Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 10:12

Ach jo, tak sotva jsme se rozhodli, že si pejska vezmem, už jsme mu vymysleli i jméno, tak jsme zjistili, že to nebude tak jednoduché:-( Nežijeme totiž v ČR, ale v Rakousku... a tady platí stafíci za postrach, jsou za něj šílené poplatky (až 10x vyšší než na ostatní psy), zároveň prý by dítě až do 16 let nesmělo psa samo venčit, museli bysme si všichni udělat zbroják na psa... (rozuměj smí ho venčit jen člověk, co má zbroják na psa, ten se dá dělat až od 16 let, spolu s kurzem stojí 300 eur). Ach jo. Chtěli jsme, aby byl pejsek taky parťákem pro syna (7-8 let nám přijde super jako věk pro navázání parťáctví kluka a psa), ale kdyby si nemohl s ním ani jít sám pohrát ven...? Snad to nějak vyřešíme a nějak to půjde, obvoláváme všechny úřady, policii a tak. Držte palce. Jak můžou stafíci být takovým postrachem? Když vidím, jaký mazel je bráchův stafík, pusinkuje a olizuje miminko a rozkrájel by se pro něj. Normální lidi holt asi doplácí na to, že se někdy stafíci dostali do rukou blbcům a jsou velice silní...

KoraKora
Avatar
22. prosince 2017 19:05

JanieB Stafici jsou super, znám jich pár. Ale přiznám se teda, že sedmileté dítě bych s ním samotné ven nepustila. Je to silný pes a nikdy nevíte co se může sebehnout. A tím vůbec nemyslím, že by váš staf chtěl někoho sežrat. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 19:58

JanieB Stafíci?!?!  

Donedávna nejoblíbenější rodinný pes v USA?? Nanny dog?? To snad není možné..? Kdyby ASTB, nebo PBT, ale stafík??

To fakt nechápu.

Silný pes to je, dítě bych s ním nikdy samotné nepustila, ale to žádné menší dítě a většího psa. Staší, aby se něco šustlo, a dítě ho neudrží.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 20:39

Udělali sme pokrok s plachým kocourem, to naše ‘poď hop’ nacvičil do tý míry, že si to v duchu řekne sám a skočí na židli vedle mě, když sedím u stolu a on chce společnost.. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 20:48

Dadoo proste je hodili do jednoho pytle. Ale přiznám se,ze bych si ho za takovych podmínek neporidila a poohlidla bych se po jinym plemenu,taky z toho psa ma mit clovek nejakou radost a ne bejt celej zivot sikanovanej.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 20:49

Ounz 

tak este “di mazej” a mate celej náš psí repertoár (skoro)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 20:51

Potrefenáhusa di mazej už taky umí - ví že něco chci a edit abych nebyla nespravedlivá, sesere na to úplně, jen naoko, do jistý míry

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 00:46

Ano, stafíci... očividně se v některých zemích extra pořizují k dětem a v jiných je to jako největší zloduch... do Německa se myslím vůbec nesmí importovat. Tak nechtěli bychom posílat malého samotného se psem, ale třeba ve 12 letech? To bude dávno silnější než já;-) Už teď je mi kluk po bradu a má nohu velkou jako já :-) Myslím, že mě předroste tak nejpozdějc v páté třídě;-) No jsem zvědavá. Zjištujeme co nejvíc informací a 25. 12. máme říct rozhodnutí, jestli ho berem nebo ne... sama ještě nevím, jak to dopadne. Ještě obvoláváme chovatele z naší spolkové země, jak to chodí - jestli by ho třeba směla vyvenčit přítelova maminka bez zbrojáku (ale měla celý život psa)... jestli by musel mít vodítko a náhubek i na poli a v lese atd. atd.
Museli bysme taky uzavřit docela drsnou pojistku na škody způsobené psem do výše 500 000 EUR nebo co... Kurzy a zbrojáky jsou drahé, taky poplatek za držení nebezpečného plemena... Kdybysme nebyli tak zamilovaní do konkrétního psíka, tak už bysme si dávno řekli, že nám to snad ani nestojí za to. Nejvíc mě štve, že jedem hodinku autem na sever a tam (v ČR) už je stafík za normálního psa, ne za šílené zlo pro divnolidi.

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 06:45

JanieB to jsem myslela, ze je jen v Nemecku tohle silenstvi

bracha naseho stafika bydli v Rakousku, ale nejsme s nimi nijak v kontaktu, takze podrobnosti nevim

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 13:37

JanieB 

Upřímně, v takové situaci by mi to asi nestálo za to. Si představuju, jak se na psa každou chvíli bude někdo dívat skrz prsty, i když všechna pravidla dodržíte. Ale na druhou stranu byste mohli taky působit po okolí jako osvěta. A jezdit pravidelně vyvětrat do Čech. 

