Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:09

Zina :D Jojo, vsak Vinickova matka je brachuv pes. V idealnim pripade bude mit tak 17 kilo. Ale ze to prijde tak rychle, to nas zaskocilo :D

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:11

JanieB Teda ten vyrostl.  Ještě chvilku a budete mít Maxipsa Fíka, už jen stačí, aby začal mluvit. 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:14

JanieB Ty první měsíce rostou fakt před očima. Občas jsem se ráno vzbudila a přišlo mi, že Cid je viditelně větší, než byl večer :-).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:24

Zina toto bude asi špecialita väčších psov, však? Náš je tiež pažravý, kosti ale poctivo hryzie, na to držanie som aj zabudla, ja som to robila hlavne preto, aby sa naučil, že všetko jedlo je moje a nie jeho a kým bol malý, väčšina kostí bola väčšia než on, tak mal asistenciu pri obhrýzaní rád. Inak Rikimu s aobčas podarí zhltnúť vkuse 120-130g kuracích pŕs, vtedy sa väčšinou dobre baví na tom ako vypúli oči, chvíľu rozmýšľa či je všetko tam kde má byť a potom ide nanovo lustrovať misku, či som tam niečo nepridala - ako bonus sa mu ptoom občas čká.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 14. února 2018 17:11

DrowRanger Je to možný, já v okolí žádný barfisty s menšími psy nemám, naopak, Terkovi se v rodině dlouho říkalo ten malej černej (má 33 kilo :-).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. února 2018 17:19

Zina 33kg drobček  Ale je pravda, že náš by asi trup alebo krídlo zhltnúť nedokázal, je na jeho tlamu príliš široký. 

paktofonika ešte ma napadá, náš síce miluje kosti, ale ak mu ich nechám veľmi dlho po tom, čo obhryzie mäso (napr. z hovädzích rebier, harfy a pod.), tak ptoom z tých malých úlomkov kostí občas zvracia, asi mu to dráždi žalúdok. A Zvracia aj z bravčového chvosta, ten som mu kvôli tým úlomkom prestala dávať - to budeš musieť asi odpozorovať, možno sa tvoji nebudú snažiť rozhrýzť každú kosť až na prach.

Dobré skúsenosti mám so surovými morkovými kosťami, nie je na nich síce veľa mäsa, ale ten špik vnútri ho zabaví na dosť dlhú dobu a kosti sú tvrdé, takže ich obhrýza, ale nerozhryzie.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 14. února 2018 17:20

Zina Rufíkovi se tuhle zasekla hovězí kost ve spodní čelisti, jako naštorc v tom oblouku, pomáhala jsem mu to vyndat a dost mě to odradilo od nechávání s kostí o samotě

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 14. února 2018 19:56

Potrefenáhusa Já jsem takhle vyndavala Terkovi klacek a u Belisy, to jsem ještě nebyla součástí smečky, zas veterináři složitě řešili porblémy se žaludkem a pak se taky zjistilo, že šlo o klacek zapíchnutej v patře.

Jinak já je samotný s kostma nenechávám, max. s velkýma morkovýma, když už jsou úplně vybělený, a zkrmuju jen drůbeží, vepřový, ani hovězí jim nedávám.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. února 2018 20:26

Zina labradorovi se takhle nastorc zasekla i kureci, ale to byla varena, ted uz vim ze to se nema

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 15. února 2018 19:49

JsemJ nám chtěla poridit hezkou selfie po tréninku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. února 2018 20:46

dzizisketa bonnie zjevně pózuje jen sama, aby její krásu nikdo nezastiňoval:DDD

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 15. února 2018 21:07

ice nám corina jako stene vymlaskla na kolaudacce domu od kamarada pul pekace oleje, ve kterem se smazily langose. Savli hodila v noci, na samotove dlazky v chodbe, dodnes je tam ten flek videt protoze ty dlazky olej pekne nasakly samozrejme. Kreten bylo myslim to nejmirnejsi co te noci padlo za vyrazy nez jsme to posklizeli. Pak mela jeste dobry zasek cestou z Livigna, cekala asi 15 minut v dodavce, za tu dobu stihla probrat nachystane svaciny na cestu domu a vysledkem bylo sezraneho pul stangle uheraku, 1/3 kostky masla a prsut. Vyhodila to v serpentinach za tunelem, dikybohu na jediny gumovy koberecek v celem aute. Je to zlaticko :D

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 15. února 2018 21:19

rasaNori  Dneska při večerním venčení s partou přinesla jedna z paniček domácí donuty na ochutnání (já vzala domů, páčten půst, že jo), a chudákovi Dušanovi (člověk) ho v nestřežené chvíli přímo z ruky schramstnul Ritchie (rhodéský ridgeback, Dušanovi nepatřící). Jako dost jsme se nasmáli.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. února 2018 22:21

Riki bol ako šteńa extrémne pažravý (to mu ostalo, len ja ho už nepúšťam tam, kde je roiziko, že niečo nájde). Raz pri venčení našiel polovicu kuracieho obratého skeletu pohodeného na lúke. Kým som si ho pritiahla na vodítku, podarilo sa mu skelet väčší ako jeho hlava nejakým spôsobom strčiť do tlamy (doteraz enchápem ako) a tú zaseknúť tak, že som mu ju nedokázala otvoriť. Musela som ho to nechať zožrať, aby sa neudusil. O dve hodiny z toho samozrejme hodil šabľu na koberec... Na druhý deň nám dokázal, že je ešte väčší fajnšmeker, v parku (navoľno) našiel šabľu po dákom opilcovi a kým som k nemu dobehla, riadne sa obslúžil. Samozrejme mu z toho prišlo doma zle a hodil to opäť na jeho obľúbený koberec. Z menej nechutných zážitkov som sa dobre pobavila, keď ako malý žral zo zeme kúsky tehly a kamienkov a pár ráz som si pri prechádzke všimla ako usilovne žuje - žuvačku, ktorú našiel na zemi. A ako starší sa už špecializuje skôr na mŕtve zvieratká, naposledy mi pri prechádzke v lese doniesol celú srnčiu nohu (známej pes jej raz miesto hodeného aportu doniesol nohu z labute ).

Online Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 15. února 2018 22:24

dzizisketa ale to je moc hezká selfie po tréninku!!!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 15. února 2018 22:27

DrowRanger njn... 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 15. února 2018 22:31

Potrefenáhusa To je ale z nějakýho cvičáku, ne? Tam se nosí noha běžně! :-)

Mně jednou Cid přinesl srnčí lebku a nějakou tu olezlou srnčí hnátu už Terk taky přiaportoval. Se dost hrozím toho, aby mi jednou nepřinesli třeba kus ruky, jak se jeden čas po Praze nacházely ty různý části těl, tak mi to přišlo na mysl dost často.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 15. února 2018 22:32

dzizisketa Sluší vám to .

Online Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 15. února 2018 22:37

Zina ne,to není z cvicaku,to je normálně z lesa!!!

taky jsem si rikala,ze jesteze není lidská...

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 15. února 2018 22:42

Potrefenáhusa Fakt? Tak to jste měli štěstí na hezkou, já vždycky dostala takovou už hodně jetou. Takovouhle jsem viděla právě jen na cvičáku, kde se na ní cvičila dohledávka s přinesením, ta ale byla nějak zakonzervovaná.