Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 13:25

viktorka_od splavu tak to je iná situácia, ja hovorím o psovi, ktorý je milý, spoločenský, má rád ľudí, nechá si siahať do misky, na hračky, na seba, pomaly si nechá pichnúť človekom aj do oka, len je teda pomerne energický. Nášmu môže vziať hračku aj ročné dieťa, nič mu nespraví - ani nezavrčí.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 13. února 2018 13:27

viktorka_od splavu a k cemu ma smysl se na takovy veci ptat? Co jste cekala ze reknou?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 13. února 2018 13:36

711990 no minimálně že o tom přemýšleli a něco s tím budou dělat (třeba tu ohrádku, nebo nějakej výcvik a pod., případně že ho fakt dají pryč - v našem případě teda budoucím prarodičům, kteří už tak jsou z něj upřímně nešťastní když ho musí hlídat..) btw nejsou to cizí lidi, v takovým případě by mi to bylo putna. ale to dítě bude i můj příbuznej.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 13. února 2018 13:37

DrowRanger jestli váš pes normálně s malýma dětma vychází pak se takhle zeptat může jen uplnej idiot, samozřejmě

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 13. února 2018 14:24
Reakce na paktofonika:

Potrefenáhusa No škoda že keď sme boli v auguste na tej Radlickej tak ich ešte v ponuke nemali. Aktuálne riešim, čo kúpiť Percymu na jar až sa trochu oteplí (na bundu teplo, bez bundy zima) aby z toho hned nevyrástol. 

A jasné že modrá bunda je super :D

​fakt ještě bundu na jaro?!   já jak si bostoni i buldočci jsou podobný, se s tím nějak nedokážu srovnat - ani jeden Otík nesnes nic na sobě, pročež chodil/chodí i v zimě nahej  mají bostoni jemnější nebo řidší srst? mně

se zdá, že ten buldoček vydrží bez bundy v pohodě... ale nejsem s ním venku půl dne teda, ráno chvilku, odpoledne hodinu, půldruhý...

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 13. února 2018 14:27

hele holky, myslíte že bych ještě teď mohla Otíka převést na ten barf? syrový maso mu nevadí, obden sní kousek - včera králičí hřbet např. - ale dosud jsem mu vařila páč mi to připadalo líp stravitelný. jednak mi to už leze krkem, a pak taky mi to syrový přijde samozřejmě výživnější...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 13. února 2018 14:28

barbucha dyť neni nahej, dyť je v kožichu:-)) myslím že Amy je spíš kočka, jak tu paktofonika píše o vyhřívání u topení;-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 13. února 2018 14:29

viktorka_od splavu 

no ale i ten první, od malička bytovej a opečovávanej, žádný oblečky nesnes. a nikdy nenastydnul.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 13. února 2018 14:34

barbucha Já jako velkej zastánce barfu si samozřejmě myslím, že jo, jestli teda není fakt hodně starej,  u12letýho psa bych už třeba váhala. Ale třeba kamarádka převáděla 8letýho výmara, právě kvůli různým zdravotním problémům, a dost mu to prospělo.
Jen bych na to šla pomalejc a nový věci přidávala pomalu, abych kdyby mu něoc nesedlo, věděla, co to bylo.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 13. února 2018 14:36

Kolik Otíkovi plus mínus autobus je?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 13. února 2018 14:43

viktorka_od splavu když buldoček je proti tomu bostonovi fakt takovej silně stavěnej, úplně jinej pes, mnohem houževnatější. Jako ten kamarádky čokl malej měl opravdu omrzliny, pod nožičkama měl úplně holou kůži.

Kamarádka, co měla buldočka, ho teda neoblíkala, ale když byl starej, hodně by prej bejval ten kabát užil kvůli zádům, měl pak nějaký problémy s bederní páteří.

Jinak to snes/nesnes není podle mě ani tak o komfortu, jako o zvyku.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. února 2018 14:46

barbucha No tak  chodíme každý deň minimálne na hodinu a pol vonku, proste keď je pod 10 a to marec apríl určite bude tak sa Amy klepe. Percy je ešte šteňa. Amy ma tú srsť naozaj veľmi riedku, urobili sme všetky možné testy a vyzerá to na Alopeciu X. Na brušku nemá v podstate žiadne chlpy, koža na chrbáte jej presvita. Ja si fakt nevymýšľam a neobliekam ich len tak zo srandy. Takisto chodíme vonku aj neskoro večer a na jar predsa len býva chladno. A zdá sa mi ze buldoček ma aj tu kožu hrubšiu a celkovo sú taký mohutnejsi. Bostoni sú samá noha.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. února 2018 15:29

DrowRanger Zina Kúpila som mleté hovädzie. Len sa tak zaprášilo po ňom  

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 15:30

barbucha úplne kľudne to skúste a presne ako píše Zina - pridávať mäso postupne a pre istotu kúpiť aj mleté kosti, ak by si ako starší pes nevedel zo začiatku rady s kosťami vcelku. U starších psov a psov dlhšie kŕmenýc granulami býva problém skôr s tým, že buď srové mäso odmietajú (to asi Otíčkov problém nebude), alebo nechcú prílohy (dá sa to riešiť tým, že zeleninu uvaríte, popučíte najemno a zamiešate do mäsa). Asi by som sa len u Vás vyhla mliečnym dňom (myslím, že ste písali, že niektoré mliečne výrobky Otičkovi nerobia dobre?) a začala na mäse, ktoré nie je alergénom, resp. potom naozaj cielene skúsiť, či mu napr. kuracina vadí a spôsobuje problémy a dať ju viac dní po sebe a pozorovať čo sa stane pod.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 15:32

paktofonika 

Inak čo sa týka granulí, tak podľa mňa nemusíš čakať, kým ich minieš, ja mám granule odložené a používam ich občas ako odmeny pri tréningoch (ale je pravda, že jedno veľké balenie som odniesla svokrovcom pre ich psa).

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 13. února 2018 17:04

paktofonika No jo, to se nedivím. Hrubomletý hovězí, ideálně s droby, je u nás největší hit :-).

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 13. února 2018 18:46

Zina Tak proč mi ho ta malá potvora nežere? (namíchaný s mrkví, kterou miluje a s troškou vloček) 

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 13. února 2018 18:50

Ha! Já potvoře kupuji ultimátní kombinaci kuřecí se škvarky... To už té naší potvoře záviděl i přítel :).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 20:02

Solathis náš zas odmieta zajačinu a králika - podotýkam, že v ľudskej kvalite, raz som mu ich kúpila v Lidli a nezožral ich ani po hladovke.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 13. února 2018 21:03

DrowRanger Mladá právě jak kdy, jsem z toho hrozně na větvi.. někdy dobrý a jindy mi na talířku nechá i to, co jinak ráda...