Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:27
Reakce na dzizisketa:

jojo přesně. já si pořídím richarda gera a muž hačiko a uvidí se kdo bude spokojenější;-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:29

Gere už je starej někoho mladšího!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:30
Reakce na Potrefenáhusa:

ajo vlastně:D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:32
Reakce na Potrefenáhusa:

ale nějaké zábavné (i méně zábavné:-) historky o šibičce bych vážně brala, sem s nima!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:33
Reakce na Potrefenáhusa:

A čo Godzilla a odvolanie 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:36

já znám jenom tu s Trojou :-D A Rufíček setkání taky přežil...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:38
Reakce na paktofonika:

Godzilla velmi dobře slyší na čiči, ale má asi nějakej radar, protože když tu potvoru před odchodem volám, abych zkontrolovala, jestli je fakt doma, tak nevyleze a nevyleze...(většinou na mě ještě odněkud čumí a ani se nehne :-D)

Ale když jde o něco k jídlu, tak dupe, až se třese podlaha

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:41
Reakce na MPLee:

To sou krásný koťátka  

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:46

Tak cudla ma po kastraci, piska a nevi jak si lehnout, no a stenatek tam bylo 10. Takze dikybohu za to ze jsme sli kastrovat. Kdy ji to asi tak prestane bolet? Je mi ji fakt lito. Te nasi sunkove rolky :D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:47
Reakce na Potrefenáhusa:

Na ulici mame tri šteniatka Shiba Inu. Rano sme jedno stretli. Nadherny medvedík. Amy sa s nim trochu pohrala len majiteľ sa akosi ponáhľal. Ja len dúfam, že sú všetky z Chs. Bohužiaľ ked je určite plemeno populárne tak sa toho hneď chytia množky. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:51
Reakce na rasaNori:

Ťažko povedať, kazdy pes to ma asi ináč a vas zákrok bol asi väčší ako klasická kastracia. . Celú noc som bola s ňou, nemohla sa uložiť, bola smutná a dosť piskala. Mne jej bolo tiez velmi ľúto. 

edit: oprava

Po 24h prestala skučať. Kedy ju to presne prestalo bolieť neviem, ale na štvrtý deň už sa tvárila akoby sa nič nestalo. A keď sme jej dali dole košieľku tak z nej bolo delo, že sme ju museli krotiť. 

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:59

Já mám historku spíš smutnou, byla jsem svědkem toho, kdy se jedna paní té své vzdala, protože i přes dojíždění za jedním psím poradcem spolu nějak nedokázaly najít společnou řeč. 

Jinak dost souzním s tím, co tady padlo, a se slovy Potrefené husy, kočičí povaha je u psa něco, o co není až tak stát, tu nezávislost nebudete venku moct praktikovat a hrozí, že dopadnete tak, že budete k sobě po celý život připoutáni vodítkem. Což já osobně považuju za otravu pro obě strany. Shiba se mi líbí, jak se mi teda líbí valná většina psů :-), ale i od lidí, co už předtím jiného psa měli, jsem slyšela, že výchova je dost těžká.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 31. května 2017 15:03

Jo, a ještě, kdyby chtěl muž třeba akitu, tak mám známé, kteří si ji pořídili, a nejen že ji nesmí pustit venku z vodítka, protože žere psy (lidi nevím), ale avíc když k nim jde návštva, tak musí akitu zavřít.

Tam bych tu výchovu taky viděla na vyšší dívčí.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. května 2017 15:06
Reakce na Zina:

Žere psy?  No ešteže som dnes stretli len to šteniatko.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 31. května 2017 15:29
Reakce na paktofonika:

Vy jste ale potkali shibu, ne? Ten žrout psů je akita.

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 31. května 2017 15:31
Reakce na paktofonika:

Mne je ji fakt lito, je zdrchana a boli ji to. A jde na ni videt ze by spala, ale je tu moc provoz ( jsme v praci, mame v praze jen jedno auto). Doma si snad dachne :) zitra jsme meli jit na kontrolu, ale trasa revnice -stodulky vlakmo a pesky fakt ne. Takze mame volat kdyby neco a dostali jsme leky domu...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 31. května 2017 15:34
Reakce na Zina:

jojo, chápu, proto se ptám na rozdíly pes-fena

Offline moora
Avatar
7560 příspěvků moje polička 31. května 2017 15:48

Nevychovanej pes je vopruz pro vsechny zucastnene vcetne toho psa a je jedno, jestli to je pes nebo fena. Tolik ma 15 leta zivotni zkusenost s ne uplne vycepovamym cuvacem.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. května 2017 15:54
Reakce na Zina:

Áno áno, čítala som nepozorne. 

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 31. května 2017 16:09

Nemám osobní zkušenost, ale radši bych nespoléhala na to, že bude fena nějak zásadně snazší na výchovu. Často se  říká, že je to s fenami snazší, možná to trochu pomůže na to toulání, ale ne vždycky to platí (jsou náladovější, míň přimočaré a potyčky mezi fenami bývají o dost ostřejší než mezi psy). 

Trochu jsem brouzdala a našla jsem dva odkazy, které by asi stály za přečtení - tady   a tady.

PS: nechci vám nijak kazit radost a shibu rozmlouvat, shibáček tady ve fóru by byl samozřejmě absolutně super , jen prostě radím mrknout krom toho, co se píše v CHS /i ten nejzodpovědnější chovatel chce/potřebuje štěňata prodat/ i někam, kde se řeší problémy

PPS: třeba se ozve někdo, kdo shibu má a zatím jen čte, to by bylo super