Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 16:44

takovy blby dotaz - a je nejaky duvod, proc kastrovat psa, krome toho, ze mam soucasne psa a fenku? Kolegyne se k tomu prave chysta a jestli jsem to dobre pochopila, slibuje si od toho, ze pes bude klidnejsi? my jsme predchoziho psa kastrovali az ve stari kvuli problemum s prostatou

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 16:53

MP Marge Dřevěnýho mi myslím nic neohlodali, ale vyzobali menší díru do gauče, vlezli do počítače a přeštípli tam kabely, trochu pocuchali koberec, občas zalezli do nějakýho mýho svetru a trochu ho vydekorovali a načali pár knížek.
Zní to asi trochu děsivě, ale já jsem je jeden čas pouštěla na volno i ve svojí nepřítomnosti, tak tam pak hospodařili docela fest. Když je provozujete tak, že je vypustíte, když jste doma, tak jsou ty škody spíš sem tam nějaký drobný.

Jinak jsou to hrozný zloději jídla, vlezou vám do batohu a už je vidíte, jak hopkají po pokoji s tatrankou. Jednou jsem chytla potkana, jak se snaží někam odtáhnou kilovku cukru, a druhej zas vlezl kamarádce do pytlíku s hašlerkama, všechny rozbalil, olízal a následně roznosil je po skříni, kde měla složený svetry :-D.
Alkoholický nápoje před nima většinou taky nejsou v bezpečí, jednou mi potkanice vlezla do ginu s tonikem a docela se tím setla a můj první potkan se mnou chodil na pivo.

Offline MP Marge
Avatar
5828 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 17:01

Zina Aha 

Tak ja myslim, ze u me budou mit volnost jen kdyz budu doma, takze bych nemela mit problem dat na ne pozor! Navic v obyvaku/jidelnim koute nemam moc veci, v byte jsem spis minimalistka, takze je to tu prehledne a pripadne zlotrilosti okamzite odhalim!

Jinak jsem uz ctyri roky abstinentka, takze po teto strance si tady moc neuzijou 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 18:06

palahniukowa náš napríklad skúšal doma "značkovať" kým bol mladší pravidelne, robil to ale vedome z trucu, keď sme si ho nevšímali (príliš otravoval) alebo dostal vyhubované, tak mal jedno obdobie, kedy normálne pričupol a vyčúral sa na koberec. Úplne ako malé dieťa, keď trucuje. Teraz nedávno, cca 2 mesiace dozadu sa mi stalo, že pes sa strašne dožadoval toho, aby sme šli von (videl z balkóna fenky z vedľajšieho vchodu), keď som mu nevyhovela, nosil mi hračku, keďže som mala rootu a nevšímala si ho, normálne prišiel k prenoske čo ju má v obývačke, počkal si kým sa na neho pozriem a cvrkol na ňu. Fakt vidno, že aj keď má rok a pol, občas mu v tej hlave trochu prepne a spraví blbosť... Nuž, sprdla som ho, dostal po zadku a bol pokoj... 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 18:07

paktofonika ono je to práve pre to, aby si doma nemala prerastené šteňa. Keď si predstavím, že by som nášho dala kastrovať ako 6-7 mesačného, keď ním začala biť puberta, asi by som si to hodila. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 18:41
Reakce na baltik:

takovy blby dotaz - a je nejaky duvod, proc kastrovat psa, krome toho, ze mam soucasne psa a fenku? Kolegyne se k tomu prave chysta a jestli jsem to dobre pochopila, slibuje si od toho, ze pes bude klidnejsi? my jsme predchoziho psa kastrovali az ve stari kvuli problemum s prostatou

​No za mě třeba žádný (krom těch zdravotních). Co mě napadá, že to můžou mít nějaké útulky jako podmínku odběru (platí asi spíš u fen), nebo chovatelé, když vám dají nějaké silně nestandardní štěně. Ale v USA se pokud vím psi kastrují plošně a trochu se bojím, že se to začíná objevovat i tady.

To zklidnění nastat může a nemusí, já jsem ho u těch kastrátů ze zdrav. důvodů nepozorovala.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 20:00

Dorazila jsem domů celá natěšená... čokl se nechal podrbat a pomazlit, ale moc to neprožíval a šel si lehnout. Prej "nemá moc náladu páč má trochu průjem, asi venku něco blbýho sežral". 

Za hodinu byl čas večeře, i polknul dietní půlporci... aby se vzápětí ozvaly zvuky jako když někde vytryskne čerstvý pramen. Ne, nejednalo se o nově objevené vřídlo  

Mno, kobereček se už pere, Otík obdržel za odměnu živočišný uhlí a vyčkáváme věcí příštích 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 20:15

barbucha a co žral? já mám pocit, že jste psala, že má nějaké trávicí problémy, už víckrát.

náš předchozí pes měl taky takové průjmy, že to z něj tryskalo - měl nějakou infekci a současně alergii na (hlavně červené) maso (infekce možná byla z dlouhodobé alergie, ale těžko říct) a ještě navíc poruchu štítné žlázy, chudák. až jsme ho začali krmit převážně jen rybami, kuřecím a rýží (ale prosím, nikdy se to nesmí dozvědět sousedé  asi by to nepochopili), a jen sem tam na malinké kousky nakrájené jiné maso, tak to přešlo. (a další věc, co se nesmí dozvědět raději nikdo - ještě jsme do něj lili bylinky od bylinkáře). předtím jsme jezdili k vetovi a bylo to nanic.

bylo to hrozné období, pes skoro pošel, zhubl snad deset kilo, a průjem měl po čemkoli, co snědl. jak začala dieta + letrox = spravil se a dožil se krásných let ve zdraví a celé psí kráse.

