vůbec docela podstatné, ale odrazuje mne ten anýz v ní. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 09:13
Reakce na Sweet Potato:

Anýzem bych se nenechala dopředu odradit (není složka, kterou zrovna vyhledávám, hlavně ve výrazném provedení a v určitých kombinacích, ale L´Heure Bleue miluji). Vlastně bych se u těch "velkých", klasických vůní obecně snažila nenechat se příliš ovlivnit složením a zkrátka je vyzkoušela. Pak se uvidí. I kdyby nesedla, je to zajímavé už jen proto, že z nich pak vychází spousta dalších vůní...

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 09:23
Reakce na whiskas:

Tak zase kupovat parfém jen proto, že bude mít jiný obal je nesmysl, pokud nejsi sběratel nebo bohatá paní s velkou koupelnou. Já si Samsaru musim koupit, protože patří už 10 let do mé TOP5. 

Jinak L'Heure Bleue je velmi krásná, ale není pro každého. Ja jsem ji musela prodat, protože jednak je strašně melancholicka a to já, labilní osoba, špatně snáším a taky jsem pořád tak trochu pankáč, takže ty vybrousene klenoty na mě tak nevyzni. Můžete ovšem vyzkoušet méně komplikovanou sestru Apres l'Ondee, ta sice taky depkari, ale úsměv tam jde trochu cítit. Taková kapka naděje.  Jo a nic jsem nepila, pro mě jsou vůně téměř jako.živé bytosti. Ok, zavolám si na vyšetření.

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 09:26
Reakce na domenica:

Dík. Já jsem totiž někdy šílenec schopný nákupů naslepo, to bych si zde fakt netroufla. Tož, whiskas , půjdeme zkoušet!

Online tina
Avatar
5859 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 09:30
Reakce na Luna:

Hmmmm, tak já si na L'Heure Bleue trochu myslela a po přečtení příspěvku teda nevím , protože jsem taky trochu depkař (občasnej teda)..

Online cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 09:38
Reakce na tina:

Pokud si na nějakou vůni myslíš, tak jí prostě vyzkoušej . Vnímání vůní je věc naprosto subjektivní a hraje v ní roli spoustu faktorů. L'Heure Bleue je nádherná a bylo by škoda jí zavrhnout. Přinejhorším zjistíš, že ti opravdu nesedí, nic víc.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 09:42

Apropó, okrem jedinej veľkosti to znamená aj to, že už nebudú toaletky?

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 09:51
Reakce na slniecko:

Tak to zatím nemám tušení. Když se podívám, jak to bylo vloni s Jicky, Vol de Nuit, Chamade a Nahémou, tak Jicky si do nového flakónu přenesla obě koncentrace, edt i edp, kdežto Chamade je nyní pouze jako toaletka a v koncentraci edp při té příležitosti skončila. Nahéma už jen jako edp byla, Vol de Nuit zas byla jen jako edt.

Tentokrát se jedná o vůně, které se v součastnosti vyrábí v obou verzích, edp i edt, tak budu zvědavá, jestli tu změnu využijí pro ukončení některé z toaletek. Především a velmi by mě mrzela Idylle.

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 10:18
Reakce na tina:

Nebojte, ono vůbec říct, že na vás vůně nějak působí, nic neznamená. Ja LHB obdivuju, je nádherná, jen prostě ne pro můj typ osoby.

Tak rychle, zkoušet!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 10:28
Reakce na domenica:

Čiže v tomto ešte nádej je.

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 10:41
Reakce na slniecko:

No vidíš, to mě nenapadlo...obávám se, že možná nezruší toaletky, jen naoko, nalejou je totiž do nových flakonu a řeknou,.že jsou to parfemovky, které ve skutečnosti zruší.  Mohla bych napsat knihu Parfemove horory.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 10:45
Reakce na Luna:

Píš, píš....materiálu bude dosť....

Inak mňa napadlo, že ono to vlastnenie je úplne nový trend, že keď nahadzujem staré značky, tak v mnohých prípadoch mám problém s flakónmi, lebo to všetko proste nalievali do toho istého a ani na fľaške nie je nápis, čo tam vlastne je, mnohokrát len už v skle odliaty názov výrobcu.

Offline Silvie
Avatar
98 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 10:45

"Cítim z nej plne rozkvitnutý chemický orgován, ktorý tak nejako nasilu vonia, z vedlajšieho záhonu rozvoniavaju dalšie kvetinky a malý biely psíček (len to neberte v zlom) sa práve pod ten orgován vykakal."

Tohle hodnocení od uživatelky arzenika mi hned lípla  na jistém blogu jedna uživatelka, když jsem se přiznala k Idylle . Od té doby jsem Idylle použila snad jen 2x a vždycky jsem si na to vzpomněla. Jako by mi ji pošpinila, jako by mi ji ehm pomatlala tím exkrementem " malého bieleho psíčka".

Idylle je pro mě do té dy bylo jarní dopoledne , byla jsem opět na VŠ,  šla jsem, spíš se vznášela rozkvetlým parkem, měla jsem po těžké zkoušce, svítilo sluníčko a svět byl krásný.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 10:55
Reakce na Silvie:

Jaj, ale no to je arzenika...ten nick celkom sadne.

Nenechaj sa znechutiť, je otázne, koľko stál tester, ktorý skúšala pod reflektorom v nákupáku a ono niekedy aj kože vie narobiť neuveriteľnú neplechu.

Idylle je nádherná .