Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 08:43
Reakce na domenica:

Jo to už bude všechno jen ve stovkách?! To mi nedošlo

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:39

Já vás tu jen tak pročítám, ale teď už mi to nedá, fakt nevěřím vlastním očím, pochopila jsem to správně?!

Vždyť spousta lidí kupuje parfémy i očima, leckdo dokonce v první řadě očima, muži, když kupují dárek třeba. Snad i naprostý parfémový ignorant zná Samsaru...podle flakónu ovšem!

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:00
Reakce na Luna:

No, dej si Insolence v novém flakónu do profilovky... Já pořád váhám, ještli si pořídit aspoň třicítku EDP kvůli tomu flakónu. Mně se líbí, jak je excentrický a fialový.

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:20
Reakce na domenica:

Ach jo!

U té první vlny změny flakónů to dávalo smysl - Nahéma, Chamade, Vol de Nuit a Jicky měly tu podobu edp/edt flakónů jakoby provizorní, nevyřešenou (i když se mi líbíly i tak).

Tady to ale vyloženě bolí! 

(Instagram: apathique_et_reveur)

Nezlobte se na mě (já G. miluju)....ale tohle mi připomíná částečně tzv. "FM jakože parfémy" - stejné obaly, jen jiný název. Tohle zapisuju na seznam mých parfémových traumat.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:34
Reakce na dynda:

No, mně se sice ten flakon nikdy moc nelíbil, ale k vůni seděl. Insolence, přestože vznikla až v roce 2006, EDP dokonce 2008, je pro mě totálně 90's vůně. Tehdy vznikaly kriklave vůně, sladké a zároveň s nějakým "dirty" základem, navíc s ujetymi flakony, např. Rush, Eden, Angel, prostě téměř sochařske objekty. Insolence bych k nim zařadila. Ten nový, resp."nový" flakon JE nádherný, ale Insolence do něj úplně nepatří. Bjork taky bude vypadat v kostýmu Chanel přinejmenším divně. Teda pokud se přizpůsobí celkově, tak ne, ale ztratí tak trochu osobnost. Každopádně i s novým flakonem bude moje.srdcovka, pokud nezmění složení, to bych nepřežila.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 12:04
Reakce na Luna:

Kdyby tak balili parfémy od začátku, nepřipadalo by mi to divný a ano, ty včelky jsou pěkný. U AA nebo kolínských se mi to naopak vyloženě líbilo, teda hlavně dokud AA měly ty pestré krabičky :-( Ale když vidím těch 5 parfémových osobností ve stejném kabátě - to přirovnání k Bjork je celkem trefný.

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 12:49

ja nejsem guerlainomilkyne jako vy ostatni, tak asi proto mi unifikace do stejnych obalu prijde jako super napad. ten flakon je hezkej a jednoduchej. treba unifikovany obaly jsou taky jednim z duvodu, proc jsem tak propadla lutensovi - mam je vsechny hezky naskladany vedle sebe a vypada to prehledne:) ted me asi ubijete :D

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 13:38
Reakce na razorblade:

Ale jo, flakón je hezkej, líbí se mi (pro kolínské hlavně nebo pro Après l´Ondée), a Lutensovy flakóny mám taky hodně ráda, ale on to takhle má vymyšlený od samýho začátku. V případě Guerlainu teď musím u několika vůní zapomenout všechny "obrázky"

..... protože jinak mě to bude pořád strašně mrzet a štvát. Jó, kdyby tohle balení bylo jen jako alternativa. Nebo kdyby ty původní flakónky zůstaly aspoň pro čisté parfémy. Tuhle unifikaci do stejných, tentokrát hranatých flakónů, udělali se staršími vůněmi i u Estée Lauder. Okamžitě u mě ztratily na kouzlu. Ještě, že mám ty parfémy v miniaturách.

