Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:14
Reakce na palahniukowa:

No ja som sa bála tiež aby nič nespravila. Ja nemám problém ak niekto príde pozerá sa opýta sa či môže pohladkať. Takto sa Amy skamarátila s dievčatkom na cvičáku. Dievča prišlo, pekne sa opýtalo či môže. Amy ju pooblizovala ona ju pohladkala a v pohode. Ale keď dobehnú s krikom a hystériou deti k psom ktorý sa hrajú a sú rozjašený tak to už som sa fakt bála. Druhý pes je na deti zvyknutý. Amy veľmi nie. Nemá rada dobiedzanie, nieje ani hladkací typ, a keď videla u dieťata v ruke paličku som sa modlila aby naň nevyskočila. Pri paličke sa nepozná  Radšej som ju držala než by som mala mať problémy. Ale deti nikomu nechýbali. Rodičia sedeli za rohom na lavičke a debatovali si. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:28
Reakce na paktofonika:

keby ku mne pribehol niekto s krikom a hysteriou, tak mi asi prepne tiez. sice nie. staci, ze by niekto iba pribehol :-/ niektori rodicia to beru tak, ze dieta psa nemoze pohryzt a pes ma byt pod dozorom.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:33
Reakce na palahniukowa:

Však pod dozorom bola, len keď niekto zrazu pribehne spoza rohu tak tiež potrebujem pár sekúnd na reakciu. Teraz nejde o Amy, ale ak by tam bol iný pes mohlo to dopadnúť rôzne. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:38
Reakce na paktofonika:

...keby tam bola taka Zuna v rausi, tak to je konecna. ale zasa viem ze je to potvora, preto je bud na voditku, alebo na stopovacke s kosikom. 

ja to chapem a zdielam tvoj nazor. ale nie som (zial) taka hrdinka, aby som pri nevhodnom spravani sa k mojmu psovi upozornila cudzie dieta/cloveka/psa. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:39

Dneska den jak na houpačce.

Navečer na veterinu konzultovat Dadoo. Boule strašně vyrostla, ale Dadoo je úžasně vitální, žere jak nezavřená. Co a jak tedy bude dál. Skvělá doktorka mi přesně popsala varianty. Nejlépší by bylo odoperovat, ale protože by to pro Dadoo bylo moc náročné, odoperovat jenom část mléčné lišty s nádorem. A dál by se vidělo.

Domluvily jsme se, žedo toho , právě pro její vitalitu, půjdeme. Fakt nevypadá vůbec na umření. Takže krevní testy, biochemie, rtg je z předměsíce. Naděje!

Za 15 minut bylo po naději. Dadoo má hodně špatné jaterní testy. Normální jsou hodnoty okolo cca 200, ona má přes 900.

Za těchto okolností prý operace nemá prakticky žádnou naději na úspěch. Buď by zůstala na stole, nebo, nejpravděpodobnější, nezvládla by to potom. Operace, narkoza ač inhalační, je prý strašně náročná právě na játra a hodnoty vždy po operaci hodně stoupnou - a to  už by nezvládla vůbec.  Takže nechat a čekat na smrt nebo tak moc riskovat, když ale vyléčení stejně nepřijde.

Dali mi čas na rozmyšlenou a tak jsem seděla v čekárně, mluvila s dcerama, manželem a brečela jako krokodýl.

Po čase zase v ordinaci.. Rozhodnuto a přišel další návrh paní doktorky -  nám dala léky na játra. Dadoo bude 2 týdny užívat pilule a pak se znovu udělají odběry. Kdyby se játra významně zlepšila, znovu zvážíme operaci - podle jejího stavu. Jinak ale musíme bouli sledovat. Kdyby se chystala prasknout, prý to bezpečně poznáme, hned přijet.

Právě před měsícem měli na stole pejska se stejnou diagnozou i vitalitou - a dva týdny po operaci, právě kvůli játrům, ho museli uspat. Paní dotrorka byla naprosto upřímná, na nic netlačila, všchno vysvětlovala, navrhovala.

A každá sestřička, kdykoliv šla kolem, vždycky Dadoo podrbala, dala dobrotku, pohladila..  A tím vším tu chudinku tak dokonali zblbly, že potřetí do té ordinace šla úplně sama a přede mnou!! Ona, která by jindy lezla i po zdi!

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:48
Reakce na Dadoo:

ste statocni, ako to vsetci zvladate. no a Dadoo je dievca silne & statocne. je mi to velmi luto, ale ked ma chut zit, tak je to dobre. psy ziju pritomnostou a ked je ziva, stastna, radostna, milovana a milujuca, stale je to dobre  budem verit, ze lieky na jatra pomozu. drzte sa a pozdravte a pomojkajte hrdinku Dadoo.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:50
Reakce na Dadoo:

chudinka malá statečná  

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:51
Reakce na Dadoo:

 Dadoo Vás určite zbožňuje a preto chce byť s Vami. Držím palce aby lieky zabrali a mohli ste sa spolu radovať ešte dlho. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:58
Reakce na palahniukowa:

Prosím ťa, ja mam problem są s ludmi rozprávať nieto ešte ich na niečo upozorňovať. Však určite vieš o com píšem. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. května 2017 21:59
Reakce na Berta:

Všetko najlepšie prajem. 

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 16. května 2017 23:30
Reakce na Dadoo:

Ach , Dadoo je moc statečná. Kolik jí je? Naše zlatíčko (slečna Julie, vlastně už spíše starší dáma jezevčíka) měla tu samou diagnózu i prognózu. Operaca nám nebyla doporučena převážně z důvodu věku a tak jí bylo dopřáno jen pár příjemných týdnů. Nic ji nebolelo (alespoň doufám). Pak se čas naplnil ... Pořád o tom nemohu mluvit, chce se mi brečet a padá ně mě lítost. Držte se .

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 16. května 2017 23:41
Reakce na Berta:

Gratuluji, byly dárky?  

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 16. května 2017 23:43
Reakce na paktofonika:

Amy je naprosto úžasná. Akční, skoro bych se jí "bála"  a pak, jak naopak spinká jako miminko. Je k poňuchňání .

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 16. května 2017 23:48
Reakce na palahniukowa:

Nádhera, nádhera!!! Opravdu lední méďové. Jsou tak malinkatí, jak se k sobě tulí.  

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 16. května 2017 23:50
Reakce na Jiná Realita:

Ten vám vážně dost povyrostl (nevím proč, vzpomněla jsem si na Fíka a jeho tempo vývoje), je to kus chlapa a ještě pěkného

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 17. května 2017 08:11
Reakce na Dadoo:

Beruška zlatá statečná Moc na vás myslím

Online Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 17. května 2017 09:10
Reakce na Dadoo:

je to beruška Tyhle rozhodování jsou vždycky strašně těžký, co se dá dělat...tak vám přeju, ať si společně užijete ještě hezký chvíle, oni si to fakt zasloužej!

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 17. května 2017 10:22
Reakce na Dadoo:

Držím palce,  určitě pro ni uděláte to nejlepší....

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 17. května 2017 10:22
Reakce na whiskas:

Gratuluji, byly dárky?  

No jasně, nový pelíšek, nějaké  pamlsky....

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 17. května 2017 10:32

Malá a statečná. Moc přeju, ať ty léky na játra zaberou!