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 14:01

JanieB  Staforda jsme měli před 12ti lety. Přítel po něm toužil, já z toho byla na rozchod. Fenka byla hodná, ale nesmírně tupá, třikrát týdně cvičák a za čtyři roky opravdu zvládla pouze sedni. Nebyla agresivní. Ovšem jednoho dne ji " přeskočilo" roztrhala naši kočku na cáry a jak byla v ráži, pustila se do babičky. Pokousala ji obě ruce. Totálně žádný psí výčitky, jakože aspoň zalezu. Fakt peklo. Pes putoval ke známému hlidat bazar. 

Mám kamarádku, které doslova ukousl jejich vlastní stafik kus tváře. Někdo zvonil, šla otevřít a psovi se ten někdo za dveřmi nelibil, sklonila se aby ho vzala za obojek a bylo to. 

V práci byl erarní pitbull. Měl své oblibence, po kterých šel na férovku. Když se dostal do ráže např. hrou,  prokousl pneumatiku u auta. Ale s dětma klidně ležel v posteli. 

Za mě je to prostě zkratovité plemeno. Škody, které může zpusobit jsou strašný. Mají práh bolesti úplně jinde. Když to řeknu blbě, můžete ho seřezat trubkou a je v klidu. Potřebuje pohyb, vybít se, pracovat. Jinak rozerve gauč. 

Za spousty napadení si můžou lidi, protože provokují, jsou zlí....a dětské štípavé ručičky ap. ale jsou znaky, který prostě jsou v genech a i milionovýmu psovi prostě hrábne. 

Názor mého veta, bojovky jsou na stole nejvíc rozklepaný, jakmile slezou, v čekárně jdou po prvním čemkoliv, co vidí. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 15:12

janička24 ja myslim, ze tady doslo k zamene pojmu, staford je americky staffordshirsky terier, ale Janie si ma porizovat staffbulla, Staffordshirskeho bullteriera a tam jsem nikdy nic o utoku neslysela.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 15:18

janička24 tak pokud veterinář mluví o "bojových plemenech " uz by mě jeho názor dal nezajímal. Protože víc škodí než pomáhá. Bojová plemena neexistují a opakováním tohoto nesmyslu se dotčena plemena jen poškozují.

Nebezpečnost STB opravdu demonizujes.tak jako se mezi lidmi vyskytují kreteni,tak se to může pověst i u psa. Proto bych nikdy,opravdu nikdy,nepovažovala za potenciál na nebezpečná. 

Navíc mám dojem,jestli tím stsfikem nemyslíš spíš amstafa. Ale stafbul??? Ti jsou prave vyhladeni svou totalni láskou k lidem. To by fakt nebyl po dloua léta nejoblíbenější rodinný pes v USA a nedostal by přízvisko nanny dog. 

Sorry,na mobilu píšu jako prase. Tedy vlastně on,ne já.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 15:22

Solathis  myslím,ze máme jasno.

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 17:54
Reakce na Dadoo:

Je to tak, já jsem si diskuzi patrně lajdácky přečetla. Měla jsem za to, že se řeší právě amstaf.

Nicméně moje zkušenosti s plemeny jako amstaf, pitbull, jsou takové, jaké jsou. Nemám pocit, že něco demonizuju. Jsou to moje osobní zkušenosti. Nemám to z televize ani z časopisu. Babičku jsem na pohotovost vezla, kamarádka má dvě plastiky tváře a prokousané pneumatiky máme možná doteď v garáži. Cvičák navštěvuju 14 let a dá se to vypozorovat. Možná i ten vet s praxí 30 let má něco napozorováno. Navíc o tom mluvil v souvislosti s tím, že právě chvili než jsem přišla, pitbull v čekárně ošklivě pokousal psa. 

Jistěže je to i kus od kusu, ale každé plemeno má svá specifika. Můj názor je, že "bojová"  plemena existují a nejsou určena do rukou amatérům bez zkušeností. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 18:50

Šiš, já teď vokřikla kocoura, protože krad cukroví (už poněkolikátý) a on je teď smrtelně uraženej na lednici, nakonec to dopadne, že se mu budu omlouvat  ale on tam leží s tlamičkou ke zdi a zavřenejma očima, to až srdce usedá, jak trpí

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 19:24

Ounz nechápem,ako si si to mohla dovoliť  okamžite sa choď ospravedlniť aj s nejakým pamlskom v ruke! 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 19:52

pecka no..uź sem si přistavila židli a škemrala o milost 

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 20:00

Ounz no veď preto  chudinka malá,takto ho deptáš v tomto predvianočnom období.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 20:25

pecka právě..ošklivá Ounz