Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:23

Proste high five! 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:26

Inak zaujímalo by ma, nemá niektorý z Vašich psov problémy s postrojom? Náš sa z neznámenho dôvodu postroja začal báť (myslím si, že to je kvôli tomu, ako raz natešený tryskoval po byte, keď zbadal postroj a neskutočne si tresol hlavu o knižnicu - neubrzdil - a spojil si to s postrojom), ale nevadil mu na tele. Postupne sa to stupňuje, začal pred ním utekať, keď mu ho nasádzam je absolútne stuhnutý a prihrbený (nepomáha hladiť, upokojujco rozprávať ani odmeňovanie), keď mu ho nasadím, chvíľku je ešte stuhnutý, ptoom sa otrasie a už ho nevníme. Teraz som mu kúpila nový postroj od Hurtty, je iný ako náš predošlý, čiže ke´d ho zbadal, neutekal pred ním, ale po nasadený má pocit, že mu vadí, stále sa otriasa.

Neviete čo s tým?

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:28

Popr teda takto 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:29

DrowRanger Hlavne sú tie prechádzky dosť časovo náročné, stihla by som za ten čas mnoho iných vecí, ale tak ja som s nimi rada a prechádzky mi pomáhajú vypnúť :) Tiež už som ale zvažovala obmedziť ich na každý druhý deň. No uvidím čo ten barf, včera som nesithla zájsť do mäsiarstva takže testovať budem až dnes. A Amy leto zbožňuje, opaľovala by sa najradšej celý deň, predpokladám že Percy iný nebude. Teraz už máme konečne viac slnka v byte no a keď zájde tak plače na okne.. Rada leží pri radiátore, ak ho vypnem tak sa postaví na regulátor a mrnčí  čakám kedy začne rozprávať no...Kto nevidel neuverí :D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:31

jinx to seš hodná! I takový pěkný židle že jim kupuješ!!!

Já jsem byla zlá a neotevřela jsem skříň (hajzlík, jednou mi do tý ložnice proklouznul, když jsem něco nesla do skříně a dneska rovnou ke skříni a řev, že by jako dovnitř! A když ne do jedný, tak do druhý!)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:33

Sweet Potato  To je radosti.  Vesta je Pomppa?

Ja bambule riešiť našťastie nemusím ale labky im dosť omŕzajú. Na ďalší rok už kúpim topánky, hlavne kvôli soli na chodníkoch. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:35

paktofonika inak s tým nácvikom na Barf - neviem či to tu niekto spomínal, ale surové mäso/kosti by sa nemali miešať s granulami kvôli tomu, že mäso prejde tráviacim traktom za cca 24 hodín, granuliam to trvá aj 3 dni, môže to spôsobiť tráviace problémy. 

Ono ak Amy a Percymu chutí zelenina a ovocie, tak myslím, že nebudeš mať s mäsom žiaden problém, skôr s tým, že časom si uvedomia, že mäso je oveľa lepšie ako ovocie a zelenina .

Nám teraz prechádzy obdeň vyhovujú, predsa len sa pri bežkovaní namaká viac ako pri klasickej precházke a na druhý deň dospáva. Tento týždeň sa nám asi podarí ísť s ním 2 dni po sebe, tipujem že potom bude spať celý štvrtok aj piatok :)

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:35
Reakce na 999:

jinx Ona má v sobě něco dojemného...Všechno bych jí odpustila :-).

​oni všichni maj v sobě něco dojemného a pak ty jejich kukuče... odpouštím vše

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:37

A inak dosť ma prekvapujú ľudia, ktorí sa ma neustále teraz pýtajú, kedy ideme dať preč psa kvôli narodeniu dieťaťa. Keď odpovedám že nikdy, že pes a dieťa budú kamoši, tak sa na mňa nechápavo pozerajú... Najviac ma to prekvapilo u pár známych, čo sami psa majú.

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:37

jinx ty packy !!!

