Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. května 2017 22:04

...aneb proč říkám pupíkovi pupík 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. května 2017 22:07

on byl tak sladkej  (našla jsem staré fotky...)

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 15. května 2017 22:43

sleva 20% na https://www.superzoo.cz/

kód: onadnes20

Tak jsem hned vzala dva velký pytle granulí...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. května 2017 22:56
Reakce na Potrefenáhusa:

To si spomínam ze ste to niekde písala. Ja som si dala DPD. Si poštou nenechávam posielať takmer nič. Síce som nemala problém zatiaľ s ničím ale doba dodania je tak o týždeň dlhšia. Budem teraz objednávať granule zo Zoohitu pravidelne tak dúfam že ma už žiadne prekvapenia nečakajú. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. května 2017 23:12
Reakce na palahniukowa:

Dnes sa Amy hrala s veľmi aktívnym fr. buldockom. Vydržal s nou behat hodinu potom odpadol.  Amy ho ešte volala a stekala aby sa šiel hrať ale zrušila ho úplne . Pani majiteľka bola veľmi nadšená tak sme sa dohodli na behačke na zajtra. To sa teším ze ma Amy nového kamaráta. A kamarát na behanie je na nezaplatenie pretože prišla domov trochu sa pomotala a odpadla tiež. Fr. Buldocek bol parádny. Takého aktívneho a živého som videla prvýkrát. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. května 2017 05:25
Reakce na Jiná Realita:

krásný 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 06:10
Reakce na Jiná Realita:

ňuňuňu 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 06:44

Kúpila som dúhovú stopovačku.  Uvedomujem si, ze zanedlho bude cela zablatena a škaredá, ale takúpeknúdúhovúsom tam nemohla nechať. Dufam, že bude lepšia ako ta tenká čo mám teraz.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 16. května 2017 06:58
Reakce na nolita:

Jiná Realita ti dva děkujou, skvělí fakt jsou 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 16. května 2017 07:01
Reakce na paktofonika:

stopovačka dobrá :-D

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 16. května 2017 07:01
Reakce na Jiná Realita:

pupíček je krásnej a jak z něj rychle vyrostl takovej impozantní pes! 

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 16. května 2017 07:34
Reakce na Potrefenáhusa:

Tak jsem přemýšlela, že vám asi nikdy nebude doma zima. Pořád na sobě takové dva rozhicované polštáře.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 16. května 2017 07:35
Reakce na Jiná Realita:

Rozkošný pupíček, nevinnost sama.

Offline Ounz
Avatar
19846 příspěvků moje polička 16. května 2017 09:39
Reakce na Jiná Realita:

Štěňátko roztomilý 

Offline Ounz
Avatar
19846 příspěvků moje polička 16. května 2017 09:40
Reakce na Potrefenáhusa:

No a oranžovej pár..jako vždy 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. května 2017 10:43

Včera sme nakoniec absolvovali cvičák a bolo to super, psíky sa tam od posledného razu pomenili, v skupine sme boli s 3 mesačnou yourkšírkou (to bol úplný plyšáčik), 9m kóliou a rovnako starou retríverkou, čiže všetko nekonfliktné psíky a fenky. Riki z nich bol navetvy, prvých 15-20 minút som ho nedokázala od vzrušenia namotivovať ani na odmeny (96% šunka a 90% párky, za ktorými s aide normálne utĺcť), ale potom začal pekne spolupracovať. Konečne mi niekto ukázal ako ho mám učiť povel vstaň a k nohe + teda máme problém s tým, že keď je vonku, venuje pozornosť všetkému možnému len paničke nie.

Inak na cvičisku bol s nami 5 mesačný vlčiačik a ten mal tak neuveriteľný kontakt s majiteľom, visel na ňom očami celú hodinu čo sme tam boli, ale bolo vidno, že pán sa mu teda venuje na 100% a v tom cvičení je o dosť zbehlejší ako my ostatní.

Ako sme prišli domov, riki zaľahol a odmietal ísť už aj na večerné venčenie  Teším sa na budúci týždeň.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 16. května 2017 10:48
Reakce na DrowRanger:

hele z těch vlčáčků a maliňáčků atd. je to fakt na mašli, zas člověk musí vzít v potaz, že to jsou psi po staletí šlechtěný ke spolupráci s člověkem (narozdíl od teriéra se samostatnou prací v lese) a byli by fakt divný, kdyby o to ten zájem neměli.

(Ale makačka to je, o tom žádná)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. května 2017 10:53
Reakce na Potrefenáhusa:

Áno, je to aj tým, ale naozaj sa mi veľmi páčilo ako spolupracovali, teda pán naozaj pracoval nielen odmenou (loptička!!!! ten pes sa odmeňoval loptičkou!!!  ) ale aj hlasom a rečou tela, to už bola vysoká škola výcviku oproti tomu, čo sme tam predvádzali my  

Musím sa nabudúce opýtať, ako vychádzajú cenovo individuálne lekcie, ak by to bolo cenovo prijateľné, možno by bolo pre rikiho vhodnejšie absolvovať najprv pár indiv. lekcií pre elimanáciu vzruchov - a mne by sa hodilo ak by mi trénerka vedela vytknúť chyby, ktoré robím a potom následne chodievať na skupinovky.

Ale inak, treénerka vravela, že rikimu treba schudnúť cca nejakého pol kila, s tým nie som stotožnená, narozdiel od paničky je on chudáka ako z koncentráku, len tá huňatá srsť klame.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 10:56
Reakce na DrowRanger:

Tak to je super. Nakoniec sa oplatilo tam ísť. Ja sa už tiež teším na nedeľu. Som zvedavá ako sa Amy bude dariť. A z vlčiakov si netreba nič robiť. Na našom cvičáku je to najpočetnejšie plemeno a je fakt, že majú takmer neustály kontakt(aj očný) s majiteľom. To mne sa môže o tom iba zdať. Ale tak Amy má iné prednosti 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 16. května 2017 11:04
Reakce na DrowRanger:

to mi přijde, že ti výcvikáři často maj - pocit, že je pes tlustej, že ty pracovní psi jsou o dost hubenější než výstavní. Jsem si taky na Rufíka vyslechla, dokud si ho nepohladili, on má strašně vylezlý takový ty poslední žebra, takový úplně špičatý hroty, ale jak je chlupatej, tak nepůsobí.

Ale už jsem ho taky trochu vykrmila, ale on byl ale fakt strašně hubenej, když k nám přišel, hlavně neměl skoro žádný svaly (v miniútulku se moc neohřál, ale předtím byl tři měsíce v kotci v městským útulku)