Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:51
Reakce na MPLee:

Chrtík je krásný. Koťátka tedy taky, ale ten chrtík... 

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:56

Vzdávám se!

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:59
Reakce na Ginevra:

Na chvíli jsem měla pocit, že na mě skáče puma. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 01. června 2017 08:28
Reakce na Solathis:

mne prave az vcera doslo ze byt jsem s tim huskym byla nekolik let v dennim kontaktu tak jsem si na nej taky nikdy nesahla. snesl se teda s fenou co tam byla driv ale s cizimi psy ne. lidi ignoroval

whippet zni skvele, bohuzel ted to fakt neni aktualni, jeste par let se doma nudit nebudem:-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. června 2017 08:37
Reakce na MPLee:

To sú zlatíčka. Ako sa poznám, chcela by som si ich nechat všetky.  Gino ke nadherny a ma perfektný kukuč. Mne sa chrtici a vipeti páčia. Bola doba ked sme uvažovali o vipetovi no a nakoniec mame opicu 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. června 2017 08:38
Reakce na Ginevra:

Nádherná je. 

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 01. června 2017 08:50
Reakce na Potrefenáhusa:

To by mohlo být, dík!

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:16

Potrefenáhusa  Do města jsou vipeti a chrtíci ideální psi  Mě teda všichni strašili jak jsou nemožní, nevycvičitelní, nedají se pustit navolno, potřebují pořád běhat... No vybírala jsem dlouho a nakonec jsem moc spokojená. Vybírala jsem teda hodně pečlivě i konkrétní štěně a to se vyplatilo uplně nejvíc. Oni jsou chrtíci často nedůvěřiví k cizím lidem, bojí se psů a jsou strašně vyklepaní z jakýhokoliv ruchu a to je do města za trest. Můj měl jednak rodiče se super povahou a druhak s emnou od začátku chodil do školy mezi stovky lidí, do hospod a prostě všude. První týden se teda taky netvářil moc nadšeně, ale vyplatilo se to. Teď nemá problém vůbec nikde, ani v davech lidí, kde si ho chce každý pohladit a ještě má radost  Je hodně závislák teda, což je ale zase výhoda venku, protože s odvoláním neni problém a může v klidu lítat bez vodítka a nebojim se, že mi zdrhne za zajícem (i když běhá dostihy a lovecký pudy má). Že by byli tupí se říct taky nedá, jsou někdy chytřejší než my, ale nedá se čekat že bude 100% poslušný. Oni ví moc dobře co se po nich chce, za odměnu to uděljí (někdy i bez ní, aby se neřeklo), ale když budete chtít 3x během 5 minut Sedni, tak se na to vykašle, protože v tom nevidí smysl  

Ale v běžnym provozu je hrozně nenáročnej, jen teda potřebuje gauč a deku. A když je možnost, tak se nutně potřebuje tulit- To některým lidem vadí, že jsou trochu moc vlezlí.  

Jo a další bonus je že nesnáší hnusné počasí, takže když venku hodně prší a fouká, tak ani neznačkuje a padá co nejrychleji domu...

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:20

Teda ked to tu tak čítam, tak pes, čo sa chová ako mačka, by som asi nechcela. Ale ja som strááášne chcela mačku, čo sa chová trochu ako pes. Dokonca som už mala aj vybrané mača. Len mi to doma neprešlo. 

Neskutočne sa mi páčia mačky Savannah. 

Nakoniec k nám prišlo mača samé a teraz teda už aj samé odišlo, no. 

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:24

Bonnie má za kámoše křížence husky x akita. Moc se nemazlí, na výcvik taky moc není, je opravdu hodně samostatný a když byla Bonnie a její kamarádka samojedka v pubertě, byla to katastrofická trojka On navíc když někam utekl, tak se narozdíl od těch dvou neuměl najít a vrátit. Teď už zaplaťámbu se všichni uklidnili. Psy má teda ale hodně rád. Taky je mu půl roku horko, i přes zimu spí venku na balkoně.

