Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 21:29

Solathis nemá veľké dávky? u nás si pes vyberal keď sa cítil prežratý, zmenšili sme dávky a misky sú zas do minúty prázdne.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 13. února 2018 21:43

Zina DrowRanger 

Díky, asi to zkusím. Mělo by mu být nějak kolem 5-7 let  a jak ho (teď ) znám, tak sežere všecko bez problémů. I ty syrový kousky občas jsou úplně v pohodě, ale dávám mu jen králíka nebo krůtu (doporučeno jako ne-alergenní). Jen bych to ráda přestala vařit  Tak mu to budu přidávat víc, uvidíme. Přílohy bez problémů, chudák prostě sežere vždycky všechno do mrtě - a venku ho musím hlídat, aby si nepřidal nějaký odpadky 

Teď mám ale další problém... se mi zdá, že málo pije. Možná je to tím (jestli mu nepřisuzuju větší duševní kapacitu?) že je teď krátkodobě doma sám, teda přes den/ moji pracovní dobu - a nechce se tudíž nalejvat, aby se mu nechtělo čůrat? Fakt si to nedokážu vysvětlit jinak... protože předtím pil úplně normálně, vždycky když přišel z vycházky tak se hnal k misce. A teď vidím, že miska prostě neubejvá a když s ním přijdu domů, tak nepije. Zkusila jsem mu pořádně zalejt večeři vývarem aspoň... a nádavkem mu dát ten vývar i extra - to vyluxoval radostně. Ale ta neubejvající voda mě nervuje...

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 13. února 2018 21:48

Potrefenáhusa paktofonika 

Ne, v pohodě, proto jsem se ptala... já co mám zkušenost tak ti mizerové prostě odmítli cokoliv nosit, a neměla jsem nervy na pohled na čokla, kterej si celou vycházku snaží servat ty hadry/případně se žádná vycházka nekoná páč čokl se ani nehne  Ale měl/má srst normální, řekla bych prostě kožich... takže jsem to vzdala. To jen ta podobnost na první pohled, s těma bostonama, mě nalomila 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 13. února 2018 21:56

barbucha zrovna s tím čerstvým žrádlem bude mít tekutin mnohem víc i bez pití

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2018 21:59

barbucha Riki tiež nepije keď nie sme doma, vidím to podľa toho, že keď pracujeme z domu, vypije za deň misku vody, keď ráno ideme do práce (pozná to a vždy neomylne spozná, kedy ide do práce len jeden z nás alebo obaja),miska je nedotknutá až kým neprídeme domov, nevyvenčíme ho a potom hneď z venčenia letí k miske sa napiť. Kamraátkina fenka (tiež útulkáčka, bola týraná hladom u predchádzajúcich "majiteľov") dokonca odmietala žrať, keď odišli z domu a rannú dávku granúl si nechávala na večer, cez víkendy, keď bola rodina doma žrala normálne ráno aj večer.

A ešte ma napadá, neviem ako u Vás, ale u nás je ešte sneh, on si zvykne z neho počas vychádzok odhrýzať, tak príjem tekutín má aj tam.

Offline GChK
Avatar
286 příspěvků moje polička 13. února 2018 22:08

Solathis Róza (8 měsíců) teď měla asi měsíční období nežraní, které následovalo potom, co jsme byli bez ní 14 dní na dovolené - možná i psychika? Byla jsem z toho dost hotová, protože denně tráví tak dvě až tři hodiny aktivním pohybem, a pak jsme přišly domů, čuchla k misce a odešla. Koupila jsem pivovarské kvasnice a přijde mi, že jí dost pomohly - hezky se po nich rozežrala. Zároveň ale máme s přítelem zkouškové a jsme neustále doma - tak nevím kolik mám přisuzovat kvasnicím, a kolik soudržnosti smečky. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 13. února 2018 22:20

viktorka_od splavu 

To doufám!

 DrowRanger 

Takže to teda poznaj, tu změnu režimu (přítomnejch pečovatelů). Protože ho hlídám, a fakt se vůbec nenapije... začíná mě to hodně štvát. No zatím ho budu lákat na ten vývar, o víkendu (když budu doma furt) doufat že se spokojí s vodou, a uvidíme. Nerada bych ho viděla na kapačce ve finále 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 13. února 2018 22:55

GChK Mně malá nežrala, když jsme měli nemocného Inkoustka a byl na veterině (následně jsme o něj bohužel přišli) a pak jí hned začaly růst zuby, takže šla z 1200g na 950g, to už jsem se hodně bála. POrce velké nemá, naopak když to vezmu, kolik s její váhou měl Inkoustek, tak má ještě málo. Prostě tomu nerozumím.

Offline GChK
Avatar
286 příspěvků moje polička 13. února 2018 23:02

Solathis S kým jsem se ještě bavila, tak říkal, že buď hárání (což ale u Rózy nebylo) nebo puberta - ale když jí šla váha dolů (a to je osmnáctikilový puclíček), tak jsme taky měli nervy. 

(Edit: Róze k rozežrání pomohly ty pivovarské kvasnice a taky ochucení něčím dobrým - na ní funguje lososový olej. Naopak hladovka jí nepomohla vůbec, to mi přišlo, že se jí ten žaludek akorát ještě víc stáhnul.)