KoraKora
Avatar
29. ledna 2018 20:17

baltik já osobně bych psa z jiných než zdravotních důvodů kastrovat nenechala. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 20:33

KoraKora ani já ne. Přijde mi to docela.. zrůdný. Kvůli vlastnímu pohodlí.. 

U fen je to něco jiného, tam bych to už udělala. Po zkušenostech s Miluš a hlavně Dadoo rozhodně.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 20:36

Jiná Realita 

Co žral? Těžko říct  Je to strašný prasisko, venčení bere jen jako záminku k vyhledání potravy... takže kdoví co to bylo. Občas má z toho prostě zažívací potíže, ale dneska to bylo zvlášť výživný 

Na dietě je už dlouho, jen tak pro jistotu - protože měl problémy s ušima a údajně to mohlo být i z alergie. Takže hypoalergenní dieta to jistí. Ale nedá se uhlídat (venku), a nikdo nemá to srdce mu nasadit košík... kontejnery obcházíme obloukem... ale v okolí škola, školka, hřiště - tam je materiálu až až 

Zatím mu vždycky to živočišný uhlí (a částečná hladovka) zabralo, tak uvidíme. On jak je ten sirotek, tak má asi pořád strach že bude mít hlad, no.

Ale na přivítanou to teda nemuselo bejt... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 20:44

barbucha myslím už ti tu někdo doporučoval psí/veterinární probiotika? kočkám jsem to sypala normálně na žrádlo do misky, chutnalo jim to. pozor ale -  lidský nejsou stejný. takže poptat v lékárně kde mají i veterinární přípravky nebo objednat z netu.

KoraKora
Avatar
29. ledna 2018 20:53

Dadoo Mě se do kastrace psa snažil uvrtat jeden pan veterinář před pár lety. Na moji otázku, proč bych to dělala u zdravého psa, mi bylo odpovězeno, že na západě se to teď dělá běžně.  

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 21:01

viktorka_od splavu 

Jo, stejně musíme na veterinu na přeočkování (teda až se mu to kapku uklidní), tak to asi nakoupím tam do foroty.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 21:02

KoraKora mně by zajímalo, proč u fen je to přijatelný a u psů ne. nemám teď na mysli "zdravotní" důvody, spíš tak nějak obecně, "fenku jo, psa ne" - proč?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 21:16

viktorka_od splavu Štěňata..? Mě osobně ale napadají důvody jedině zdravotní. 

KoraKora
Avatar
29. ledna 2018 21:19

viktorka_od splavu já jsem nikdy nenechala kastrovat ani fenku. Naši současnou, už jsem si brala po zákroku z dočasné péče. Takže já ti asi nedpovim.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 21:19

Dadoo jak štěňata? nerozumím

jo už chápu, jako že nechceš štěňata tak musíš fenu kastrovat, u psa ti to je jedno protože je bude mít na starost někdo jinej. hm

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 22:15

viktorka_od splavu Čteš jenom to, co se ti hodí  

1. Ony se všechny fenky venku nepohybují jenom na špagátě. Takže by nechtěně zabřeznout klidně nějaká mohla.

2. Dle mých zkušeností kastraci fen neřeší ani tak lidi na venkově, ale spíš ve městě. Procházky s háravou fenou uprostřed spousty jiných psů fakt nejsou nic moc.

3. Hárání doma "špiní". Vysvětli fence, že ted do postele s tebou nemůže, jak je zvyklá. Hárací kalhoty jsou nanic - vyzkoušeno.

4. Nic z toho u psa nehrozí.

5. Nic jiného mě momentálně nenapadá, ale nejspíš jsou ještě další důvody.

6. Proto nechápu, proč nechat kastrovat psa, se kterým chodím na špagátě - ten za háravou fenou neuteče. 

7. Ledaže by mě "obtěžovalo" jeho psí chování.

8. To je pak lepší pořídit si plyšáka, ne? Ten neobtěžuje už vůbec.

Naše fenky jsme nechali vykastrovat až po vážných zdravotních problémech - příště bych to nechala udělat rovnou a nečekala, až nám málem umře.

Psa bych nekastrovala, pokud by k tomu nebyl vážný důvod. Zdravotní.

Příště se neptej, když nechceš slyšet odpovědi 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 22:21

barbucha Enterosgel... a vítej doma!

jo a jinak si myslím, že tyhle trávicí problémy můžou bejt klidně z psychiky - Ronny na to zpočátku taky trpěl, dva několikadenní pobyty na klinice v prvním půlroce u mě... a nijak fyzicky zanedbanej nebyl...však víš...