Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 11:11
Reakce na Jiná Realita:

Tak ale zas kdyz srovnate severní pól s výletem na Kokořín...

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 11:13
Reakce na whiskas:

Rýma je pro kočky nebezpečná, některá, podle mého není na co čekat. Lepší jet na veterinu zbytečně než pozdě. Kočky svůj špatný stav umí dlouho tajit, takže jí může být hůř, než to vypadá. 

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 14:45
Reakce na dynda:

Rýma je pro kočky nebezpečná, některá, podle mého není na co čekat. Lepší jet na veterinu zbytečně než pozdě. Kočky svůj špatný stav umí dlouho tajit, takže jí může být hůř, než to vypadá. 

Jj souhlasím, pro kočky je i obyčejná rýma klidně smrtelná. Neumí se vysmrkat, mají plné dutiny.... a pokud je kočička venkovní, nebo se nepodaří ji odchytit, tak se uklidí a je to špatný. Naopak mi přijde, že na kočce je strašně rychle vidět, když ji něco je a ihned nežere a je "na umření" narozdíl od psa, který vydrží víc. K naší bandou jsme se něco najezdili na každodenní injekce antibiotik. 

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 14:45
Reakce na dynda:

Rýma je pro kočky nějak zvlášť nebezpečná? To jsem ani netušila. 

Každopádně, Šíša je statečná a dneska jí je mnohem lépe . Neslintá, nosík je čistý - asi to byla opravdu jen zaschlá rýma (nechtěla jsem jí ten čumák včera drhnout, tak jsem ho jen jemně otřela). Sice ještě lehá na divných místech, ale jedla a chová se v podstatě jako normálně, tak snad bude v pořádku. Když ne, půjdeme zítra k veterináři.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 15:53

Kolegyně měla dvě kočky. Roční britku a tříměsíční černobílou.

Britka přestala jíst, zvracela, byla divná. Následovala série vyšetření, která došla až k operaci žaludku. Ve střevech měla knoflík. Léčení celkem přes 14.000 Kč. V neděli si ji donesla domů.

V pondělí přišla z práce a v chodbě ležela mrtvá ta malá. Všude bylo hodně nazvraceno. Bílá pevná pěna.

Kolegyně se úplně zhroutila, hrozně moc jí to vzalo. Vůbec netuší z čeho by to mohlo být, kočky ven nechodily, kytky doma neokousané.

Naštěstí už se ze všeho dostává ta britka, snad už jí bude dobře. Tedy oběma.

My máme už taky kočičku, vlastně dvě. Venkovní. Lidí se bojí, bydlí vedle v prázdné chatě, starý pán občas dojíždí s nějakým krmením.

Jeden je ten z kočičího gangu, krmili jsme ho už loni a ta druhá je odrostlejší koťátko, které tu asi nechali po prázdninách. Bílá s mourovatými fleky.

Už jsem nakoupila granule a sypeme venku poctivě do misek. Dneska dostali ven zbytky pečeného bůčku. Malá se totálně napráskla, že málem nemohla chodit. Třeba si nám ji podaří ochočit. Ale hladu se už bát nemusí 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 16:10
Reakce na Dadoo:

to je hrozný :-O

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 18:15
Reakce na Dadoo:

Hrozné ..., chudák kolegyně, muselo jí to strašně sebrat .  Zjistila se příčina úmrtí té malé kočičky? 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 21:04
Reakce na whiskas:

Sebralo ji to hodně. 

Příčina se nezjistila. Ráno prý kotě ještě mazlila, bříško měla měkké, volné. Byla prý trochu klidnější nez normálně, jinak to byl drak. Prý taky našla zvratky, bílou pěnu. Vyděsilo ji to a plánovala, že kdyby našla nové, pojedou hned na veterinu. Jenže k tomu už nedošlo.

Nepřišla na žádnou možnou příčinu. Jediné, co pak následně vymysleli, byl nějaký skrytý problém, např. epilepsie a následné udušení, nebo něco podobného.

Pitva ji v tu chvíli ani nenapadla, zvláště po tom vydání za léčení britky. Syn ale kotě hned pohřbil, ona nebyla schopna žádné činnosti. Ted ji to ale docela mrzí, bojí se, aby se zase něco nestalo Sofince, tedy té britce. 

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 21:39
Reakce na Noren:

Kvido je super

No a ostatni chlpaci su rovnako rozkosni, spomeniem aspon:

Su a Bu ako damicky a dekoracie bytu v jednom;

Amy a Percy v snehu a v taske;

Godzilka s malym domcekom (Potrefenáhusa netyraj toho drobceka a zozen nieco vacsie )

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 22:10
Reakce na Dadoo:

To je hrozný, chudák kolegyně. Škoda že jim nepřišla na mysl ta pitva, bylo by dobrý vědět příčinu, i když si umím představit, že je to v tom šoku nějak nenapadlo.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 23:46
Reakce na janička24:

Já nemám to srovnání se psem, ale veterinu s kočkama už jsme si užili až až. Když přestaly žrát, byl už problém pokročilý, ale většinou se teprve poznalo, že jim něco je, jinak se chovaly normálně. My máme teda permanentně bojující skupinu, tak to možná hrajou i před sebou navzájem. S rýmou zkušenost nemám, jen vím, že to není sranda, a byla bych opatrná.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 08:28
Reakce na dynda:

veterinar rikal ze u kocek to tak byva, narozdil od psu aj. dlouho vypadaji vcelku v pohode, ve chvili kdy zacne kocka vypadat nemocne tak uz je to velmi vazne.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 09:20

tak jsem se dočetla, že pokud je pes celý černý, je v muslimských zemích vnímán jako posel ďábla  už vím, kde jsem teda udělala s pupem chybu  

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 09:24
Reakce na Jiná Realita:

Zrovna jsem vám nedávno chtěla napsat, ať hodíte fotku, a pak jsem se rozhodla nebýt otravná :-D. 

Pup je krásnej! a na tom gauči mu to vyloženě sluší.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 09:27
Reakce na Jiná Realita:

vzdyt vypada jako andilek;-))

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 09:36
Reakce na Zina:

No skoro to vypadá, že budeme muset za sněhem fakt někam popojet. A koukám, že Rufíček má nějakýho sympatickýho parťáka.

Parťačku :-) Ale teda Rufíček na to moc neni, von radši sám a aby ho nikdo moc neotravoval.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 09:40

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 10:01
Reakce na Potrefenáhusa:

To bych si i tak tipla, ale vychovanou fenečku asi snese, ne? :-) 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 10:05
Reakce na Zina:

tohle teda nebyla úplně vychovaná fenečka :-D

Jako on snese, ale je to odsaď pocaď, žádný extra kamarádšofty a hlavně, ať ten duhej pes nechodí ke mně.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 04. prosince 2017 10:15

A kolik Rufíkovi vlastně cca je? Terk už na psy taky není zvědavej, připisuju to u něj ale hlavně věku a zdraví.  Teď jsem ho třeba po váhání vzala na velký flatí sraz, protože si fakt hraje radši spíš s lidma, hlavně když mají míčky. Ale nakonec šel taky a vypadal spokojeně, dokonce ho tam jedna fenka zaujala, že jsme mu museli vynadat :-).