Inkoustek mě moc mrzí, pořád to tady sleduji z dálky :(. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. února 2018 07:52

barbucha a tak oni podľa mňa keď sú veľmi smädní, tak sa napijú. Len zrejme im tiež nie je príjemné držať až kým páníček domov nepríde :)

Offline baltik
Avatar
4410 příspěvků moje polička 14. února 2018 08:07

barbucha nas pesan mam taky pocit, ze nepije, kdyz nejsme doma

ale ten navic asi nema rad odstatou vodu z misky, ale ma rad vodu tekouci, takze pije zejmena z bidetu (ehmm)

proste si jde do koupelny, stoupne si k nemu a ceka, dokud mu to nepustime a pak chlemta vodu primo z kohoutku

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 14. února 2018 09:31

Já nemám k tomu nepití a nežraní žádný řešení, jen postřehy:

- někteří malí psi si klidně dokážou střihnout 2-3denní hladovku, aniž by k tomu měli sebemenší důvod, podle mě je to tím, že prostě tolik nepotřebují a vědí, že až se rozhodnou, že to žrádlo zase bude. Nám to dělal i jezevčík, který by nalezenec a dost dlouho se toulal, ten podle mě jednoduše spoléhal na to, že buď dostane, nebo si zase někde něco najde

- obludy nad 30 kilo se do podobných akcí většinou nepouštějí, ale samo se najdou výjimky a velká výjimka jsou i feny před a při hárání. Myslím, že jsem tu jednou psala, že nám čuba nežrala 3 dny, čtvrtý den jsem už znervózněla, odvlekla ji na veterinu a nechala jí udělat komplet vyšetření a podrobný rozbor krve, a sotva jsme dorazili z veteriny domů, tak se vrhla k misce a byla by sežrala i bábu s trakařem

- ridgeback, krmený vařeným s trochou vývaru na dně, během zimy v podstatě nepil, sám doma byl málokdy, takžeto roli nehrálo. V létě a když byl čistě jen na granulích, se to s pitím trochu zlepšilo, ale ani tak žáden zázrak.

- moji psi, i když jsme s nimi většinou doma, pijí hlavně po procházce  a pak právě když někdo přijde. Asi to bude spojené se vzrušením, i když je podezřívám, že to dělají proto, aby měli mokrou tlamu a mohli dotyčného víc oslintat :-). Na druhou stranu může u psů, co jsou doma 6 a víc hodin sami, asi fakt hrát roli i to, že nechtějí mít plný močák.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 14. února 2018 09:50

Zina Čenda vždycky žral těsně než se šlo ven, vypadal, jakoby si říkal, že co kdyby to venku třeba nějak s tim návratem neklaplo, tak aby byl kdyžtak najedenej do zásoby :-)

Rufík taky moc nepije. Kdo ale pije úplně příkladně, tak je Goliášek. A zajímavý je, že z jedný misky pijou oba a z druhý misky nepije nikdo (už ani nenalejvám). A maj oba jinej rytmus, Rufík pije po dvou a Goliáš po třech.

Offline andulka01
Avatar
10538 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:06

Potrefenáhusa Zrovna teď jsem taky trochu řešila z čeho má Fusekle tak pro.... ej písek, když vůbec nepije. Mám ji dva týdny na střídavce :-) a z misky s vodou skoro nic neubylo, jedno jestli je odstátá nebo čerstvá Nicméně kočka vypadá dobře, žere jak prokopnutá. Žeby měla tekutiny z jen mokrého žrádla a očasného přilepšení mlékem?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:13

andulka01 no některý kočky pijou strašně málo, ale to mokrý žrádlo prej dost pomůže. Goliáš teda nejradši pije z cizích skleniček, ze dřezu a z hrnců, nejlíp s namočenejma luštěninama. A už jsem ho párkrát taky viděla pít ze záchoda... Takže se třeba Fusekle obslouží sama, ani o tom nevíte.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:14

Zina 2-3 dňová hladovka  Tak to som sa pobavila. Som rozmýšľala akým spôsobom prejsť na barf a ako jedna z možností je uvedená hladovka, no tak to by ma naozaj zjedli, nehrozí. Rozhodla som sa pre postupný prechod. Myslíš že bude problém ak budem brať na výlety granule? 

Potrefenáhusa Ja podľa rytmusu viem kto práve pije, Percy na tri doby a Amy nonstop :D Percy pri tom tak divne poskakuje, má malý jazyk tak sa to snaží akosi do seba nahádzať :D

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:19

paktofonika K tomu přechodu - granule a maso je lepší v jednom dni nemíchat, když už, tak třeba týden maso a týden granule. 
Na výlety a dovolené, kde není mrazák nebo celkově nejsou na maso podmínky, beru naopak granule bez uzardění. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34714 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:23

andulka01 Kočkám prý vyhovuje, když mají misku na vodu jinde než jídlo (nechtějí si znečistit napajedlo.) Kdysi jsme to tak zavedli a fakt to asi funguje. Jo a opravdu se nám osvědčila fontána.

Papilloni prý pijí obecně málo, říkala chovatelka, a asi na tom něco je. Celý den na výletě, nabízím vodu a netopýrka nemá zájem.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:28

Zina Myslela som zo dňa na deň ale postupne začať s mletým a až po čase pridávať krájané mäso kosti a tak. Myslím že to mleté je na začiatok dobré, mlynček doma je takže pohoda. O tom že by sa čerstá strava a granule nemali miešať som čítala, predsa len každé je ináč stráviteľné a nechcem im robiť neplechu v trávení. Bostoni sú dosť citlivý. Včera som im skúsila dať len čajovú lyžičku mletého, či to vôbec budú jesť. Dnes budú mať ešte granule, Percy večeru už nedostane a ráno už budú mať mäso. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:29

Sweet Potato Netopierka pije z misky alebo z fontány?