Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Orfanik
Avatar
31. května 2017 07:09
Reakce na MPLee:

Kočičky jsou nádherný, škoda že náš pes by to nepochopil.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33774 příspěvků moje polička 31. května 2017 07:28
Reakce na Orfanik:

Náš pes to taky ještě nepochopil,ale dá se s tim žít :-)

Offline pecka
Avatar
5982 příspěvků moje polička 31. května 2017 08:04
Reakce na MPLee:

Tí drobčekovia sú rozkošní 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33774 příspěvků moje polička 31. května 2017 09:59

sušíme deštník po včerejší bouřce...

Online Len
Avatar
2230 příspěvků moje polička 31. května 2017 11:12
Reakce na MPLee:

Ach! Ty koťata jsou překrásný! Já teda kočku potřebuju, jenže jsem se s partnerem dohodli, že si ji pořídíme až na podzim - přes léto budeme docela dlouho pryč, a nerada bych ji opouštěla na tak dlouho už zezačátku.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33774 příspěvků moje polička 31. května 2017 11:49

Shibu fakt nechtějte ani zadarmo, ta kočičí povaha znamená, že výchova bude fakt pekelnej oříšek s nejistým výsledkem...slyšela jsem třeba o jednom, co utekl ve Vršovicích a našli ho asi za tři měsíce hnízdit v Troje s nějakou fenou, to je asi to, co chtěj...

Jako krásný jsou, moc, to zase jo. 

(jestli teda touha po kočičí povaze znamená touhu po co nejmenším množství problémů, tak šibě bych se fakt vyhla obloukem,protoze to,ze na vas pes zcela dlabe,je věc,kterou u psa fakt nechcete :-D)

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 31. května 2017 11:58
Reakce na Len:

Len  To je škoda. Kdyby jste si to náhodou rozmysleli, tak budu ráda. Já totiž odjíždím na konci června na měsíc. V té době budou sice ještě prťata a normálně by byli u mámy. Ale už budou baštit normálně, tak můžou jít. Jestli se do té doby nikdo nenajde, tak budou muset do útulku. Věřím, že i tam by si našli rodinky, ale hrozí, že se nakazí nějskou hnusnou nemocí a hlavně by mě mrzelo, že jim nebudu moct vybrat rodiny a nebudu vědět, co je s nima. Už teď je miluju  

Oni budou hodně kontaktní, rodiče mají takhle loňského odhovance a je to nejmazlivějšil a zároveň nejveselejší kocour pod sluncem 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 31. května 2017 12:23
Reakce na Potrefenáhusa:

hmmm

jako to nenapadlo mě, to muž:-) ale já teda nemám absolutně žádný touhy po trénování a cvičení žádnýho zviřátka a netoužím ani po neutuchající pozornosti, ta mi u psů popravdě hodně vadí. bavily by mě procházky tak akorát. a to už jsem teda taky četla že víceméně jen na vodítku:-) což ovšem bylo s labradorem to samý, páč jinak okamžitě vzal pilu a vrátil se s ho..em rozmazaným po hlavě:-((

Online Len
Avatar
2230 příspěvků moje polička 31. května 2017 12:42
Reakce na MPLee:

Takový kuličky si musí získat každýho! Srdce mi krvácí... Ale kdyby se naše plány jakkoli změnily (i kdyby třeba Murphy zasáhl), tak napíšu rychleji než blesk! Aspoň za mě ty ňufíky podrbejte za ouškama. To kotě s přivřenýma očičkama na první fotce! Šišlám.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. května 2017 12:52
Reakce na Potrefenáhusa:

vyměním shibu za pupíka  (viz "to, že na vás váš pes dlabe..."...to beru )

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 31. května 2017 12:56
Reakce na Jiná Realita:

že? já se právě včera dívala na info z nějakých chovatelských webů (což věřím že si zboží nepohaní to je jistý:-)) a zmiňovali akorát tu teritorialitu což snad feny tak nemají a pak že je potřeba naučit je aspoň trochu přivolání, nebo holt počkat až přijdou sami (pokud si teda nezaloží rodinu v troji, no;-)) určitě bych ji vyloučila k dětem, samo, ale to u nás nehrozí. spíš mě napadlo co se dělá s takovým kočkopsem, když člověk chce odjet a měl by ho někdo hlídat? to je s kočkou v poho a "normální" pes se někomu zaveze... co shiba?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33774 příspěvků moje polička 31. května 2017 13:17

shibu taky někomu zavezete, když ji bude někdo chtít :-D ....

jinak teda myslim, že hnízdit v Troji by chtěl i Rufíček, ale jinak je to úplně milionovej pes :-D