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:42
Reakce na MPLee:

Jéjda ten psík, som sa zamilovala.  Mačiatka sú krásne a vidno že prosperujú. Ale ten PES, ten pes.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:43
Reakce na MPLee:

Koťátka jsou nádherný a hrozně roztomilý, ale chrtík nemá chybu. Oni se umí tvářit tak skvěle dotčeně.

Potrefenáhusa On má vlkodav s chrtama dost společnýho, řekla bych, je akorát trochu řízlej tou dogou. Dobrý u něj je, že taky vydrží dělat kavárenskýho povaleče a válet se spokojeně na pelechu/gauči, dokud nezavelíte k procházce. V lese je teda trochu problém se zvěří, ale někam do města dokonalej pes :-D.

viktorka_od splavu Jakže velký byt máte? Měla bych pro  vás adepta, vlkodaví fena je v podstatě skladná .

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:44
Reakce na MPLee:

právě když jsem to viděla u toho kolegy, tak musím souhlasit, že vipet je do města fakt ideální pes. 

Mně se třeba ten australskej honáckej pes strašně líbí, ale já bych si takový ultra pracovní plemeno bez těch podmínek fakt nepořídila, ono těm psům z toho pak fakt hrabe a následně i majitelům. Navrch já nejsem žádnej aktivní sportovec, kdybych denně běhala 10 km, jezdila na kole, každej víkend na běžkách atd., tak bych o tom asi uvažovala. I k tomu huskymu aby člověk dokoupil sáně a odstěhoval se aspoň někam do Krkonoš. Já jsem teda teď úplně maximálně spokojená s výběrem a skoro každej den se spokojeně poplácávám po zádech, jak jsem si výborně vybrala, protože Rufíček je prostě g-e-n-i-á-l-n-í!!!! Navrch u nás byl ten požadavek na psa, co by nám nezardousil kočku, dost výraznej.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:46
Reakce na Zina:

mně se vlkodav strašně líbí, a teda i německý dogy, ale u těch mě strašně odrazuje ta krátká průměrná délka života, kterou dá malej vořech skoro třikrát

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:49
Reakce na Zina:

jo to urcite:-)) malililinikej;-)) kamarad vlkodavku mel byla uzasna ale v klidku si otevrela pultovej mrazak a vyzrala maso:P no a pak ten vek teda:-/

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:54

my tu měli paní s německou dogou a ta ty dogy do bytů hrozně prosazovala, jak je doga skladnej pes, protože prostě někde leží, narozdíl od malýho psa, kterej pořád leze majiteli v patách (což je teda pravda)

Ale teď sleduju na insta jeden profil, kde maj dogu, která se chová jako úplně normální pes (běhá, skáče, úplně všechno, jako kdyby byla normálně velká) a já na ni koukám jak u vytržení, to u těch dog, co chodily tady, vůbec neznám, ty než se rozpohybovaly, tak to trvalo půl dne (maj teda ještě leonbergera (to samý, prostě normální pes) a vipety a koně)

fotky od nich :

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:54
Reakce na Potrefenáhusa:

Ten krátkej život je naprd, musíte jim to dát prostě befelem. Jsem Belise nařídila 10 let a neslevila jsem z toho a ona taky ne :-). 

Jinak vlkodav je fajn, kdyby byl v plánu jen jeden pes, což je časem dost reálný, tak vlkodavka je dost reálná volba. Vybírala bych teda nějakou menší, teď potkávám slečnu s 65kilovou čubou, což bych tak úplně nechtěla. Samozřejmě na žádnou velkou kynologii to s ním není.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 01. června 2017 10:05
Reakce na Potrefenáhusa:

Ten zabahněnej leon na té jedné fotce, ten je :-D. Linkovat obrázky asi nejdou?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 01. června 2017 10:09
Reakce na Zina:

Přímo z instagramu asi ne,ja to vzala pres svůj pinterest

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:09
Reakce na Janulik03:

ty velký kočky jsou krásný. Ale teda vždycky když mě Goliáš ožírá, v něj moc důvěru, že mi ten nos neukousne úplně, teda nemám, vždycky si říkám, že je fajn, že je malej :-D