Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:53
Reakce na Potrefenáhusa:

Normálne pociťujem až týranie, ked vidím fotky Goliáška..

Inak si myslím, že vlastne každý pes sa tak akosi prispôsobí majiteľovi a majiteľ psovi. Ono to spolužitie sa odrazí. A aj energický pes bude ležať nagauči a sledovať s vami telku, alebo bude bežať popri bicykli. Pretože koho máme radi, tomu radi vyplníme želania. Obojstranne, samozrejme. A pohladkať a pomojkať šteňa je to najpríjemnejšie, takže neviem, prečo sa tomu brániť? Hladkanie upokojuje  obe strany, je to terapia. 

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:54
Reakce na Potrefenáhusa:

Mne to nevadi. Neni bystrej, ale je hodnej. On je hrozne cuchaci, tak ho obcas musim cesat a taha to dost, ale von chudak drzi a skoro neprotestuje a kdyz to skonci, tak mi na oplatku olize oblicej :-) delat to Belle, jsem mrtva zena

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:59
Reakce na moora:

já jsem si dost dlouho myslela, že Goliáš česat nepůjde...ale šla jsem na to špatně, stačí začít česat psa a kočka už se cpe sama pod kartáč a přede a česala by se třeba hodinu, ale musí u toho bejt ten pes, takže to střídám, zas když dlouho češu kočku, šťouchá do mě pes. 

A voni ty mainy jsou taky trochu psí, ne? My občas chodíme hlídat maškarádu a ta mi taky přijde trochu jako pes, takovej něžnej obřík, je nádhernej (bohužel teda neni moc zdravej)

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 01. června 2017 15:12

Myslím, že vámi popsané požadavky na psa měl i náš zlatý retrívr. Nedám na to plemeno dopustit. Byl proti Toníkovi takový samostatnější a nezávislý. Ale já jsem spokojená, když jsme měli malého zlaťoucha, měla jsem i malou dceru a časově náročnou práci. Teď se můžu Tondovi mnohem víc věnovat a jeho nohsledování mi připadá neuvěřitelně roztomilý. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 01. června 2017 16:25
Reakce na Karoleena:

Dík za odpověď. Aslan byl určitě zlatý, a je mi jasné, že to nebylo zadarmo, že jsi pro to hodně udělala. Já jsem totiž onehdy potkala sladké shibátko a dozvěděla jsem se "cvičák? Kdepak, na to oni nejsou!":-/

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. června 2017 16:37
Reakce na Sweet Potato:

No to je kravina samozřejmě, u nás v hospodě na rohu jsme jedno takové odrostlé sladké shibátko taky měli, tak sladké, že se úplně suverénně s vyceněnýma tesákama vrhalo po všech, co se snažili do hospody vejít, když ho majitel zrovna pustil z dozoru...

S Aslanem bych na poslušnosti asi moc neuspěla a dost ho tento typ cvičení prudil, dokonce natolik, že hlasitým ňafáním a vytím narušoval morálku ostatním na cvičišti a podněcoval vzpoury. :D Ale na socializaci fakt skoro bych až řekla nenahraditelná záležitost ten cvičák, pokud člověk nemá blízko bydliště nějakej vhodnej venčicí plac, plus blbnutí na všelijakých překážkách ho docela bavilo a aspoň se jednou týdně pořádně protáhnul. Blbý by bylo, kdybychom schytali nějakýho trenéra, co by s ním neuměl pracovat a zkoušel by ho vlámat do standardních metod, to se naštěstí nestalo, trenérka byla moc prima a věnovala se nám vždycky pár chvil i bokem. Zanedbaná socializace je fakt peklo pekel.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 01. června 2017 17:20
Reakce na Potrefenáhusa:

já nevim, podle mě to s tím totálním závisláctvím je fakt nějaká iluze, kterou bych čekala od člověka, co psa nikdy neměl, jako on ten pes taky nebude jednat vyloženě proti svýmu zájmu, jen je to prostě smečkový zvíře a leckdy je to teda pěknej oříšek, jak psa přesvědčit, že je spolupráce s člověkem strašně bezva. 