Potrefenáhusa kámen by se ustrnul

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:40

DrowRanger Amy v poslednej dobe nemá rada nič, ani obojok, ani sveter, ani von, ani dnu, ani bundu ani bez bundy, ani postroj...Nemyslím si že by si to spojila s nejakou zlou situáciou. Vonku chodí rada ale kým neopustíme bytovku tak je paralyzovaná a nič jej nieje po vôli. Skúšala som prísť na to čím by to mohlo byť ale na nič som neprišla.  Keď som jej kúpila novú bundu tak sa tiež otriasala, vadila jej ale nakoniec si zvykla. Postroj mám ruffwear ale po dlhšom skúmaní som prišla na to že to nieje vhodný postroj pre bostona. No a aj tak je po pol roku vhodný akurát tak na vyhodenie, vyprala som ho totiž na 80. Objednala som iný, primárne určený pre buldočkov a ten bol skvelý ale objednala som zlé číslo, vrátila som ho a akosi nebolo času znovu objednať no a medzitým som našla iný, krajší no ale až z AU  No to sú problémy...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:42

DrowRanger no podle mě můžete zkusit natrénovat, aby do něčeho strkal hlavu (do nějakýho kroužku) a až to bude umět, tak kroužek rychle vyměnit za postroj. Nám se to teda zatim taky úplně nepovedlo, ale už je to o dost lepší. Ale on Rufík měl celkově s manipulací trochu problém, okamžitě šel i při zvýšení hlasu k zemi a často i na záda. Ale pořád prvních 5 kroků, dokud se neoklepe, je jak svázanej, chodí roboticky tam a zpátky...pak se oklepe a dobrý :-))

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:42

Potrefenáhusa satni skrin je nevyssi meta kociciho sveta 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:44
Reakce na jinx:

Popr teda takto 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:44

paktofonika ukažte postroj! Já jsem teda max spokojená s tou hurttou přes hlavu, ale spoustě psů to nevyhovuje

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:45

CMagráta To bych taky potřebovala natrénovat, ty kukuče...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:47

DrowRanger lidi jsou blbý, fakt a já nechápu, když už ty psy maj, proč si o nich aspoň něco nepřečtou? Fakt spousta lidí to provozuje hrozně zvláštně...jako jak pryč, asi sežrat nebo jak si to představujou?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:48

Potrefenáhusa pozerala som dáke videá ako psa skamarátiť s postrojom, asi to skúsim, dokiaľ panicky neuteká aj pred týmto...Muž dostal za úlohu ho dnes pozorovať, či mu ten postroj bude vadiť alebo naň vonku zabudne. On všeobecne (pes, nie muž) nemá rád, keď sa mu siaha na krk, toto aj zrejme viem prečo - keď niečo vyvedie a nepomáha napomenutie, tak muž ho do chdoby vystrčí práve za obojok - už som sa s ním pre to X-krát pohádala a stále to robí, napriek tomu, že vidím, že pes je už v podriadenej pozícii a ja ho dokážem do chodby vykázať tým, že mu dám povel miesto.

Inak na krik a káranie nereaguje, v tomto smere je úplne splachovací.

paktofonika u nás je problém len s postrojom, na obojok sa teší, má to spojené len s tým, že sa ide von a je to super, nemá rád už samotné zapínanie, to vidím, že trošku stuhne a hneď ako obojok zapnem sa otrasie.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:50

Potrefenáhusa áno, včera som sa skoro neudržala a  kamarátke po jej otázke napísala, že už mám nachystaný kotol na guláš...Fakt nechápem to rozmýšľanie ľudí, čo je pes hračka? Mám ho na pár rokov a potom ho niekam strčím? Včera sa ma na to isté pýtal aj mužov bratranec, tomu som naštvaná sprosto odvetila, že preč nedám psa ale dieťa, veď pes bol u nás doma ako prvý...Celkom slušne som uťala konverzáciu pri stole 

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 13. února 2018 10:55

DrowRanger Bonnie nemá ráda nasazování postroje, protože ty naše se nandávají přes krk, k tomu ten sportovní nemá přezku ani jiné zapínání a přední packy se do nej nandávají ne úplně pohodlně. Vždycky se přitom tváří jak u mučení. Ale jakmile je nasazený, hned se s vrtícím chvostem šteluje ke vchodovým dveřím, protože obecně postroj znamená nějakou zábavu.