Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 15. května 2017 15:32
Reakce na Jiná Realita:

pod nima je člověk :-D většinou je to ale docela zápas, kdo k člověku víc a blíž, Rufík do kočky i tak jako kouše, různě vrčí a tak, Goliášovi to teda nevadí :-D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. května 2017 15:33
Reakce na palahniukowa:

Ja zo seba idiota robím bežne, ak Rikiho pustím z auta po dlhej, dlhej prechádzke, kedy už v aute zaspí a myslím si, že tých 10 metrov k vchodu pôjde za mnou  a on vtedy zbadá psa/dieťa/motýlika/veveričku/zaujímavý list a rozhodne sa, že sa ide ešte prechádzať. Končí to tým ako ja čupím pri záhone s kvetmi, šprngám do listu a radostne kričím: Riki, aha, aha čo tu je, to je super...susedia sa nad tým už ani nepozastavujú Ale teda, pes väčšinou príde.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. května 2017 15:37
Reakce na Potrefenáhusa:

My trénujeme doma každý deň cca 5x, akurát točím dokola 5 povelov, z toho 1 riki podľa mňa presne vie, že čo po ňom chcem ale odmieta ho spraviť (čakaj - má ostať na mieste ktoré mu určím, kým ja zájdem za roh do izby - ale aj to sme už pokročili, vydrží asi 30 sekúnd kým sa úzkostne rozbehne za mnou zistiť, či som náhodou zázračne nezmizla z bytu). Vonku nám to nejak nejde, tam je príliš veľa podnetov na to, aby to prekonalo žrádlo (Riki okrem povelu sadni a miesto odmieta urobiť akýkoľvek iný povel bez odmeny, proste ho nespraví...).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 15. května 2017 15:44
Reakce na DrowRanger:

no je to těžký pro něj, čím víc ruchů a čím novější prostředí, tím by měl mít povel lehčí kritéria. Jestli doma vydrží 30 vteřin, venku bych začala třeba na dvou. Jestli se zvedá po 30 vtěřinách a jde za vámi, tak je to pro něj asi moc těžký, povel bych ukončila dřív než se zvedne. A postupně to natahovala.

tohle nám teda taky moc nejde. Venku tragédie úplná :-D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. května 2017 16:37
Reakce na Potrefenáhusa:

Jaj my sme vonku na sadni, ľahni  niečo ako sadni a čakaj sa ani nepokúšam, on nie je schopný vonku postáť. Tých 30 sekúnd sme dosiahli doma, v kľude a asi po 4 mesiacoch trénovania (ale teda povel, že má ísť na miesto pochopil za 10 minút, niečo mu ide ľahšie, niečo ťažšie).

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 15. května 2017 16:44
Reakce na DrowRanger:

Končí to tým ako ja čupím pri záhone s kvetmi, šprngám do listu a radostne kričím: Riki, aha, aha čo tu je, to je super...susedia sa nad tým už ani nepozastavujú

presne toto sme robili!!! 

Zuna je tiez vonku velmi preafektovana. nie vzdy, ale vacsinou teda. skusam s nou cvicit ukludnovanie a utlm: nech sa upokoji, koncentruje, skludni hormon, ale vacsinou sa pri tom strasne nastvem :-D a ona dalej poskakuje ako opica!!!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 15. května 2017 16:46
Reakce na DrowRanger:

My jsme na tom stejne,venku úplný základy jenom

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 15. května 2017 16:53
Reakce na Potrefenáhusa:

u nas vonku funguju iba kolotociarke triky  este aj na "sadni" si lahne  

ale teraz na poslednom seminari hovorila trenerka, ze v beznom zivote jej stacia 3 veci, ktore svoje psy naucila: zastavit psa na povel (vidi ineho psa/auto/cokolvek); naucit psa, ze sa beha iba po trave (takze jej nevojde do cesty a na asfalt) a naucit cakat. 

znie to logicky, ale naucit to 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. května 2017 17:28
Reakce na palahniukowa:

