Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:15

prosím vás, když tu mluvíte o psích hrách, mám fakt blbý dotaz - to si vám takhle hrají nekastrovaní psi, nebo třeba jen feny nebo jak? já když bych nechala pupíka chvíli si hrát, skončí to za pět minut pokusy o štěňátka, lhostejno, zda herní kamarád bude fena, pes nebo medvěd. vůbec si neumím představit, že by jako běhal po louce a společně nosil míče nebo co si pod tím hraním představit  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:21
Reakce na Jiná Realita:

tak von by se ten herní kamarád asi brzo dost ohradil a pupík by možná pochopil, že nemůže ojíždět všechno, co se hejbe...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:25
Reakce na Potrefenáhusa:

možná jo, mám ale obavy to někde vyzkoušet. pes už ho pokousal, těch se teď bojí, a fena je fena, nechci pak adoptovat nechtěný vrh  a kastrovanou žádnou na "pokus" nemáme v dosahu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:28
Reakce na Jiná Realita:

Někteří psi holt mají to libido větší. Náš kámoš šiperka se už od štěněte snaží ojet vše, co se hýbe. Vlastně i nehýbe.  

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:31
Reakce na Jiná Realita:

Tak ono väčšina nekastrovaných feniek, ktoré sa nehárajú sa voči takýmto pokusom ohradí, ale nemusíte mať obavy, riki je teraz tiež vo veku, key sa pokúša napáriť aj nehárajúce sa fenky (na psoch to nerobí, len na fenkách). Ja teda keď vidím, že sa už okolo fenky motá nad rmec kamarátstva, začína ju oňuchávať a oblizovať, tak ho od nej odoženiem, prípadne dostane aj výchovnú po čumáku (na fuj mi nereaguje a keď je už v "ráži", tak ani na tón hlasu).

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:42

Ako to tu tak čítam, Elzička sa asi nevie hrať. Teda s hračkami, so psami to jej ide. Ešte tak preťahovanie ju baví a hádzanie loptičky. Ale tú ked chytí, tak už nedá. 

A sprechádzkami je to tak, že chodíme často a dlho, ale ked sa mi stane že nejdeme tak kludne prespí pri mne na koberci celý deň, len napiť a niečo zlupnúť si odskočí. Asi sa prisposobí situáciii. Proste ked ideme tak ideme, ked leťíme, tak ležíme. Neotravuje, ani neskúka. Je to miláčik. 

Mala som teraz takú väčšiu nečakanú prepadovku. Zastavili sa na kavu kolegovci, ked išli okolo. Chá, okolo, blbosť, okolo nás ide jedna cesta takmer nikam.......

Ale tak neohlásení a hluční a veselí a bolo ich 7. Zbadali psa pri bránke a ticho. Potom som otvorila, Elzička sa pritúlila ku každému zvlášť a mala som pri ich odchode problém, aby mi ju neukradli. Hnusoby. Oddane ležala pri nohách postupne všetkým. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:43

zas abych z něj nedělala seladona - už se to dost zlepšilo, před pár týdny/měsíci to zkoušel i na lidi, což už nedělá vůbec. i na cvičáku to už nezkouší, ale mám prostě obavu, že kdybych ho pustila a nechala "hrát", úplně to nedopadne.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:07
Reakce na Jiná Realita:

no u nas sa psy hraju tak, ze spolocne behaju hore-dolu jeden za druhym, nahanaju sa, okusuju sa, niektore hry vyzeraju trosku ako bitky, ked oba psy lezia na zemi a okusuju sa, niekedy pri tom aj vrcia - kym je to v ramci hry, je to ok (ale tiez som z toho bola najprv zaskocena a precitlivela). s hadzanim jedneho mica resp. s pouzitim akejkolvek hracky uz pri dvoch a viacerych psoch (ktorych nepoznate dlho) by som bola velmi opatrna, lebo by sa prave kvoli hracke mohla strhnut mela a bitka. u nas na cvicaku je nepisane pravidlo, ze sa saliacim sa psom lopty, aporty, hracky nedavaju (a uz vobec nehadzu) prave preto, aby sa vyhlo pripadnym konfliktom (majetnicke spravanie a pod.). a hraju sa u nas vsetci spolu: kastrovane/nekastrovene feny, psy detto. 

