Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 15:38

Potrefenáhusa Bu mela obdobi, kdy si v noci chodila lehnout zasadne na moji hlavu  uz ji to nastesti opousti. 

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 15:40

JanieB ten je sladkej !!!

Janulik03 tak je fajn, že Elzička si na chvilku taky ukořistila místo ve stanu

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 15:41

Potrefenáhusa jinx klasika... někdy na mě leží i tři a čtvrtý aspoň někde poblíž

Online andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 16:33

Ste mě s těma kočkama rozbrečely... 

A teda i Inkoustek, dočítám za celé svátky, achjo, je mi to líto.

Offline Kiore
Avatar
207 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 16:47

Ještě jedna válecí  

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 17:04

Tak nám nečekaně přišla dřív klec na doma, 90 x 60, je to o moc větší, než jsem si tak zhruba představovala pod těmi rozměry, úplná kráva, to asi do auta pokaždé stěhovat nebudu :D To si koupím menší přepravku. Viníček klec s dekou překvapivě začal hned očichávat a testovat a i dobrovolně do ní lezl a zkoumal, to nějak půjde.
A dneska u nás byla na dvě hodiny trenérka a udělala nám kurz, jak ho doma cvičit. Ukázala nám cvičení na odnaučení kousání, pak dávala pozor, jestli my to děláme dobře, řekla nám strašně moc zajímavého a poučného. Dostali jsme taky domácí úkoly ;-) A poradila nám skupinku, kde se dvakrát týdně chodí hrát tři čtyři stejně staré štěňata pod vedením psí trenérky, která i radí při výcviku. To bylo super, velice přínosné... pomohlo to víc než všecky videa na youtube. Když to člověk zkouší na vlastní kůži a když mu to někdo ukáže přímo s vlastním psem...
Hned jsem ohledně výchovy optimističtější!
Vinny se před trenérkou předvedl jako pořádný řádič a teď vyspává;-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 17:23

JanieB to mate super,takhle to ma bejt! 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 17:27

Zina hovíci podle mě moc na bytový pobyt nejsou. náš předchozí v bytě bydlel, ale dobře mu to nedělalo. dokonce se jednou v zimě "zapařil" a udělal se mu "hot spot" na kůži. mají ultra hustý kožich, pup běžně leží půl dne ve sněhu. válení na gauči prostě není pro něj 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 17:59
Reakce na jinx:

Potrefenáhusa Bu mela obdobi, kdy si v noci chodila lehnout zasadne na moji hlavu  uz ji to nastesti opousti. 

​to dělal Tomáš, když byl kotě, celou noc spal natlačenej na mě, takže sem se bála usnout a ráno, když se mělo vstávat (a servírovat snídani) mi nalehl na hlavu, cuchal mi vlasy a vrněl, až to rachotilo 

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 18:11

,JanieB to je super. a poradila vam, jak ho odnaucit kousat vas? to by se mi hodilo

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 19:30

baltik Ano, to teď cvičíme zhruba 8x denně po 3-5 minutách. Hned to pochopil a lepší se to. 
Nejlíp v okamžiku, kdy je uprostřed nějaké kousací hry, nastavit sevřenou dlaň plnou odměnek (ze začátku vkleče, abysme byli na úrovni psa, později ze stoje). Pokud kousne do dlaně (jak z ní chce dostat odměnky), tak neuhýbat rukou (klidně se nechat kousnout), jen odstrčit psa. Pak mu dojde, že tak ničeho nedosáhne. A jak to pak přestane zkoušet násilím, ale jen si stoupne k ruce a jen trochu čenichá, je mírný, pak mu dát jednu odměnku, pochválit a pohladit. A opakovat třeba 10x... No a několikrát za den. Už teď vidím mírný pokrok. U cvičení to klape hooodně dobře, po několika hodinách od cvičení při hře trochu zapomene, ale jde to už po prvním dnu poznat, že se mírní.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 20:28
Reakce na Ounz:

​to dělal Tomáš, když byl kotě, celou noc spal natlačenej na mě, takže sem se bála usnout a ráno, když se mělo vstávat (a servírovat snídani) mi nalehl na hlavu, cuchal mi vlasy a vrněl, až to rachotilo 

​no Suzettka se ke mne taky takto cpe, podle ni je ideal mit cumak par cm od meho... coz ja tak uplne nesdilim... navic hrozne zarli 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 20:28

Kiore bozi!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 20:29
Reakce na Magráta:

Potrefenáhusa jinx klasika... někdy na mě leží i tři a čtvrtý aspoň někde poblíž

​no a foto by nebylo? to uz je dobra kocici naloz teda 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 20:49

jinx to Tomáš taky,když sem u mamky a volam jejího kocoura Funítko, tak hned mňoukne a běží ke mě a pak okolo mě potřásá ocáskem..bez nich by vůbec nebyla sranda 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 20:50

JanieB tak to je super:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 20:51
Reakce na Ounz:

​to dělal Tomáš, když byl kotě, celou noc spal natlačenej na mě, takže sem se bála usnout a ráno, když se mělo vstávat (a servírovat snídani) mi nalehl na hlavu, cuchal mi vlasy a vrněl, až to rachotilo 

​pro mě to je noční můra totok. snesla bys to od člověka?

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 21:06

Vítězem soutěže Válecí foto 2018 se stává Kiore 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 21:07

baltik nám pomohlo preserovať pozornosť na hračku. Akonáhle začal hrýzť ruky, chytila som hračku a dala mu tú. V prípade, ak ďalej hrýzol ruky, zložila som ich a otočila sa k nemu chrbtom. Ale hračka zabrala väčšinou. Teraz ako starší sa rád blázni aj s rukami, nestisne, len chniape, ale stačí mu povedať dosť a okamžite prestane (ale tiež si to nedovolí ku každému, mne ruky vôbec neobhrýza s mužom to zas majú ako svoju osobnú najlepšiu zábavu).

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 04. ledna 2018 21:16

Ginevra 

To je zajímavý. U nás se to spravilo díky tomu, že syn přestal kočky tolik chytat a tahat za kožich, uši hlavu... A přestal, až když od kocoura dostal. Jinak teda kocour ho chodí chránit, když brečí. Obě kočky ho mají rády, nikdy na něj nesyčely.