Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:33

Zatím je pro mě nejhorší, že přítel rozhodl, že nesmí na gauč ani do postele. A my ležíme na gauči a pod námi pláče tak roztomilé štěňátko. Většinou to skončí tak, že si jdu sednout dolů za ním a mám ho v klíně :D

Celé dny čtu různé příručky a sleduju návody, jak z něho vychovat super psa, snad to nějak půjde a nepraskne mi hlava :-) Je ale dobré, že si od začátku oblíbil byt i pelíšek a hračky, kšírky snáší relativně OK, na jméno slyší a většinou už přiběhne. Je mu necelých deset týdnů, pomalu budem muset začínat se základními povely.

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:33

JanieB ten je rozkosny

Uzasne je aj macacie komando Dadoo a ostatni chlpaci na poslednych strankach.

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:34

JanieB stafford, ktery nesmi na pohovku ani do postele??? to je polovicni radost, vzdyt je to kontaktni pes

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:39

Já vím, já bych ho nechala, i u bráchy je to gaučák... jenže přítel furt že nechce mít v posteli to, po čem pes venku lítá... no škoda... ale je to takové rozkošné miminečko :)

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:40

JanieB Krásné štěňátko. A jestli můžu jednu nevyžádanou radu, tak povely jsou samozřejmě důležité, ale ještě důležitější je socializace. Zatímco povely naučíte klidně i v deseti letech, tak na seznamování se vším je nejlepší ten štěňátkovský věk, tak mu prostě všechno ukazujte a seznamujte, nikdy už to totiž nepůjde tak snadno.

Edit: ty tlapy ho teda prozradí, že s JR to asi neklapne :-D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:43

JanieB máme tiež teriéra a zákaz ísť na pohovku prestal platiť asi po 3-4 mesiacoch, do postele (ale vlastne ani do spálne) nesmie stále. Posteľ mu nechýba, radšej leží a spí na zemi, ale na gauči sa s nami socializuje veľmi rád, dokonca tam večer, kým my ešte sme na počítačoch, zvykne zaspať. Dajte vedieť, či vám tie zákazy vydržali 

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:44

Zina Díky za radu ;-) A můžu mít ještě jeden dotaz? Když jdem na procházku, potkáváme často děti, ty ho chtějí hladit a on se z nich může zbláznit. Já moc nevím, jak reagovat, jestli je nechat, nebo jestli ho tahat zpět (ještě neposlouchá na odvolání, když je vzrušený, že ho hladí děti). On sice nikdy nestiskne, ale má ostré zoubky, tak je možné, že by nějaké malé dítě mohl zubem škrábnout (nebo dítě by se škráblo o něj) a mohl by s tím být problém. Jak jste to u malých štěňat řešili vy? Je mu necelých 10 týdnů.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:53

JanieB jen k té pohovce - myslím že když se s ním natáhneš na zem a)psovi to neuškodí b)kontakt mu chybět nebude =neprudila bych chlapa a vyřešeno.

na ty dětičky jsem sama zvědavá:-)

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 13:04

viktorka_od splavu Haha, přeposlala jsem tvůj názor ohledně pohovky atd. příteli a ten mi napsal: žena, která píše, že by neprudila chlapa, je mi hoooodně sympatická ;-)) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 13:12

JanieB to je spis zkusenost, k tomu lze dospet casem;-) pozor ale - trvam na tomtez z druhe strany:P

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 13:27

JanieB dovoloval jsem pohladit Dadoo, ona to obvykle snášela stoicky,  POUZE po dovoleni se. Když mi na ni dítě sáhlo,sjela jsem rodiče a vyslechli si přednášku o nebezpečí,které to může znamenat pro dítě a navíc i pro psa.

Hladit určitě ano,pokud to pes má rád a pokud chcete mít dokonale socializovaneho psa. Lásky není nikdy dost 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 13:38

JanieB hladkať určite áno, ale presne ako píše Dadoo, s Vaším dovolením a pod dozorom. Šteniatka sú divoké (aj keď to Vaše je ešte maličké), mne sa stalo, že po tom, čo mi moje 7kg vážiace šteňa nadšene odvolal otecko s 2 ročným synom, pes na dieťa vyskočil a zvalil ho na zem. nikomu s nič nestalo,ale ja som mala výčitky, že ma pes neposlúchol (bol večer, tma a my sme trénovali privolanie. takže nebol na vodítku), otec sa ospravedlňoval, že si psa privolal a mlý hystericky plakal a dosť dlho nám trvalo ho presvedčiť, aby si psa pohladkal a nebál sa ho.

Pri tak malom šteniatku by som dávala pozor hlavne na to, aby nemalo zlú skúsenosť s deťmi, tie menšie zvyknú miesto pohladkania občas aj udrieť alebo pichnúť do hlávky, oka, potiahnuť za chvost...nech si to psíča nespojí :)

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 16:44

JanieB jezis ja vubec na prvni pohled nepoznala ze to neni jack russel! Takovy sladatko uzasny <3 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 17:44

JanieB nadherny kusok. Pozeram ze tu toho pribudlo. Uz sa tesim na fotky so steniatkom.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 17:47

Maly si zniesol k nam dole stan a je stale obsadeny. 

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 18:04

Janulik03 bomba...

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 18:07

JanieB Jé

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 18:19

JanieB slaďouš 

KoraKora
Avatar
03. ledna 2018 20:35

JanieB ten je 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 20:59

Janulik03 To je pecka, já bych si tam asi lehla k nim :-D.