ak sa mo z nejakeho videa podari spravit gif, tak to sem hodim. 

edit: a ak skace na fenky, nemaznat sa s nim a vyhnat ho prec. ale vacsina feniek sa vie velmi dobre ohradit aj sama (ale ja by som teda aj vyhanala, ak by to robil moj pes, som proste sekera).

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:11
Reakce na Janulik03:

uz som to pisala, ale opät potvrdzujem, ze Elzicka je ako Black - tiez je viac na ludi a maznanie, ako na psy :-) 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:11

jinak teď už náš evil dog zabere celý gauč  kam se podělo to rozkošné měkoučké malinké štěňátko...

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:15
Reakce na Zina:

tie fotky  vsetci su krasny a vyzeraju velmi, velmi spokojne!

ok, rozhodnute. dalsie kolo bude flat. povaha ako Zuna, vyzor ako Black.

alebo malinak. alebo holandsky ovciak. mozno svajciar. a ked bude dalsie fotka Pupicka, tak to bude hovawart. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:17

aha, rozkosny Pupicek  tieto cierne hunate potvory, co im iba oci svietia - nadhera!!!

takze hovawart??? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:18
Reakce na palahniukowa:

ty holandský ovčáci se mi líběj taky. Mně se totiž líběj asi ty hyenovitý...strašně se mi líbí australskej honáckej pes :-D

 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:19

paktofonika a DrowRanger tak sa tesim, ze to konecne vychadza s tymi partakmi pre Amy a Rikiho!!! :-)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:21
Reakce na Potrefenáhusa:

presne, mne sa tiez pacia ti holandski prave preto, ze su take zihane a hyenovite! take raw psy :-D teraz cez vikend tu budeme mat velku smecku, neviem sa dockat!!!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:26
Reakce na palahniukowa:

raw

jinak Rufík si taky nehraje se psama, Čenda to dělal jen jako úplně štěně s pár vybranejma kamarádama, rozhodně ne s každým psem, jeho nejlepší kamarádka byla bígl, vydrželi se po sobě válet hodiny a hodiny a navzájem se zakusovat, my si pak jen odnesli domu úplně odrovnaný štěňátka. Ale pak velkej už si taky nehrál, maximálně asi do roka, pak už měl jiný zájmy.

My teda u nás máme psí hřiště, docela často se tam vytvoří běhací smečka pěti a víc psů, ale Rufíka tohle nebaví, tak my na tom hřišti nebyli, ani nepamatuju, kromě toho tam člověk musí snášet ty ostatní lidi :-D (což je ale někdy fakt síla)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:26

hele! 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:30
Reakce na Potrefenáhusa:

a ako som hovorila o tom svajciarovi pre trenerku, tak jedna pani z nasho cvicaku chova svajciarske ovciaky, ma chovnu stanicu a pred cca 10 dnami mali steniatka aj oni, tak sa vzdy rozplyvam nad fotkami tych malych ladovych medvedikov 

fotky K.K.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:37
Reakce na Potrefenáhusa:

tak ja s mojou povahou a sociofobickymi diagnozami sa tiez cudujem, ako som u nas na cvicaku kontaktna. na mna maju psy velmi dobry vplyv ocividne :-) ale u nas su naozaj velmi dobri ludia, taki ti sibnuti a divni odpadavaju sami. cele je to zalozene na baze dobrovolnosti, preto sa o ten cvicak tak starame (a mame ho dokonca zadarmo, ked sa tu rozoberali tie ceny za individualky a cvicaky).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:41
Reakce na palahniukowa:

Tak možno k Zune a Blackovi jedného ľadového medvedíka ?