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 14:16

Hm, tak myslím, že plánovaný nákup Samsary a L'Instant proběhne dříve než jsem zamýšlela, ať se můžu kochat jejich krásnými flakony, dokud jsou ještě k dostání

No a budoucí dostupnost ve 100mililitrových flakonech... já mám problém spotřebovat i poloviční množství, tím spíš když budu mít parfémů více, 100 ml mi přijde strašně moc...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 14:58
Reakce na domenica:

Značka nejdřív hodně ušetří - přeci jenom, vyrábět pět různých tvarů, z různých materiálů a v různých velkostech je něco jiného než jeden tvar v jediné velikosti. A nezapomeňme na obaly.  Tam se taky "zahojí". 

Ja si jen rikam, jestli jim to stoji za to, menit u v podstate ikonickych parfemu flakony kvuli snizeni nakladu. Kdyz clovek vidi rocni obrat LVMH /popr. samotne zn. Guerlain/, tak mi to prijde jako kapka v mori... A pokud jsou v tom snahy o urcitou unifikaci, tak to taky nevidim jako stastny krok.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 19:59
Reakce na domenica:

"A jako bych to viděla. Značka nejdřív hodně ušetří - přeci jenom, vyrábět pět různých tvarů, z různých materiálů a v různých velkostech je něco jiného než jeden tvar v jediné velikosti. A nezapomeňme na obaly.  Tam se taky "zahojí". Velmi brzy ale, podle mě, poklesne prodej těchto parfémů (možná až na Insolenci, ta vypadá opravdu nádherně). Jsem o tom naprosto přesvědčená, bohužel. Odpadnou ti zákazníci, které okouzlí flakón a odpadnou ti, kteří by si rádi pořídili třicítku nebo padesátku. Takže co bude následovat?" 

Já o tom vůbec nepochybuju, že to přesně takhle bude. Jó, to je tak, když se dá pravomoc do rukou kravaťákům z LMVH. Nejsou schopný uvažovat v dlouhodobějším horizontu.

Já se úplně bojím, co časem provedou s Maison Francis Kurkdjian.

Online whiskas
Avatar
19536 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 20:18
Reakce na wendulka:

Takže pokyn sněmu zní "nakupovat"? 

Je tolik vůní od Guerlain, které jsem chěla zkusit a teď tady čtu, že se chystají změny, včetně obřích flakonů. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 20:35
Reakce na whiskas:

přesně tak. Jdu okamžitě objednat Samsaru. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 20:38
Reakce na whiskas:

No dokud budou v českých e-shopech, tak rozhodně.

Online whiskas
Avatar
19536 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 20:40
Reakce na Luna:

Ta mě též napadla jako první, jen si stále vybavuji, že je to těžká vůně, pro mě nevhodná, ale už je to tak dávno, co jsem ji zkoušela, takže vlastně tápu. Budu muset na exkurzi a udělat si seznam. 

Online whiskas
Avatar
19536 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 20:45

Podle názvu se mi velmi líbí  L’Heure Bleue, byť jsem ji nikdy nezkoušela. Uhozené, že? 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 21:01
Reakce na whiskas:

Vůbec. Ten název je nádherný. Vlastně jeden nejkrásnějších.

Online whiskas
Avatar
19536 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 21:03
Reakce na domenica:

Akorát vůbec netuším jak voní (kromě popisu v recenzích)... K vyzkoušení bude asi bude pouze v butiku Guerlain. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 21:06
Reakce na whiskas:

No v ČR vlastně jenom tam. Nebo na nějakém parfémovém srazu. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 23:20
Reakce na whiskas:

Název je skutečně nádherný. Jenom mám trochu podezření, že to pro tebe bude asi taky trochu silnější kalibr, pokud Samsara na tebe byla těžká. Ale koncentraci eau de toilette od L´Heure Bleue zkusit můžeš. Ta se většinou líbí těm, na koho je eau de parfum a čistý parfém už moc silný a olejovitý.

Z těch pěti tě podle poličky a když jsi nedávno psala, že se ti líbila Aqua Allegoria Bergamote Calabria tipuju na L´Instant obě koncentrace (každá je jiná vůně) a Idylle v koncentraci eau de toilette, která je méně ostrá než eau de parfum. Insolence už bude asi moc sladká a Champs Elysées možná taky budeš vnímat už jako těžkou.