Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 17:51

Friga kdyby od vánoc, bejvá to už od Mikuláše. Ale letos mi přijde, že je výjimečně klid. Jestli parchanti utrácej za něco jinýho? 

Offline Friga
Avatar
1557 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 18:40

Potrefenáhusa Tady lidi taky bouchali min nez v minulych letech, my jsme dosli k nazoru, ze nemaj penize a/nebo doslo k vyraznemu drazeni rachejtli. A teda bouchani uz od Mikulase, to by bylo pro Frigu peklo. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 21:18

Friga Já jsem si až říkala, jestli nedošlo k nějakému zákazu prodeje nebo zásadnímu omezení, protože fakt skoro nic, akorát na Silvestra pozdě večer, před a po jen sem tam něco. Díky bohu!

Zina A jak ten úvazek funguje? Jak fest se to utahuje? A je to jen na hluk nebo obecně stres, strach?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 22:00

Kočičí gang pomalu, ale jistě, zabírá území..

Dneska jsem zjistila, že se nastěhovaly k nám už asi úplně. Nad sezením máme střechu a pod ní takovou půdičku - jsou tam polštáře, podprdelníky apod. na léto. Dneska kočky dlabaly a najednou hup! a shora na stůl skočil jeden kocour. Oni se nám všichni (asi až na malou) zabydleli v těch polštářích. Během dne se takhle slézají, dokonce už začali i mňoukat a jsou čím dál ofouklejší.

Zase se dnes objevil Pankáč. Nejdrzejší je Bezoušek, Nejhezčí Bradička. A nejradši máme Malinkou.

Pokud si matně vzpomínám... nepřála já jsem si před časem nějakou kočičku...? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 22:03

Dadoo to funguje spolehlivě 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 22:05

Dadoo aneb Dávej si pozor co si přeješ, mohlo by se ti to splnit!:-))

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 22:07

Sweet Potato je to obecně na stres, ten mírnej tlak by měl působit uklidňujícím dojmem, v rebeldogu se prodávaj antistresový vesty a píšou u nich 

Thundershirt je uklidňující vesta s patentovanou technologií. Principem účinku je jemný konstantní tlak, který má výrazný uklidňující účinek při problémech s úzkostí, strachem nebo hyperaktivitou. Na základě testů provedených v USA u více než 2000 zákazníků je Thundershirt účinný u více než 85% těchto případů. Ve světě je používání Thundershirtu velice rozšířené a je doporučován veterináři i trenéry psů.
Jemný konstantní tlak na psí hrudník vyvolává pocit bezpečí a výrazně uklidňuje nervový systém psa. Podobného principu je využíváno u metodiky výchovy zvířat TTouch®, u lidí s autismem, u dětí s některými poruchami chování i pro zklidnění novorozenců.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 22:07

viktorka_od splavu  čtyřikrát..

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 22:08

Dadoo jsi šťastlivec!!!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 22:09

Potrefenáhusa Jj, přesně. zavinovačky měly smysl. Mimina byla klidnější.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:37

Potrefenáhusa "....při problémech...s hyperaktivitou..."

beru tři!!

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 10:40

Sweet Potato Už to za mě v podstatě napsala Potrefenáhusa husa. Mělo by to fungovat na stres obecně, jemný tlak způsobí, že se pes cítí jistěji ve svém těle. Já jsem před lety dostala knihu autorky Lindy Tellington, která tu metodu vymyslela, a byla jsem přiznám se k tomu trochu skeptická, ale už nějakou dobu se odhodlávám ji zkusit vybagrovat z garáže, protože minimálně tahle bandáž pomáhá. 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 10:52

Krom tý bandáže mě tam ještě zaujalo takový hlazení uší. Terk tyhle druhy pozornosti nemá moc rád, ale Belisa vypadala, že jí to docela těší  - zkoušela jsem to na ní, když měla problémy s dýcháním kvůli vodě na plicích. Zkusím to najít na webu.

Edit: Tady.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 10:58

Zina jee, to maji rady i kocky! vida:-) jsem netusila ze to je nejaky vedecky postup, kdyz jim sismam usiska:p

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 11:21

viktorka_od splavu Jste očividně přirozenej vědeckej talent :-).

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:03

Tak jsme si do nového roku pořídili přece jen nového miláčka ;-)
Vinny u nás třetí den, je hrozně sladký... a mně už asi praskne hlava z těch informací, co jsem si načetla o správné výchově a výcviku... Jsem zvědavá, jak to zvládnem, je to náročné. Ale naštěstí je přítel snad ještě odhodlanější než já, věnuje se mu dnem i nocí. Musíme to nějak zvládnout, hlavně aby absolutně nekousal a poslouchal na slovo, aby nás tu v Rakousku neukřižovali. Zatím můžem ještě úspěšně předstírat, že je to Jack Russell;-)

Držte palce!

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:04

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:22

JanieB Je to slaďouš.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:27

JanieB ale to je roztomilost sama! Krásnej 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 12:31

JanieB tak hodne uspechu, je krasny :)

snad mate nejakeho klidnejsi jedince, protoze je bych teda slova, ze je sladky, na nasi piranhu nepouzila :)