Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 30. července 2017 11:06

já vim, no. Vždycky si vzpomenu na kamarádku ze skautskýho oddílu, která měla na táboře strašnej strach z boreliozy, všem nám to furt cpala, zatímco my všichni jsme si, hahaha, vytahovali nějaký klíšťata každej den, ona měla jedno jediný. 

A hádejte, kdo jedinej tu boreliozu potom fakt měl....

Online viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 30. července 2017 11:08
Reakce na Potrefenáhusa:

no právě. já se bojim hrozně:-( hlavně teda o ostatní..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. července 2017 13:44

Ja som mala kliešťa našťastie iba raz v živote. Neviem si predstaviť tú paniku keby som si ho niekde našla, kontrolujem sa neustále. Amy nemala pricucnutého kliešťa ešte ani raz. Dohromady som z nej zozbierala 3 kliešťov, ktorí na ňu ešte len liezli. S bravectom som spokojna, my ho ale primárne používame kvôli niečomu inému. To že nemá kliešťov je iba príjemný bonus k tomu. 

A tvrdenie, že tablety sú neprirodzené a spot on a obojky áno je úsmevné. 

Online Ounz
Avatar
19776 příspěvků moje polička 30. července 2017 14:54

Já mám dojem, že horší je tzv klíšťovka, a ta se dá očkovat, teda proti ní..

Online viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 30. července 2017 21:15
Reakce na Ounz:

nerada bych se pouštěla do polemik typu jestli je lepší přijít o ruku nebo o oko... ale právě proto, že se dá proti ní očkovat, si s ní člověk teda nemusí dělat starost, ne? resp pokud tu starost má, tak se nechá očkovat a má vyřešeno... očkování proti borelióze je oříšek a to nemluvím o těch dalších které skoro nikdo nezná, ale třeba ehrlichiózy je víc než borelky.

edit teď mi došlo že jsme ve psím vlákně:-) psi se samo očkovat dají, ale zkušenosti s tím nemám. kočkám naštěstí borelie víceméně nevadí

Offline RoSa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 30. července 2017 21:24

tak ono očkovat psa se proti tomu samozřejmě dá... ale např. Sáru (předchůdkyně Ronnyho) jsem celých 12 let nechala poctivě každoročně očkovat proti borelióze, a když jsem to pak požadovala pro novýho Ronýska, bylo mi řečeno, že účinnost není (dostatečně?) prokázaná... takže Ronny už je bez...

Online Ounz
Avatar
19776 příspěvků moje polička 30. července 2017 22:07

No, do polemik se pouštět nemusíme, ale mně osobně přišla klíštová encefalitis horší. Očkovat se nemůže úplně každej. No a borelioza samo taky nic moc, souhlasím, že nejepší by to bylo bez těchhle chorob. 

My sme psa nikdy neočkovali, proti borelioze, co sem slyšela, tak účinnost stejně není stopro..

Online viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 31. července 2017 08:23
Reakce na Ounz:

tak vzdycky je tu jeste moznost chytit oboji;P u nas ve fakultce meli i rekordmanku ktera si z lesa prinesla trojkombinaci... zkratka jedina rozumna moznost je nechytnout to kliste.

Online Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 31. července 2017 08:30
Reakce na Jiná Realita:

Nám na to na veterině poradili pivovarské kvasnice (sestra, ne doktor, ten řekl, že je to BARFem :-]). 

Vylínal hlavě Cid, na něm už to teda vidět je, tak ponechám na vaší představivosti, jak to jeden čas vypadalo doma. Teď už to vypadá, že máme to nejhorší za sebou, buďto pomohly ty kvasnice, nebo už nemá moc co ztrácet, tipla bych na kombinaci obojího.

Online Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 31. července 2017 08:40

Ad klíšťová enefalitida - bohužel ji nemusí přenášet jen klíště, stačí bodnutí od jiného hmyzu. Kamarád ji před dvěma roky prodělal, aniž by klíště měl. A je to teda hnus. V nemocnici v podstatě jen ulevují od příznaků a čeká se, až se s tím organismus sám vyrovná. Jeden čas to vypadalo docela blbě, ale nakonec měl štěstí a skončil bez následků.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. července 2017 08:45
Reakce na Zina:

pupkovi kvasnice tak nějak průběžně dávám, on je totiž miluje. ne že by úplně pravidelně, ale tak co dva dny  buď to chce zpravidelnit, nebo máme smůlu a jeho chlupy jsou kavsnicím odolné  ale fakt hrůza, a jak vypadá - jak urousaný šmudla 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. července 2017 08:47
Reakce na Zina:

někde jsem dokonce četla, že menšinu případů encefalitidy má na svědomí klíště. těžko říct, co je na tom pravdy, plnohodnotný výzkum asi nikdo neprováděl. navíc by byl neprůkazný, protože se těžko pozná, co člověka kouslo a jestli klíště opravdu neměl, nebo ho jen nenašel. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 31. července 2017 08:49
Reakce na Zina:

mno tak vedet ze nemel kliste to leda ze by nevychazel z domu. 

Online Ounz
Avatar
19776 příspěvků moje polička 31. července 2017 08:55

No, taky si občas říkám, jestli si nedat kapku jako kočky  ale na mě naštěstí nejdou (klep klep)

Online viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 31. července 2017 08:58
Reakce na Ounz:

ja bych sla klidne i do obojku;-))

Online Ounz
Avatar
19776 příspěvků moje polička 31. července 2017 09:10

No tak každej má nějaký koníček 

Online Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 31. července 2017 09:12

Neměl ve smyslu, že si ho nenašel, ani lezoucí, ani zakouslé, celý život se bojí boreliózy, čili kontrolu po příchodu zvenku nejspíš nezanedbali.

Ounz Nejdou na vás, jo? Že vy už si ty kvasnice taky dáváte, nebo ten vitamín B rovnou berete v nějaké příjemnější pitelnější formě? :-D 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 31. července 2017 09:15
Reakce na Ounz:

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. července 2017 09:19

No ako to tu čítam oblieva ma pot a je mi zle. Ja sa utešujem tým, že som si našla fakt len toho jedného kliešťa. Tiež sa bojím nákazy a počas sezóny sa kontrolujem vždy po príchode domov. Ak by po mne kliešť liezol a prípadne sa zahryzol cítila by som to však? Ja som teda doteraz bola v tom, že áno. Je mi úzko z predstavy, že po mne liezli a cucali ma aj iný o ktorých som nevedela...

Mala som len jedného, mala som len jedného, mala som len jedného...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 31. července 2017 09:28
Reakce na paktofonika:

hele, to nejde ale brát takhle, to by fakt člověk zešedivěl jenom z tý hrůzy, co všechno se mu může stát. Jako jo, může, stejně jako miliarda dalších věcí, třeba že vám spadne na hlavu cihla, přejede vás auto atd.