Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 10:39

Jak to tady čtu, musím říct, že máme ohromné štěstí a máme naprosto bezúdržbového psa. K veterináři chodí jenom na povinné očkování. Prostě zdravý zocelený nalezený kříženec  A tak jsem si za ušetřený peníz mohla dneska objednat kabelku

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 10:48
Reakce na barbucha:

Potrefenáhusa 

Doufám!!

I když těžko říct co se ještě objeví - kdoví co má všechno za sebou... rozhodně to nic dobrýho nebylo, to jsem zrovna včera večer zas poznala: jak je schopnej venku sežrat kdejakej odpadek, tak u školy našel pytlík se svačinou. Čapnul to, že si to odnese... vyrvala jsem mu úlovek z tlamy a houkla na něj něco o dobytku.

Chudák se v ten mžik rozplácnul na zem a celej přikrčenej očividně čekal, odkud přiletí rána  Nakonec jsem skončila klečíc vedle něj na sněhu a utěšovala ho  a chovala... musela jsem vypadat jako úplnej magor (nebo frekventant nedaleké nálevny ). Ale přišlo mi ho tak líto... asi měl hroznej život.  Snad si už teď užije aspoň nějakej čas v pohodě, to bych si moc přála!

​šiš, už se mi tu hrnou slzy do vočí..tak pohladit i za mě  

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 10:56

Tak už je to tady..

Dnes byl manžel na nákupech a když dorazil domů, vyrovnal nákup na stůl vedle dveří a šel si pro něco dovniř. A když se za pár minut vrátil, trojčlenný kočičí gang mu načal paštiku s brusinkami, kterou dostal dnes od naší řeznice..

Tak jim ten načatý kus odkrojil a nechal. Prý nám brzo vlezou do chalupy a sežerou nás.

Dneska raději mažu pro nové granule 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 11:03

Dadoo 

Já jsem tě varovala  Hlavně bacha na tamto, jak se o tom nemluví, to už je poslední stádium.

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 11:06

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu: řešíme s přítelem dilema, jestli si pořídit štěnátko stafforshirského bulteriéra. Bratrův stafík (strašně milá a vycvičená fena) měl zrovna štěňata, jedno nádherné jim zbylo. Já jsem odjakživa měla kočky, přítelova rodina psy (jezevčíky). Teď bydlíme v bytě cca. 100 m2 spolu s přítelovým sedmiletým synem. Přes den jsem docela dlouho v práci, přítel ale dělá v rodinné firmě v rodném domě, psa by mohl brát sebou. Dům je ze všech stran obklopen celkem velkou zahradou, která ovšem není oplocená a ani by to vzhledem k podmínkám nešlo oplotit. Kdo se vyzná v tomhle plemenu: myslíte, že by bylo OK mít psa večer a noci v bytě a přes den v tom domě uprostřed zahrady s tím, že by ale moc na zahradě sám nebyl (aby neutekl a třeba někomu neublížil), že by se s ním spíš pravidelně chodilo na procházky? Je to pro stafíky OK nebo by trpěl, kdyby byl většinu času v interiéru? A jak zvládají stafíci, když jsou třeba večer (od 18 do 23 hodin) doma v bytě sami? Vyjí a štěkají v takové situaci? V průběhu roku dvou bychom chtěli mít dítě, to bych pak byla i víc doma.
Víme, jaký závazek takový pes je, tak chcem všecko pořádně rozmyslet předem... kdybysme se řídili jen tím, že jsme oba do štěňátka zamilovaní, možná by to nebylo rozumné :D Děkuju za tipy.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 11:08

Renusatko 

My říkáme Garfovi náš drahý kocour... I když v poslední době je to v pohodě, jen běžná údržba. Pak máme kočku, která naopak je bez zvláštních výdajů, dokonce dostala jediné ošetření a antibiotika v injekci zadarmo, takže nás stojí jen odčervení a očkování. Klíšťata nenosí, max. 2- 3 za sezónu, tak jí ani obojek nedáváme, přijde mi zbytečný ji tím trávit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 11:22

JanieB jen takovy tip-psa bych porizovala spis az k diteti, ne naopak

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 11:22

JanieB Já bych řekla, ať do toho jdete. Pes, samozřejmě, několik hodin bez vás vydrží. Podstatné je, že bude pořád mezi vámi, v rodině, resp. v práci - ale zase mezi svými lidmi. Aspoň jedna procházka během dne bude dostačující, většinu dne pak stejně prospí.

Výt a štěkat bude, pokud ho nevychováte. Vychovaný a spokojený pes se nestresuje a odloučení snáší hrdinsky. Já osobně nedoporučuji žádné loučení před odchodem, prostě odejít a nezpovídat se psovi. Když ho na odchody naučíte - ví, že se zase vrátíte, nebude to žádný problém.

