Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 09:35
Reakce na dzizisketa:

To je blbec... (Pardon). V tomhle jsem rada, ze mam doma co mam, protoze se mu nelibi, ze chodim v noci ven, tak bere psa/psy a jdeme bud spolecne, nebo jde s nim(a) sam...

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 10:03
Reakce na Zina:

Děkuji  Medvědovi je teď 17 měsíců. Na fotce je mu rok. Je to z Litoměřic, kde byl ve třídě mladých. Na jaře na klubovce už to bude mezitřída. Uvidíme jak to pak bude ve třídě psů. Jurašek je střední typ a záleží, co rozhodčí spíš oceňuje. Jestli velikost, nebo eleganci. Jura vyniká i překrásnou srstí. Na klubovce vyhrál titul BOB, čehož si nesmírně vážím, protože na klubovce je vždy největší konkurence. 

Letos jsem na pár výstavách byla, hlavně abych koukla, jak to tam chodí a nebyla tak v nervu. Do budoucna sem tam zajedu, jakože výlet, ale pes má být pes, ne loutka, kterou našteluju a vydrží tak půl dne. U NF ani ne, ale co některý plemena a páníčci předvádějí 

Uchovnit bych chtěla, pokud budou v pořádku rentgeny. 

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 10:11
Reakce na dzizisketa:

Potlapkavam

Online Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 10:20
Reakce na dzizisketa:

Jak já vám rozumím! Sice zvíře nemáme, ale když jsem přijela po dost náročném víkendu, kdy jsem vyřídila a fyzicky odřela spoustu věcí pro oba, čekala jsem nějaké uznání a dostalo se mi přednášky jak jsem si to blbě zařídila... divím se, že se mi nezdálo o krvi a jámě na zahradě.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 10:33
Reakce na janička24:

Ta srst vypadá nádherně i z fotek. My se na výstavách zatím rozkoukáváme, někteří sourozenci, hlavně teda fenky, ale už soutěží jak diví :-).

U flata dosáhnout nehybné loutky není jen tak, i když dokáže na pár vteřin předpisově zamrznout (není náš případ), tak u toho má ocasem jak o život, ale to je nejspíš u nich žádoucí. Mně tam spíš vadí ta víc či míň skrytá řevnivost, vůči nám ji teda nikdo nevykazoval, protože bylo vidět, že jsme matláci :-D, ale celkově tam cítit je. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 10:40

Rufíček jakej je výstavní!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 10:50
Reakce na Potrefenáhusa:

Je 

Online Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 11:13
Reakce na Potrefenáhusa:

Rufík vypadá velice udržovaně a opečovávaně - což určitě je - a sebevědomí a důstojnost z něj  přímo ukapává 

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:04
Reakce na Potrefenáhusa:

Jak by panečku krásně stál na bedně  Má krásnou srst a vybarvení. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:21
Reakce na janička24:

A ten předtím, to bylo fakt kožešinový zvíře :-))

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:24
Reakce na Zina:

No tak u nás máme problém opačný, medvědi si rádi sedají a když je výstava v létě v parnu, tak to k tomu vybízí. 

Jj výstavní atmosféra je prima-pohledy, úsměšky a pomlouvání. Setkala jsem se i s řevem, jaktože vyhrál můj pes, když je tak mladej. Od té doby, co vyhrál klubovku, se lidi roztřídili na dlouholetý chovatele, co mi radí a přejí mi to. Na arogantní chovatelky s nej psem (vždy je to ženská) a pak ty, co mně neznají. Prostě jde to se mnou a Medvědem z kopce 

Ani ty holky neznám a vidím, že je s*ru a to mají klidně Interšampionašampionašampionů ( českého, slovenského, maďarského, polského a klidně i ze země Oz) 

A to já si radši zajdu s Medvědem na pivo a k vodě, než ho mlátit v autě po výstavách každý víkend. 

Mimochodem čím menší plemeno, tím atmosféra houstne. V halách už je nedýchatelno.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:25

A tohle se nevomrzí

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:33
Reakce na Potrefenáhusa:

Včera známá na venčení říkala, že na tréninku měli nového pejska, že ho prý vychválila jako krásného vořecha, a ona to byla lapinkoira. A já povídám "jasně, finské národní plemeno!"

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:53
Reakce na dzizisketa:

a po minilapinkoiře minisuomenpystykorva

(co tam maj dál? )

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:54
Reakce na dzizisketa:

Včera známá na venčení říkala, že na tréninku měli nového pejska, že ho prý vychválila jako krásného vořecha, a ona to byla lapinkoira. A já povídám "jasně, finské národní plemeno!"

Mno to je častý nešvar. Já když si nejsem jistá, držím pusu. Když jsem měla bernské, byli to bernardýni a tibetské dogy. A teď když mám novofundlanda, tak to nechápu už vůbec, ale minimálně desetkrát jsem se dozvěděla, že mám "čau čau"  To nechápu, vždyť jsou úplně jiní! 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:55
Reakce na janička24:

Tak to zase musím říct, že jsme se s ničím takovým napřímo u fletařů nesetkala, spíš to tam tak vnímám, že to tam pod povrchem je (a já jsem odmala ten typ co chce, aby se všichni měli rádi :-). Ale ze mě by asi nikdy extra vystavovatel nebyl, ani kdyby byli všichni extra sluníčkoví,  protože nejsem ani trochu ctižádostivá a bez toho to asi moc nejde.

Jinak teda většina lidí, co konkrétně flaty vystavuje, s nimi i pracuje. Zaprvé tedy jsou zkoušky podmínka k uchovnění, zadruhý nevyžitej flat je trochu za trest. A za třetí to flaty baví, takže hodně lidí s nimi dělá prostě kvůli tomu, a některý s nimi i chodí i na hony, aby se psi dosatli k tomu, k čemu byli původně určený.

Potrefenáhusa Ty dvě fotky jsou super a já jsem ráda, že je na tý druhý Čenda taky, jinak bych se  vzhledem ke Goliášově pupku byla obávala nejhoršího :-D.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:55
Reakce na janička24:

hlavně asi 10x větší, taky černýho čaučaua jsem neviděla ani nepamatuju

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:56
Reakce na Potrefenáhusa:

Losy a soby!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:59
Reakce na Zina:

cococo!!!

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:00
Reakce na janička24:

Ona známá je celkem poučená, sama má hovawarta, kterého každý šacuje na retrívra, že jo, ale občas se to stane, já mám sama zářez s osrstěnou variantou peruánského naháče (to je teda ještě víc WTF než lapinkoira, nad tím vede snad už jen to suominěcostvrdymykorva)