 

Přesně tohle si myslím taky, plus když někde čtu, že to a to plemeno nesnese dril, si vždycky říkám, který ho jako podle dotyčných snese, já žádný neznám, dneska už i lidi, co cvičí pracovní psy (policejní, lovecký), pracujou s pozitivní motivací a leckdy iclickerem.

Jinak z našich dvou posledních psů byl závisláckej vlkodav a nezávislej právě retrívr, domluva byla mnohem lepší s retrívrem, ona ta závisláckost se vždycky nepojí s nadšeným plněním povelů.

A líbí se mi, co tu nakousla myslím ionicera , že se ten ideální pes může postupem času měnit, jak člověk přejde do nějaké další životní fáze, tak se může zmorfovat i ten ideální pes :-).

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 01. června 2017 17:25
Reakce na Zina:

Stejně je to úžasné, co všechno ti psi se správným člověkem zvládnou

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 01. června 2017 18:52

by mě zajímalo, co si o tom myslí ten pes

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 01. června 2017 19:21
Reakce na SunEclipse:

jestli je to malinois, tak určitě, že je to super sranda

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 01. června 2017 19:29

hele ale já jaká jsem trenérka! Suchý nohy vobutý a Rufíček předníma pacičkama ve vodě!!!

A na druhým břehu soudružka, co to asi má nějak podobně jako Rufíček :-D

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 01. června 2017 19:50
Reakce na Potrefenáhusa:

My sme meli postupně dva boxy (a měla bych další, kdyby to šlo) a ti oba neradi lezli do vody. Ten první jen když sme ho nechali na břehu když sme se koupali v řece, seděl a hlídal, no ale pak sme se rozhodli plavat dál, no a když nás neviděl, tak se ozvalo žbluňknutí, mocný kopání ve vodě a za chvíli se přiřítil rozdurděný boxer a že prej máme OKAMŽITĚ plavat zpátky :) no a ten druhej..jednou sme spolu byli na chatě a vydali sme se na nákup do vedlejší vesnice, no a udělal se děsnej hic, takže když sme se vraceli, tak vlez po břicho do řeky, aby jí moh vypít..

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 01. června 2017 19:57
Reakce na Potrefenáhusa:

takže přední pacičky ve vodě  jsou zásluhou soudružky, ne trenérky, že? :-)

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 01. června 2017 20:39

Jak to tady čtu...já tak strašně potřebuju psa! Už víc než 10 let ho nemám, a pořád mi chybí , aspoň nějaký chlupáč. A ještě pár let to nebude možné...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. června 2017 20:48

Paragraf 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 01. června 2017 21:05
Reakce na moora:

Neee,to bylo nahodou jeste pred tim,nez se objevila!!! :-D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. června 2017 21:17
Reakce na Potrefenáhusa:

Včera sme boli po dlhej dobe pri vode. Amy bola najprv opatrná a potom sa rozbehla do vody a skočila šipku  Bola pod vodou asi 3 sek. ja už som chytala nervy, stopovačku som ťahala rýchlostou blesku a ona sa vynorila s vyvalenými očami ale v pohode si doplávala na breh. Tam sa tvárila ako keby som ju ja nútila a do tej vody hodila.  Fakt som nečakala že skočí šipku 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 01. června 2017 21:22
Reakce na Potrefenáhusa:

Nechceš nás to přijít naučit? Netopýrka vodičku nééé, přidom v rodině má vydry.

(Foto chovatelka)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 01. června 2017 21:24
Reakce na Sweet Potato:

Trenujem denně,po měsíci sotva přední drápky...:-)))

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 01. června 2017 21:55
Reakce na Potrefenáhusa:

Neee,to bylo nahodou jeste pred tim,nez se objevila!!! :-D

tak to je moc šikovnej rufíček i trenérka