Vyjí a vyvádějí psy, které nikdo řádně nevychoval.

Jinak můžu ke stafíkovi jen blahopřít, protože to je Nanny dog, ideální hlídač a parťák pro dítě a nejlepší pes do rodiny. O několik příspěvků výš můžete vidět Percyho, kterého jsem mazlila včera Já bych stafíka brala okamžitě! tedy.. stafinku! (oba).

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 11:27

Švagrová a brácha si pořídili stafíka a za dva roky měli dítě, pes by se pro to dítě rozkrájel, slouží mu jako polštář, úplně se milují :-) Děkuju za tipy.

Btw. ten bílý pejsek by to byl;-) 

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 11:31

A hlavně přítel se každý večer dojímá nad těmito obrázky :D (já teda taky, ale on víc, já jsem víc kočičí;-))

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 11:47
Reakce na Dadoo:

... já osobně nedoporučuji žádné loučení před odchodem, prostě odejít a nezpovídat se psovi. Když ho na odchody naučíte - ví, že se zase vrátíte, nebude to žádný problém.

...

​ze zkušenosti s dvěma bývalými a jedním stávajícím hafanem bych řekla, že to loučení/neloučení je hodně individuální. jeden bývalý a ten současný hafík milují rituály a loučící rituál, resp. podarování "čekací dobrůtkou" je vyloženě vyžadováno. pak se zahibernuje a při příchodu dostane zas "uvítací dobrůtku"  zkoušela jsem u Sama ten rituál vynechal a zpovykaně vyváděl, kdeže jako jsme když jsme se nerozloučili... 

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 11:50

JanieB krásný plyšák 

... stejně i všichni předchozí noví plyšáci! je radost ty fotky prohlížet 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 11:50

siouxsie Vítací dobrotky u nás fungují taky. A loučící občas taky. To když třeba jdeme na déle. Ale není to pravidlo.

Podstatné je, že psi se přesvědčili, že se zase vrátíme, tak nemusí vyvádět.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 12:00

Dadoo u nás se očekává právě i ten krátký hibernační proslov, jak se vrátíme a jak je Sam skvělý pejsek a bude na nás čekat. předchozí výmarák odchody skoro nezaznamenal... fakt to považuju za individuální a nepochybně si to každý vychytá podle povahy toho svého zlatíčka 

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 12:00

JanieB  ňuňu

Dadoo jak granule, paštiku s brusinkama kupte!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 13:10

viktorka_od splavu já bych asi pořídila dřív toho čokla, protože mít mimino a do toho malý štěně, to musí bejt na mašli a člověk prostě toho psa nebude mít čas ani náladu vychovat, ani pořádně venku odrovnat. Naopak mi přijde jako dost velká výhoda, když je pes už trochu rozumnej a nepotřebuje tý péče tolik. A zvykla bych psa asi odmala doma na pobyt ve velký kleci, aby se měl pak před batoletem kam schovat a bylo jasně vymezený, že když je tam, má svůj klid a nechává se na pokoji.

Offline dzizisketa
Avatar
7454 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 13:25

JanieB 

Pořídit si psa bylo jedno z top 3 rozhodnutí, která jsem udělala. Zvládla-li jsem to já, zvládnete to i vy! Sice naši měli malého psa, ale dá se říct, že v okamžiku, kdy jsme Bonnie přivezli domů, jsem o psech věděla velký kulový; ne že bych teď byla nějaký znalec psí duše Co jsi psala, tak mi přijde, že máte dobré podmínky, o zvykání psa na samotu už tu bylo psáno, já bych ještě chtěla poznamenat, že i psi mají puberu a těžkou, ale že přejde rychleji než u lidí , a že je důležité psa zaměstnávat také mentálně, ne jen fyzicky. Za sebe můžu doporučit výchovu tzv. pozitivkou, což není žádné uplácení psa pamlsky, přečíst si něco od F. Šusty (já byla i na dvou jeho seminářích a opravdu mi prospěly) a knihu Konejšivé signály autorky Turid Rugaas (ta mi přišla stěžejní, co se týče pochopení psí komunikace).

Offline Noren
Avatar
616 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 13:46

dzizisketa Tak mám objednané Konejšivé signály a Trénink je rozhovor a budu studovat

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 13:50

Noren šusta by šel určitě aplikovat i na pašíka

Offline dzizisketa
Avatar
7454 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 13:53

Potrefenáhusa 

Na prasátka úplně nejlíp řekla bych Když se podle nich dá naučit slepice zobat zrní po jednom v přesném pořadí