A když na vás pes dlabe....no, byla bych si jistá, že se určitě bude schopnej zabavit sám způsobem, kterej by se vám 100% nelíbil :-D 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33774 příspěvků moje polička 31. května 2017 13:19

naučený přivolání "aspoň trochu" je na pendrek, protože máte celkem jistotu, že když to budete fakt potřebovat (jinej pes, zvěř, cokoliv zajímavějšího než vy...), tak ho fakt nepřivoláte.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 31. května 2017 13:24
Reakce na Potrefenáhusa:

ja teda mam zkusenost jen s uplne obyc domacima mazlikama a tam teda... proste neprivolam no, stopro nikdy zadnej neposlouchal, mozna dobrmani ale ne me (nebyli mi jen jsem je hlidala). beru to jako normalni:-) ono kdyz je clovek zvyklej na deti asi to nese lip. ja nemam vubec predstavu ze by me nejaky zivy tvor na slovo poslouchal:-) niceni veci by se mi teda nezamlouvalo...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33774 příspěvků moje polička 31. května 2017 13:30

tak vono to normální asi je, jde o to, jak moc je člověk odolnej vůči tomu, že mu pes třeba každej tejden vezme čáru a buď udělá nějakej průser, nebo ho přejede auto nebo se už nenajde, já třeba proti tomu moc odolná nejsem a nechci vodit psa celej život jenom na vodítku. Ani psu, kterej nic nezná a neví, co se po něm chce, se mezi lidma nežije dobře, protože neni schopnej komunikovat. Jako každýmu tohle nevyhovuje, ale to je lepší si psa nepořizovat, shiba toto nevyřeší

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:03

Súhlasím s potrefenouhusou na 100%. Na psa musíte mať čas a ochotu s ním pracovať. To že shiba je nezávislý pes neznamená, že s ním netreba pracovať a mať naň čas a ísť s nim len von na prechádzku. Odvolanie je u mňa na prvom mieste. To je podľa mňa vec ktorú by pes mal vedieť na sto percent. Amy je zatiaľ na 50% a to tomu venujeme mnoho času, ale čím viac cvičíme tým lepšie to je. Cvičením a prácou so psom si s ním upevnujete vzťah, čím lepší vzťah tým lepšia spolupráca. Cvičenemu psovi sa žije oveľa lepšie medzi ľuďmi, a je jedno či je to shiba, boston alebo Rufík. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:16
Reakce na Potrefenáhusa:

jo, to já odolná celkem su, nevim jak by byl její pán, asi zas tolik ne:-) tudíž by to bylo především na něm. nejde o to, že bych se psu nechtěla věnovat, já se budu potřebovat zabavit, páč to neni otázka letoška, ale tak až budou děti z domu. ovšem já nejsu vůdce smečky;-) a jelikož se vůdce shlídnul v hačikovi tak se ještě uvidí teda:DDD

Offline dzizisketa
Avatar
7485 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:17

Jn, pořídit si psa po shlédnutí nějakého filmu je to nejlepší, co může jeden udělat.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:19
Reakce na Potrefenáhusa:

Mne uz sa raz stalo, že mi pes utiekol. Našiel sa až po dvoch týždňoch. Letáky som vylepila na kazdy stĺp, roh, zastávku, obchod. Kazdy den po škole som chodila po meste s fotkou a pýtala sa okoloidúcich či psa nevideli. Toľko preplakanych noci. Vtedy ešte nebol internet takze informácie sa nesirili tak rychlo. Ked sa pes našiel mala som obrovský blok ju spustiť co i len z oci. Fakt by som si to nechcela zopakovať. A Amy bu stopér niekto ukradol a uz by sa mi nevrátila. Na odvolaní mi veľmi záleží. Kľudne by nemusela vedieť daj prac, miesto, sadnú, ľahni a pod...ale ku mne musí vedieť aj o polnoci :) Podľa fotiek Rufíka z víkendovej prechadzky usudzujem, že Rufík ma super odvolanie. Amy by takto medzi ľuďmi v meste pobehovať nemohla. Nie že by mi utiekla, ale robila by neplechu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33774 příspěvků moje polička 31. května 2017 14:26
Reakce na paktofonika:

ja Rufíka běžně po městě tam, kde jezdí auta, nepouštím, většinou ho beru na vodítko, i když cestu, po který který chodíme, křižuje auto. Rufík je celkem poslušnej pes, lidí/cyklistů/běžců si vůbec nevšímá, ani když na něj někdo cizí mluví, ale třeba od psa, pokud se přiblíží pod nějakou kritickou vzdálenost, už ho taky neodvolám. Super odvoláním bych to rozhodně nenazvala, ale je možný s ním chodit mimo silnice v pohodě navolno.