Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:42

Moje zkušenosti jsou - hrajou si (myslím teď se psy, ne s lidmi) hlavně mladý zvířata, starší psi si hrají spíš s těmi, které znají, než že by někde běhali s neznámými odrostlými štěňaty. Feny si přestávají hrát o dost dřív, psům to vydrží dýl, případný nápadníky dokážou dost razantně odehnat - není problém, aby 8kilová fenka umravnila 40kilovýho pitomce.

Jsou samozřejmě plemena (i jedinci), kterým to vydrží skoro celý život a kde jsou hravé i feny, ale to jsou spíš výjimky. Fleťáci mezi ně patří, dnes si se Cidem hrála cizí 11letá fletka, ale takových je myslím spíš míň.

Jinak to, jestli se znají, to může dost dost ovlivnit, Terk občas dokázal vyprovokovat ke hře i 10letou Belisu, ale to byl asi jediný na světě :-).

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:43
Reakce na paktofonika:

haha, maximalne plysoveho! :-)

uz teraz, ked u nas z casu na cas prespavaju Zunkiny kamosi, sa citim ako psia verzia crazy cat lady 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:53
Reakce na palahniukowa:

já jsem byla dost kontaktní před těma 15 lety s Čendou, mám kamarádky skrz psy z té doby, akorát ti Čendovi vrstevníci už taky pomřeli.  Ale mě to až zas tak nějak nechybí, já si venku vyčistím hlavu, jak pochoduju po lese, Rufík si těch cizích psů, když se k nám někdo připojí, stejně po té, co se seznáměj, vůbec nevšímá. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 16. května 2017 15:54
Reakce na Jiná Realita:

jak kouká

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. května 2017 16:00
Reakce na Jiná Realita:

Hra dorostenců vypadá tak, že spolu lítají, honí se, perou se, válí se po sobě, ožužlávají se, o něco se tahají a případně si dělají štěňata :-). Když to nepřesáhne míru, jsou zdraví, stejně velcí a těžcí a nevadí to psu ani majiteli a okolí, tak Cidovi to  blbnutí dovolím.

V jakýmkoliv jiným případě okamžitě zasahuju, ale většinou to není třeba, dospělá fena většinou dokáže umravnit jedním štěknutím a na dospělýho psa to snad zatím ani nezkoušel. Myslím, že je navíc docela dobrý, když se naučí, co se může a co ne od psů teď, kdy mají k němu ještě vysokou toleranci než pozdějc.

Cid třeba na všechny při seznamování pokládal packy, on je takovej packovej a pořád dává pac i nám, ale u psů je to hodně neoblíbený gesto, když jim někdo dá tlapu nebu hlavu na hřbet. A co jsme v Praze, kde má hodně kontaktu, tak s tím  docela přestal, protože se to dozvěděl přímo od těch psů, že to asi nebude úplně ono :-).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 16. května 2017 16:04
Reakce na Zina:

aaa, tak to Rufíček teda nemá, nemá vůbec rád, když na něj někdo hamtá!!!!

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. května 2017 16:24
Reakce na Potrefenáhusa:

Tak Cid v tomhle případě si při seznamování sedne a fakt tu tlapku jen položí, ale oni to stejně berou jako vy....í gesto, takže korekce přijde okamžitě :-).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 16. května 2017 16:30
Reakce na Zina:

 Ano :-D

 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 17:29

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 17:35
Reakce na palahniukowa:

Zadarmo? Taky super cvicak!? Ja asi zacnem dochadzat 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 16. května 2017 18:15

Ještě z oslavy narozenin.  Tiffanka měla 3 roky. 

Online Sweet Potato
Avatar
34812 příspěvků moje polička 16. května 2017 18:19
Reakce na Berta:

Všechno nejlepší! Moc ji to slušelo.

paktofonika Amy má skvělého parťáka.

Online pecka
Avatar
5974 příspěvků moje polička 16. května 2017 18:22

Nejak moc nestíham čítať a písať,tak to zhrniem v jednom:všetci chlpáči na posledných stránkach sú úžasní,ale to sú vždy.