Všetky tieto tri základné povely sú úplné sci-fi pre nás teraz, resp. najhoršie je, keď máte teriéra a dáte mu povel ostaň/čakaj, pes zastaví, obzrie sa a dá najavo, že povel pochopil, následe si premeria vzdialenosť medzi sebou a páničkom a čímkoľvek zaujímavý k čomu má namierené...zamyslí sa,v hlave mu zašrotuje výpočtový vzorec ako ďaleko je pán, či stíha dobehnúť, či je na stopovačke alebo navoľno a akonáhle zistí, že má dostatočný priestor, tvári sa, že povel nepochopil/nepočul alebo počul povel "na okamžite sa rozbehni v ústrety psovi/človeku/čomukoľvek"...to ma ide roztrhnúť.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. května 2017 17:30
Reakce na Potrefenáhusa:

Tak, tak, vonku jednoducho väčšinou nedokážem zaujímavosťou a motiváciou prebiť ani niektoré druhy stromov, ktoré riki považuje za smrteľných nepriateľov (šteká na ne ako besný, zatiaľ som neprišla na to, podľa akého vzorca si ich vyberá).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. května 2017 17:32
Reakce na palahniukowa:

Riki moc neposkakuje, skôr behá okolo v kruhoch s úplne šialeným výrazom blaženosti (maximálny level spokojnosti u neho je, keď ho pustím niekde, kde môže naplno šprintovať, to miluje), sem tam sa potkne, spadne, nevšimne si zráz/kameň/peň a spadne....

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. května 2017 18:21

Chcem si posťažovať na eshop Zoohit. To snáď ani nieje možné, že keď mi neprešla platba tak musím kontaktovať zák. servis. Tak som vytvorila novú objednávku, že tú prvú vystornujem. Tak som išla platiť a spomenula som si, že som ešte niečo chcela. Vrátila som sa, medzitým sa košík vymazal, naťukala som to znovu a po zaplatení pozerám, že tam mám tri objednávky  A ja neviem ktorá je tá zaplatená a ktoré mám vystornovať. Pri všetkých to píše že spracováva 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 15. května 2017 19:28
Reakce na paktofonika:

určitě to nějak vyřešej, já mám fakt dobrou zkušenost s jejich zákaznickým servisem, reagovali rychle

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 15. května 2017 19:28

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 15. května 2017 19:30

Tak prej už zase dobrý

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. května 2017 19:43
Reakce na Potrefenáhusa:

To verím. Už sa mi to raz stalo a v pohode všetko stornovali. Ja len, že je to celkom nezmyselné. Napríklad keď objednávam z iných eshopov a odmietne mi platbu tak ma vráti naspäť do košíka a môžem sa znovu pokúsiť zaplatiť. Kdežto u Zoohitu ma to vyhodilo aj z košíka, oznámili mi že platba neprebehla a že mám kontaktovať zák. servis. V mojich objednávkach sa daná objednávka zaplatiť nedala. Trichu zložité. Ak by som tak trikrát nemohla zaplatiť tak objednávam jedny granule týždeň. Zo Zoohitu veľmi neobjednávam tak ma to vždy zaskočí

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. května 2017 19:44
Reakce na Potrefenáhusa:

A pozerám, že na gauči narváno  Lopta už vysmrádla? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 15. května 2017 19:50
Reakce na paktofonika:

Furt je trochu peprmintova...

me na zoohitu štve,ze to vetsinou jede z Německa a uz dvakrát se mi stalo,ze balík došel poskozenej,jednou tak,ze ho pošta ani nedorucovala, zůstal na pobočce a musela jsem na reklamace (cca 25 kilo granuli a konzerv,uplne nepotesilo), ono u nich lze sice vybrat dopravce,bud dpd nebo postu,ale neni záruka,ze to nepojede tim druhým)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 15. května 2017 20:49
Reakce na Potrefenáhusa:

oni jsou tak skvělí 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. května 2017 21:59
Reakce na Potrefenáhusa:

 (ok, vím, že moje reakce jsou pořád stejné, ale co na to pořád říkat...)