Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online Potrefenáhusa
Avatar
33720 příspěvků moje polička 16. května 2017 11:11
Reakce na Bledule:

Tak jsem přemýšlela, že vám asi nikdy nebude doma zima. Pořád na sobě takové dva rozhicované polštáře.

jo, je to vopravdu praktický!!!

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 16. května 2017 11:25

Ach jo, poslední dny nestíhám skoro ani číst, natož psát, ale byli jsme na srazu vrhu a bylo to super. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. května 2017 11:28
Reakce na Zina:

fešác

Online Potrefenáhusa
Avatar
33720 příspěvků moje polička 16. května 2017 11:36
Reakce na Zina:

to jsou skvělý fotky a ta poslední!

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 16. května 2017 11:40
Reakce na Zina:

To je nádhera!

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 16. května 2017 12:32
Reakce na Potrefenáhusa:

No to je sprint za míčkem :-). A musím teda říct, že psi neměli proti fenkám šanci. Zaprvý jsou feny o dost menší, takže hbitější, a zadruhý nemyslí na blbsti, jako je sex, čili se na to můžou upnout celou duší :-D.

Jinak dle očekávání byl Cid vyhodnocen jako méďa, protože není ostříhaný, ale na druhou stranu je prý krásně nasrstěný a má krásnou vlajku na ocase :-D. Jsem ho teda chtěla před srazem nechat ostříhat a koupila jsem mu nový obojek  vodítko, aby ladil, ale nestihla jsme to první provést a to druhé vyzvednout, takže jsme jeli s červeným obojkem, jetým zeleným vodítkem a zcela bez střihu.

Plus nás tedy asi nemine teď v létě výstava, nechcete si ho někdo půjčit a naučit ho stát v postoji? ;-)

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 16. května 2017 12:38
Reakce na DrowRanger:

Když se sejde to, že někdo má na cvičení ideální plemeno a ještě to skvěle umí, tak je krása se na to dívat :-).

A  individuálky na začátku mi přijdou jako dobrý nápad, já bych do toho na vašem místě šla :-).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. května 2017 12:53
Reakce na Potrefenáhusa:

No ja mám pri rikim pocit, že ešte práve potrebuje nabrať svaly,aby mal tú správnu teriérovskú postavu, je o dosť väčší ako je to bežné u jeho plemena (keď sme si ho doniesli z útulku ako 4m., mal takú váhu ako má mať dospelý pes ) a hlavne on je veľmi aktívny, takmer každý deń chodíme na dlhé vchádzky, na ktorých nabehá aj cez 10km + keď mu dávam menšie dávky, mám pocit, že je stále hladný.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. května 2017 12:54
Reakce na Zina:

Uvidím, čo mi povedia, individuálky by mi možno aj lepšie vyhovovali čsovo :) Neviete niekto, ako sa tie ceny hýbu?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. května 2017 12:57
Reakce na paktofonika:

V našej skupine to bolo až do očí bijúce (ten očný kontakt), riki si z nejakého pozerania na mňa hlavu moc nerobil, snažil sa buď hrať s inými psami, na zemi hľadal popadané pamlsky po predchádzajúcich psoch alebo ňuchal/ryl v zemi. 

Ale zas od 2. polovice hodiny bol super, keď už všetko poobzeral, dokonca sa na mňa aj často díval, že či ako náhodou nejaká odmena nebude 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 13:27
Reakce na Zina:

To je nádhera. Museli ste si to parádne užiť. Hlavne Cid  

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 13:29
Reakce na DrowRanger:

U nas individualky od 10€hod  

Online Potrefenáhusa
Avatar
33720 příspěvků moje polička 16. května 2017 13:31
Reakce na DrowRanger:

my jsme začínali na začátku s cvičením očního kontaktu, my teda cvičíme hlavně s klikrem, takže kouknul, klik a odměna a voni se to rychle naučej, že je dobrý koukat :-D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 13:38
Reakce na DrowRanger:

Amy by bola hladna nech uz by som jej dala akukolvek davku. Ta by jedla nonstop. Postavu ma peknu, svalnatu. Bala som sa co po kastracii, ale drzi si liniu  

Skuste najst Rikimu kamarata. Amy nic neznici viac ako hodina hry s inym psom. Mozeme behat, chodit do bludu, hadzat aport, skakat po hlave a aj tak pride po 2 hod. domov a prve co chyti hracku a chce sa hrat. Ma ide porazit vtedy. A nezabudajte na to ze Riki si zlepsuje kondiciu, takze stale bude potrebovat viac pohybu. 

Ja teda fakt musim poklopat, Amy tak poslucha ze az sa mi to verit nechce. Keby mi niekto pred pol rokom povedal ze z nej bude taka poslusnica tak ho vysmejem. Ked mala 8 mesiacov, som myslela ze si to hodim z okna 

Takze vedzte, bude lepsie a Riki bude uzasny a poslusny. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. května 2017 13:50
Reakce na paktofonika:

U nás skupinovka stojí 10,-Eur, tak ak by individuálka bola v podobnej cene, tak isto idem do individuálky (možno dokonca aj skôr do 2 polhodín v týždni než 1 celej hodiny, to mu bolo už dlho, nedele sa sústrediť).

Online Potrefenáhusa
Avatar
33720 příspěvků moje polička 16. května 2017 13:55
Reakce na DrowRanger:

ona ta hodina pro psa dlouho je, ale já když jsem chodila na individuálky, tak se tam taky povídalo a říkaly se nějaký teoretický postupy a pes se učil odpočívat. Pak jsme chodili na hodinu pro dva psy, to zas bylo dobrý, že se pes učil pracovat i v přítomnosti jinýho psa, ale vytěžilo se rozhodně víc při tý komplet individuálce.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:04
Reakce na paktofonika:

Skúšam, ale bohužiaľ vekovo a veľkostne vhodné psi tu v okolí nie sú. Tie menšie sú už staršie a hrať sa nechcú, prípadne majitelia venčia naozaj len okolo domu (netuším, čo potom s tým psom robia doma, ja ak Rikiho nevybehám, tak ma ide doma zožrať).

K tej kondičke, on je našťastie chlpatý, takže turistikujeme a jeho okrem vzdialenosti ničí aj teplo 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:05
Reakce na Potrefenáhusa:

To by išlo, zas pri tých skupinovkách by som možno našla niekoho vhodného na spoločné venčenie. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:11
Reakce na DrowRanger:

Tak ja byvam v malom meste, neviem kde Vy. Urcite sa to odvija aj od velkosti mesta, poctu psov, poctu zaujemcov a prestize cvicitela. U nas je to s cvicakmi bieda, su tu 3 zamerane pre nemeckych ovciakov, jeden je ten kam sme chceli ist na kurz(snad na jesen sa podari) a potom je este ten kde sme boli v nedeluu. Zaplatila som zatial iba na 2 mesiace ze uvidim. Ak nic z toho tak budeme musiet cestovat dalej. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 14:15
Reakce na DrowRanger:

Haha, teplo je nas spojenec. Amy sa unavi omnoho skor ked uz je vonku teplo 

A najst psiego kamosa da zabrat. Hlavne mne ked ja sa neviem bavit s ludmi . Taka hanbliva introvertna trubka som. Ale priatel vcera stretol pani co chodi v pondelky a utorky za synom, tak dufam ze sa budeme stretavat pravidelne. Sama mala radost ako sa hrali. Ak sa mi podari urobim dnes foto :-)