Keď tak čítam o cvičákoch,asi si musím čo najskôr nájsť novú prácu v mieste bydliska,aby som si tú moju chlpatú princeznú mohla doniesť domov a začala s ňou seriózne niečo robiť.Lebo inak bude stále malý divočák 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 18:37

A takto to dopadlo...Amy uz hodinu zarezava 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 19:25

Sa ospravedlnujem za to tapetovanie, ale na najlepsiu fotku som zabudla 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 19:44
Reakce na paktofonika:

su perfektni obaja a este im to spolu aj ladi! :-) rozkosne 

no a to oko Amy na poslednej fotke spolocnej fotke, haha :-D najlepsi spanok je po poriadnej psej akcii 

a k tomu cvicaku: platila som rocne clenske do klubu, ale tu cenu tiez nechci vediet  a zaroven som ako clen oslobodena od mestskej dane za psa, co je v mojom pripade 15 eur za oboch, ale v byte je poplatok za jedneho psa 35 eur.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 19:46
Reakce na Berta:

dodatocne vsetko naj! vela vela lasky, pamlskov a vyletov :-) 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 20:35
Reakce na palahniukowa:

Ja som veľmi rada že má Amy kamoša. Dohodli sme sa už aj na ďalšom termíne :D 

Ale išlo ma poraziť z rodičov s deťmi čo sa hrali asi tak 100m od nás. Psy sa hrali za rohom, no a deti ich zrazu zbadali a pribehli. Najprv sa len pozerali, potom ich začali naháňať, potom začali do nich s paličkami. Všetko sa tak rýchlo udialo, že som ani nestihla Amy chytiť. No a ona keď vidí paličku ta koniec. Má to zakázané.... Tak jedno dievčatko ju začalo naháňať, v sekunde už naháňala Amy dieťa, vreskot pískot plač. Ma skoro porazilo. Amy som chytila, odišli sme ďalej. O minútu boli deti znovu pri nás. To ako rodičom nedochádza, že sa deti nemajú tlačiť do psej hry? No mala som sto chutí ju dať na vodítko a odísť. Amy nieje zvyknutá na deti, bála som sa aby na niektoré neskočila a už by som mala políciu na krku. Tak som ju chytila a čakala až deti odídu. Na to pribehla matka s dievčaťom čo od Amy utekala s plačom a hovorí, že ona sa bojí tak jej prišla ukázať psíkov. Dievča sa pomaly poplakalo, ale matka ju ťahala nasilu za ruku. No to už som Amy ani nepustila z oka. Nakoniec odišli, ale nejde mi do hlavy, že takto niekto spustí deti z očí(rodičia na nich nemali šancu vidieť) a ešte aj za psami. Dohromady sa okolo nás motali 4 deti. Najmenší chlapec pomaly ešte ani nevedel chodiť. Však áno keby sa niečo stalo, môže za to jedine majiteľ psa. Ach uľavila som si, ale toto fakt nemám rada. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:04
Reakce na paktofonika:

jasne, ze na vine je pes, resp. majitel, ty mas predvidat, pes je iba zviera (myslene vseobecne a s prekrutenymi ocami, nie na teba :-)) na zaklade odpozorovaneho si myslim, ze vela statistik, ktore uvadzaju pocet napadnuti deti psom je zavadzajucich, lebo sa vzdy vidi iba ten finalny vysledok, nikdy tam nevidiet, ako sa pes snazi naznacit aj cez konejsive signaly a rec tela, ze sa deje nieco pre neho neprijemne, ale bud to odignoruje majitel psa, alebo dieta (rodic). ale zasa chapem tu mamicku, ktora za vami potom prisla s tym placucim dietatom mu ukazat, ze psik je vlastne v pohode, to mi pride spravne, aby sa nebalo dieta psov v buducnosti. ale rodicia su tam od toho, aby si na deti davali pozor, to je pravda. 

a take to hladkanie psov od okoloiducich nepochopim, to sa neboja, ze sa im nieco stane? mam Zunu stale pod kontrolou, ked sa ma niekto (dieta) spyta, ci si ju moze pohladkat, nemam problem, ale vzdy Zuna pozera na mna, ja ju drzim a deti ju mozu pohladkat po chrbate, ak je s tym Zuna ok, nemam problem dat dietatu piskotku, ze jej moze hodit. ja sa priserne bojim, ze niekomu nieco spravi. a dnes mi vystartovala po najprv bezcovi, potom po velmi cudnom chodcovi (to ju ale neospravedlnuje, viem) a predtym na jedneho psa. prepinak neskutocny. na nu pocas prenpinakov nezabera nic, ziadne uputanie pozornosti, pamlsky, triky, bitka, krik, nic. som taka nestastna, ze az. po ludoch mi nestartovala nikdy. no som z toho mimo. bola na voditku, takze sa nic nestalo, ale citim sa hrozne. stale mam pocit, ze sa z niecoho dostaneme, nieco zvladneme a bum, dalsi problem. 

Offline Kokoska
Avatar
28251 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:06
Reakce na Berta:

Gratulace, hotová dáma! Ten čas strašně letí, pamatuju se, jak jsi nedávno psala, že jste ji dceři pořídili.