Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:08
Reakce na MPLee:

no nazdar:-(

jako od menší velikosti nečekám že bude "roztomilejší a zvladatelnější" to spíš naopak, mám ráda velký psy, bývají klidnější. jenže velkej taky potřebuje větší prostor a všecko, takže bych celkem byla nakloněná nějaké střední velikosti. nakonec jestli vůbec, tak to beztak padne na toho labradora a bude:D akorát toho by mi bylo docela líto mám pocit že by měl mít víc pohybu a zábavy...

KoraKora
Avatar
31. května 2017 21:13

Já znám taky jednu shibu. Můžu potvrdit co bylo řečeno. Je to fenka a je to s ní na palici. Majitelé se myslím dost snažili, i tak je nemyslitelné ji na procházce pustit. Jednou ji naháněli asi tři dny. Pozitivní je to, že díky té nezávislosti nedělá doma o samotě vyrval a nic nenici. Jako pes je to krásnej s ohromě roztomilej, ale ani se svou třicetiletou praxí se psy bych si ji nepořídila.

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:16

viktorka_od splavu  Já mám z těch praktických důvodů taky malýho psa, i kdž mám radši větší, takže to chápu 

Jenže právě ten labrador bude spokojenější v klidu se svýma lidma, ale shiba i když nevypadá, tak toho pohybu bude potřebovat mnohem víc, aby s ní lidi doma vydrželi  Labradoři jsou v tomhle skvěle přizpůsobiví, i když nějaký pohyb taky potřebují. 

Já mám třeba mini chrta a je to boží. Je to lenoch k pohledání, klidně prochrápe týden na gauči a dojde se jen před dům vyvenčit. Případně mu stačí 20x hodit míček, on si za ním zasprintuje a je tuhej.  A když se jde na tůru, běhat, nebo kamkoliv, jde rád taky a nemá problém. Což mi absolutně vyhovuje, protože ne každý den mám čas na to někde x hodin lítat po lesích se psem. A dost splňují i tu "kočičí" povahu. Jsou takoví jiní, ale pořád celkem dobře zvládnutelní (když teda mluvím o chrtíkách a vipetech) 

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:18
Reakce na MPLee:

Koťata jsou skvělá, ale ten pes, ten pes! Ten výraz! :-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:24
Reakce na KoraKora:

no jak říkám psa kterýho nebylo lze pustit z vodítka jsme měli, ovšem mít doma nezvladatelnou agresivní šelmu viz předchozí veterinární zážitek tak to bych fakt nerada.

díky všem

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:24

dost_bot To on umí  

Tady je naprosto jasný co si o mě myslí

A tady dělá že nic, že ta taška je přeci jeho (což má teda pravdu, ale vždycky jí nesnášel...)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:42
Reakce na MPLee:

Ta koťata jsou nádherná! Hned bych si jedno vzala, toužím po kočce už delší dobu. Teď to ale Dadoo nemůžu udělat. Teď už ne. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:50

akitu poznam a tiez ju nemozno pustit z voditka, lebo vsetkych (psy aj ludi) sikanuje. najnovsi cvicakovy prirastok je krizenec nemeckej dogy a kavkazkeho ovciaka - ma styri mesiace a je obrovska, laby ma ako levica. stavbu tela a vyraz ma ako doga, farbu ako kavkazan. chvost posobi ako samostatna koncantina. pani s nou prisla, lebo sa stavia proti nej, je agresivna na "svoje" veci, tvrdohlava, nepocuva nic. no zunina povaha v tele "monstra" (nic prosti vekym psom, ale tie labiska predpovedaju obrovskeho psa). ostatne psy neriesi, ale zatial je to stena. najzvlastnejsie je, ze manzel pani chcel jazvecika, ale pani chcela velkeho psa. vo vysledku budu mat mensieho kona.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. května 2017 22:04
Reakce na palahniukowa:

šikanuje znamená co?

dogy jsou miláčkové, ovšem mix s kavkazákem si neumím představit

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 31. května 2017 22:16
Reakce na MPLee:

kotata jsou super... no a ta fotka se psem ...

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 31. května 2017 22:17

zameriava niekoho a otravuje, prenasleduje, zahan, okusuje, provokuje. no proste nechces, aby si ta vsimla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. května 2017 22:19
Reakce na palahniukowa:

tyjo!:-(

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 31. května 2017 22:21

osobne sice poznam ibe dve, ale spravanie je totozne. a trenerky tvrdia, ze zatial inu akitu (bolo ich viac) nestretli. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. května 2017 22:52
Reakce na palahniukowa:

tak to zni dost desive. da se njak srovnat treba s huskym? toho jsem znala dost blize a byl hodne "nepsi" ale uplne bezproblemovej

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:02
Reakce na MPLee:

kolega má vipeta a strašně si ho pochvaluje, je to fakt příjemnej pes, chodí s ním do práce, doma leží na gauči a pak si jdou někam házet míčky nebo si hrát se psama, docela ideální městskej pes, mně osobně chrti moc blízký nejsou, ale tenhle je fakt sympoš

(s výjimkou vlkodava, samozřejmě, ale to mi nikdy nepřišlo jako chrt)

Offline pecka
Avatar
5974 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:06
Reakce na MPLee:

Mačiatka a havino=ideálna zvieracia rodinka.Sú spolu úžasní 

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:19

Nevíte, co je tohle za psa? Jestli nějaké plemeno nebo podvraťák? Není to úplně malý pes, člověku tak v kohoutku po kolena. Byl v nějakém filmu a vypadal hodně legračně.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:23

Kdyby nekdo mel zajem o whippeta, tak mam dobrou chovku, ktera ted na 8 stenatek - 3 kluky a 5 holcicek a urcite jeste zadani vsichni nejsou. Ted jsou jim asi tri dny. 

Shibu znam jednu a ac je zasluhou sve nepanicky (panicciny dospele dcery, ktera ji ma neustale na krku) vyborne socializovana, muzu potvrdit vyse uvedene, stejne jako to, ze i kdyz jsme spolu jednu dobu s nepanickou docela pekly, na shibu jsem si nikdy ani nesahla - nenechala se. Umi teda sedni. Ale neustale na snure.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:36

Shiba

Vše, co shiba dělá, je zaměřeno k jejímu osobnímu prospěchu. Poslechne-li svého pána, je to jen proto, aby se vyhnula zbytečným problémům. Pokud je ale přesvědčena o tom, že to, co provádí, je správné, nezastraší ji žádné domlouvání a tresty. Chce být vždy a ve všem první a nejdůležitější. Nesnáší jiné psy ani příslušníky svého vlastního plemene. 

(...)

Shiby mají vynikající orientační smysl a v terénu, který jednou prošly, odbíhají od majitele na velkou vzdálenost. Pouze v místech, která jim jsou cizí, se drží na dohled. Jdete-li se shibou na procházku, smiřte se s tím, že půjdete sami. Svého psa uvidíte, jak prchá v okamžiku, kdy jste ho pustili z vodítka – a pak se po dlouhé době vrací, když jste se vydali na zpáteční cestu.

Shiba klub ČR, z.s.

http://www.shiba-klub.cz/cs/m-4-plemeno

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 31. května 2017 23:49
Reakce na Kokoska:

mohl by to být pikardský ovčák