Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:58

Závidím, že u vás momentálne kliešťov až toľko nie je, ja zo psa dám dole každý deň minimálne 2-3 kusy...nezaberá nič, čo som skúsila, teraz naposledy nejaká prírodná pipeta prestala účinkovať už po týždni a tie chemické neúčinkujú vôbec, kliešte sa prisali normáln, akoby nechumelilo...

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 29. července 2017 17:05
Reakce na Potrefenáhusa:

nechci teda šířit nějaký dezinformace, ale pes teď není nastříkanej ničím a klíště neměl snad měsíc. podle mě teď není asi úplně sezona, je moc vedro. Ale už dvakrát jsem na něm chytla nějakou breberu, kterou jsem vyhodnotila jako kloše jeleního 

Tohle pozoruju každej rok, klíšťata řádí několik týdnů na začátku sezóny, pak je klid a pak se ještě vyrojí před koncem sezóny. Zkoumáno na kočkách.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. července 2017 18:19
Reakce na DrowRanger:

zkuste ten rozmarýn, je to levné, skoro nic za to nedáte, maximálně to bude neúčinné.

přírodní obojky bych asi ani nedoporučila, už jsem slyšela o dvou případech, kdy chudákovi psovi olezl krk :( 

KoraKora
Avatar
29. července 2017 19:32
Reakce na Potrefenáhusa:

Nerada bych to zakrikla, ale u nás klíšťata teď taky žádný. Jsem se domnívala, že fungují obojky. Tak asi ne. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. července 2017 19:38

prosím, potřebuju nutně něco jako chlupovou pohotovost 

pup začal línat. ale jako LÍNAT. strašný, chlupy všude, z něj se uvolňují celé takové trsy a chomáče v kuse, ani nemusím mít kartáč, prostě to tahám rukama. před chvílí jsem načesala kýbl chlupů a není to na něj vůbec vidět  zato já jsem samý chlup, dvůr je samý chlup, chlupy mám v botách, a dokonce i v posteli  a to je první patro, kam vůbec nechodí.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 29. července 2017 19:57
Reakce na Jiná Realita:

to máme teď taky a nejhorší jsou ty kalhoty na zadních nohách, to se uvolňuje fakt po trsech, aniž by to na těch nohách bylo jakkoli vidět, že něco chybí 

KoraKora
Avatar
29. července 2017 20:02
Reakce na Jiná Realita:

U nás to bylo stejně než jsme jí ostříhali. Což vy nemůžete a taky z velkého Pupa to musí být masakr. To přejde.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 29. července 2017 20:54

Jojo, kdo mi to jen nalhal, že papilloni moc nelínají?! Nechápu, že ještě není plešatá.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 29. července 2017 21:03
Reakce na Jiná Realita:

a cesete furminatorom? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. července 2017 22:08
Reakce na palahniukowa:

vůbec! to bych do něj ani nezapíchla. nejdřív musím obrat ručně, pak nějakým hrablem, pak normálním kartáčem a pak za pár týdnů nastane fáze, kdy to jde i furminátorem. jinak bych se učesala, on se hned "ucpe" a musí se pořád obírat. ale jdou tím dobře vyčesat dredy pod ušima, které se mu tam pořád dělají.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 30. července 2017 09:30
Reakce na Jiná Realita:

Ségry veterinář už před týdnem říkal, že bude ještě horké léto, protože zvířata pořád hrozně línají. 

Jinak klíšťata teď kočky taky nenosí, ale bydlíme nedaleko Rufíka a Godzillky, tak jestli to není nějaký oblastní fenomén. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. července 2017 09:38
Reakce na Jiná Realita:

Obojky nedávam vôbec, kvapkám prípravky za krk. Ten rozmarýn skúsim, akurát u nás je tých kliešťov kopec aj okolo paneláku, neviem si dosť dobre predstaviť, ako tý psa striekam 4-5x denne (nemá rád vodu, už vidím, ako sa bude pri tom tváriť).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. července 2017 09:49

Inak Riki teraz tiež pĺzne a to cairni sú nepĺznuce plemeno, ale každý deň z neho vyčešem guču chlpov (samozrejme, keď skúšam niečo pretrimovať, chlpi držia ako prilepené, max. pes skučí, lebo ho kvákam...)

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 30. července 2017 10:00
Reakce na Potrefenáhusa:

Kloš jelení je strašná lesní svině . Dvakrát nás vyhnal z lesa a teď už tam preventivně ani nevstupujeme. Louka vedle lesa je v pohodě, ale překročila magickou hranici a hrůza. Po 50 m chute jsme se museli otočit, pes jich měl na sobě přes 30 (obírala jsem jak divá, protože on se toho sám nezbaví) a na mě už se taky slétali. Mluvím o lesích v okolí Brna, dál na Vysočině to je z pohledu kloše v pohodě, ale během procházky jsem z něj zas sundala 10 lezoucích klíšťat a doma pak ještě 3 pricucle. Frontline selhal na celé čáře. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 30. července 2017 10:15
Reakce na Krehutka:

Hlasim, ze Inkoust taky lina, to nikdy nedelal! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 30. července 2017 10:17
Reakce na Jiná Realita:

jenom taková drobnost k těm spot-on vs tablety: mechanismus účinku je velmi podobný, jestli se ta chemikálie dostane do krve přes kůži nebo přes žaludek je imho uplně jedno. samozřejmě co kdo používá je jeho věc, ale pokud se to zdá někomu "zdravější" je to jen zdání

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 30. července 2017 10:39

Kamaradka dela ve farmaceuticky firmě a rikala,ze ty tablety by měly byt bezpečnější,protoze se jako léčivo mnohem přísněji testujou,proto se taky prodavaj jen u veterinaru,ze je to uz lék. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 30. července 2017 10:42
Reakce na Potrefenáhusa:

lituju že to není i pro lidi:-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 30. července 2017 11:04

já jsem v tomhle dost lehkovážná, v tom lese jsem dost často a přisátý klíště jsem měla za posledních patnáct let snad 2x. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 30. července 2017 11:04
Reakce na Potrefenáhusa:

což je přesně 2x víc než je bezpečno:-)