Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 28. července 2017 17:57
Reakce na dzizisketa:

drzim palce! je super, ze Bonnie je aj po vsetkych tych jej labkovych  "nestastiach" konecne v pohode, esteze vas ma :-)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 28. července 2017 18:00
Reakce na Zina:

To bylo snadný, Zunka je hezčí :-).

haha, to je mile, dakujem :-) no este chvilu bude Zuna za peknu, ale o siedmej uz bude s kamoskou opat vo vode, takze sice bude spinava a chvilu aj smradlava :-D, ale bude spokojna a stastna :-)

edit: a Black dnes s otcom griluje mimo dom, takze pride domov a kozuch mu bude citit po udenom minimalne 2 dni!

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 28. července 2017 20:16
Reakce na palahniukowa:

neviem, ci len tato je taka citlivka, alebo je to nejaky vyzli znak :-)

Ještě to mají ridgebaci oba dva moji RR (Ronny i jeho předchůdkyně Sára) si na cvičáku zaboha nechtěli dolehnout břichem až na zem - a cvičitelky tím nikdy nebyly překvapené, prý je to u nich normální. Na některejch cvičákách mají pro RR na tenhle cvik povolenou karimatku

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. července 2017 21:10
Reakce na siouxsie:

a mám nějnovější výsledky z odnaučování jeho vyžlích výskoků bez kontaktu se snahou mě ve stoje "olíbnout"... to pako jak je stále natěšený a pozitivní, tak mě byl schopný takto "děkovat" za vycházku snad milionpětkrát. takže teď se většinou dokáže sám korigovat a zbrzdit ještě před výskokem. když už tu viditelnou seberegulaci párkrát za sebou zopakuje (tj. nevyskočí mi dát toho hubana), tak ho pochválím jak moc je šikovný, no a tím ho zbavím všech zábran a lup! a samou radostí mi olízne brýle!  no jo, ale jsme spolu zatím jen 3 měsíce...

 Ten pes má fakt štěstí. A je pravda, že oni umí odměňovat za lásku a péči i s úrokama.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 29. července 2017 00:02
Reakce na palahniukowa:

díky!  

můj první vyžlák si lehal bez problémů a s vervou. jinak to byl děsná cimprlína. tento aktuální si opravdu lehá a nepokládá břicho na zem. ale vzhledem k tomu, že povahou je spíš kamikadze, tak jsem přesvědčená, že nedolehává proto, že je akční... a tudíž připravenější rychle někam vyrazit.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 29. července 2017 00:12
Reakce na Krehutka:

my máme štěstí oba, protože po odchodu předchozího hafana jsem byla jak když mi někdo vyfoukl duši. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34814 příspěvků moje polička 29. července 2017 09:49

Lekce etologie v praxi:

Sousedovic kilová Malina právě zmydlila našeho pana Tymiána. (Když se nastěhovala, byl k ní tolerantní, tak záhy zjistila, že si na něj může vyskakovat.) Pan Tymián dělá, jako že nic a myje si kožich. Pak si jde zchladit žáhu na Rozince. Ta bere roha. Trubka Netopýrka, místo aby se jí zastala, ji okamžitě začíná honit, protože je to prostě švanda. Normálně zvířecí šikana!

Všichni zmizeli v roští. Takže vítězem bude, tramtadadá, ano, jako vždy hromada klíšťat, kterou tam posbírají.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. července 2017 14:08

ad klíšťata.

několikrát jsem se i tady ptala, co vám zabírá, protože pes jimi byl stále obalen a nechtěla jsem mu dávat tablety, přijde mi to nepřirozené. spreje, pěny, kapátka nepomáhaly a obojek na jeho srst nepřicházel v úvahu.

takže jsem zkusila eko bio rozmarýnový přípravek, doma uvařený....a tadá: funguje to.

nemůžu říct, jestli to bude fungovat i na vaše psy, ale aspoň za pokus to myslím stojí. nutno použít před každou vycházkou. po dvoře jsem přestala sbírat opadané nacucance. v jeho megakožichu je těžo najít cokoli, ale na žádné jsem už dost dlouho nenarazila. ven do trávy chodí dvakrát denně.

loni jsem zkoušela hřebíčkový a ten neúčinkoval.

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 29. července 2017 14:55
Reakce na Jiná Realita:

a můžeš sem dát návod, popř. link? díky moc!

já jsem slyšela, že myslivci si sypou do bot fenyklová semínka - chůzí se to tře a drtí a uvolňuje vůni/látku, která ta klíšťata odpuzuje... tak jsem přemýšlela, že bych Ronýskovi ušila nějaký pytlíček na krk s nadrceným fenyklem

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 29. července 2017 15:00
Reakce na Jiná Realita:

nechci teda šířit nějaký dezinformace, ale pes teď není nastříkanej ničím a klíště neměl snad měsíc. podle mě teď není asi úplně sezona, je moc vedro. Ale už dvakrát jsem na něm chytla nějakou breberu, kterou jsem vyhodnotila jako kloše jeleního 

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 29. července 2017 15:08
Reakce na Potrefenáhusa:

jo, těch je letos mraky! jsou to ty mrchy, co po přistání odhoděj křídla, že?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:09
Reakce na RoSa:

jo asi jo, fuuuj, dost blbě se to v tom kožichu loví 

Offline Sweet Potato
Avatar
34814 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:16
Reakce na Potrefenáhusa:

Co v kožichu, když se vrhnou na lidi, to je teprv mazec. To si pak chceš přesně takhle vyrvat všechny vlasy.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:27
Reakce na Potrefenáhusa:

já ze sebe obírám klíšťata (lezoucí) pořád  tak snad to tím není. nechci slibovat nemožné :)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:28
Reakce na Sweet Potato:

fuj, myslím, že to je to, čemu říkám létající klíště. hnus fialovej!!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:28
Reakce na Sweet Potato:

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:29
Reakce na Jiná Realita:

a já si teď vzpomněla, že mám ten rozmarýnovej nálev už rok v lednici, od minulýho léta a vůbec jsem to nepoužila 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:30
Reakce na RoSa:

http://prima-receptar.cz/prirodni-rozmarynovy-repelent-proti-klistatum/

myslímm že tohle, ale máma to vařila i z jiných bylin, nějakých hodně aromatických, a dávala tam obyčejný ocet.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:31
Reakce na Jiná Realita:

jediná výhoda toho kloše je snad v tom, že teoreticky nepřenáší žádný nákazy (pravil google)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:31
Reakce na Potrefenáhusa:

my jsme to ze začátku nedávali pravidelně a moc to nezabíralo. teď fakt poctivě při každé vycházce a pokud to tedy není náhlým vyhynutím klíšťat, tak jsme bez nich.