Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:17
Reakce na Potrefenáhusa:

Ja som mala za to, že Godzilla je veľká kočka. 

Offline moora
Avatar
7474 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:19
Reakce na paktofonika:

Godzilla je velka kocka v kategorii kocka. V kategorii levhart je to maly kotatecko :-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:24
Reakce na moora:

Ano!

Ještě bych to asi poupravila na obyčejnou kočku domácí, protože proti Moořiným kouskům je to taky drobeček :-D

Online Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:27

Otázka do pléna: co láká lidi na "psech s kočičí povahou?" Jako že výzva? Nebo naopak když ho nezvládnu, mám se na co vymluvit?

Offline dzizisketa
Avatar
7376 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:29
Reakce na Sweet Potato:

Třeb ta kombinace - jako, že se jim vzhledově líbí psi, ale povahově mají rádi kočky? Já bych řekla, že ta kočkovitost v povaze nebude až tak žhavá, furt je to šelma psovitá.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:35
Reakce na Sweet Potato:

me uplne neoslovuje takova ta vyhrocena psi oddanost a vtiravost, kocici mirna odtazitost a samostatnost je fajn. ale presvedcily jste me ze to pro mestskeho psa neni vhodny povahovy rys.

jo, taky nemam prazadnou zkusenost s agresivni kockou

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:38
Reakce na dzizisketa:

jo asi tak. tedy u psu spis ocenuju preci jen blizsi "partactvi" co s kockou nejde - prochazky a tak, nez ze vzhled. tzn. myslela jsem si na zvire ktere neni totalni zavislak ale taky me nema uplne v pazi. zrejme neexistuje:-)

Online Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:41

dzizisketa 

Že kočky miluju, to tu asi nemusím psát. Můj muž ještě víc, z psí "devótnosti" si často dělá srandu. Ale když uvážím, jaké mívá někdy kočičí samostatnost a neúplatnost následky, tak by mi větší míra podobné povahy u psa přišla nebezpečnější, než všechna bojová plemena dohromady. Ale fakt by mne zajímaly další názory.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:43

já nevim, podle mě to s tím totálním závisláctvím je fakt nějaká iluze, kterou bych čekala od člověka, co psa nikdy neměl, jako on ten pes taky nebude jednat vyloženě proti svýmu zájmu, jen je to prostě smečkový zvíře a leckdy je to teda pěknej oříšek, jak psa přesvědčit, že je spolupráce s člověkem strašně bezva. 

 

Offline dzizisketa
Avatar
7376 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:44
Reakce na Potrefenáhusa:

Pes je oportunista jak vyšitý.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:50
Reakce na dzizisketa:

Přizpůsobivější zvíře fakt snad ani není :-D

Jinak je to prej jediný domestikovaný zvíře, který se rozhodlo ze svý vlastní svobodný vůle (ještě kočka, ale tam ta domestikace prej neni úplně jistá (a taky kdo koho domestikoval :-D)

 

Offline moora
Avatar
7474 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:50

Spis mas ponekud protichudny pozadavky. Psa si teda clovek porizuje hlavne proto, ze chce partaka k spolecnym aktivitam. Pokud hleda nekoho, kdo zije spis vedle tebe, ne s tebou, pak je lepsi ta kocka.

A cim "nezavislejsi a samostatnejsi" pes, tim duslednejsi potrebuje vychovu. Takze chtit psa, kterej ma slabou vazbu na cloveka, kteryho nechci nijak zvlast cvicit a zaroven ocekavam, ze bude bezproblemovej, to je trochu sci-fi.

Offline dzizisketa
Avatar
7376 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:55

Já mám ráda i kočky, však taky doma v pravidelných intervalech upozorňuju, že "chci kočičkůůůůů", a nenápadně v televizi pouštím nabídku koček v Chcete mě? a tak, ale zatím nic nezabralo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:57
Reakce na Potrefenáhusa:

no nemela jsem nikdy psa svyho vlastniho kteryho bych vychovavala od stenete. jako dite jsem ho hrozne chtela a postupem casu spis hodne nechtela;-) s kockama naopak:-) jinak vyrostla jsem u koni, tak mozna bych spis chtela malyho kone, me napada:-))

a uz mlcim at maji prostor i ostatni tazani teda

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:00
Reakce na Sweet Potato:

No tak to je otázka přesně pro mě! Mně prostě zvířata bez vlastního názoru přijdou jaksi přihlouplý nebo jak to říct. :D A proto jsem si pořídila "primitiva". Na mým psovi mi nejvíc ze všeho vyhovovalo, jak se dokázal zaobstarat sám a to, že si moje povely vždycky rozmyslel a jen se nevrhnul oddaně na můj pokyn vstříc jisté smrti, mi prostě vyhovovalo. Současně ale vůbec nebyl žádnej nevycválanej samorost, normálně jsme absolvovali cvičák, uměl všelijaký tríčky pro pobavení obecenstva a miloval naprosto všechny bez rozdílu, kromě lidí opilejch a zfetovanejch... Současně ale neběhal jako blázen po bytě pokaždé, když jsem se vrátila po deseti minutách z obchodu, jen mávnul v polospánku chvostem, že ví o mé přítomnosti. Fakt kočkopes, ale z obou měl podle mýho názoru to nejlepší. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:01
Reakce na dzizisketa:

Já bych se asi neodvážila, ale Godzillka akutně potřebovala bydlet!

Offline moora
Avatar
7474 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:04
Reakce na Potrefenáhusa:

Jezis to je broucek 

PS. A nausnice ses za ty roky furt uklizet nenaucila

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:04
Reakce na Karoleena:

prosim ano! takhle nejak to vidim... takze existuje??

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:06
Reakce na Potrefenáhusa:

Ta poslední fotka je Godzilčí koťátko?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:08

no já jsem to takhle měla s kočkama, prostě mě nezajímaly, žila jsem v zajetí předsudku, že kočky jsou takový a makový a měla jsem pocit, že mě to nebere. Jenže pak se zjevila jistá oranžová bytost a já z něj byla asi během půl hodiny v naprostý p****i a jsem pořád

Tak mi přijde, že to máte podobně s těma psama, takovou iluzi, co si o nich myslíte, jaký jsou, mně třeba přijde, že to není moc pravda. možná je to teda tím, že mám ty samorostlý vořechy, co si většinou něco myslí i dost čitelně a hlasitě a fakt to teda nejsou psi, kteří by se přerazili samou ochotou jen pro moje krásný voči