Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:54

Inak dosť nostalgicky spomínam na doby, kedy som psa privolala na pamlsok, ako barfujeme, tak ho opustila tá extrémna pažravosť a momentálne by som ho vonku nenalákala ani na kaviár (hlavne, že minule sa labužnícky vyváľal veď viete v čom a ešte si aj odhryzol...).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:59
Reakce na DrowRanger:

a co nějaký hračky? My tohle teda máme taky trochu blbý, protože Ruf venku moc žrát nechce a nehraje si vůbec, samozřejmě čím je ta situace náročnější, tím má menší zájem o žrádlo.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 12:00
Reakce na DrowRanger:

este ked vystihnem ten moment, ze Zuna laskavo zvazuje, ci je zaujimavejsi niekto iny alebo ja, tak vyhrazne precedim pomedzi zuby "opovaz za a mozes ist s nimi potom aj rovno domov", niekedy to zabera :-D

chapem! u nas zasa ak sa Zuna dostane do vyvrtky, takej tej, ze je vyslovene prepnuta (ale vzdy na voditku), tak som ticho, nehovorim na nu, neukludnujem ju, nekricim - zbytocne by ma hlas prezradil, ze som v totalnej panike a jej je to uz aj tak vtedy jedno; tak len zmenim smer a snazim sa ju odtiahnut prec. tiez to moze vyzerat zvlastne, ze mam k tomu laxny postoj alebo co...

a dlho som sa bala, ze si Zuna bude mysliet, ze jej meno je "svina" alebo "vypadni" 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 12:02
Reakce na Potrefenáhusa:

R. & G. su medzidruhovy surodenci 

Offline Zina
Avatar
5856 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 12:07
Reakce na Potrefenáhusa:

Já si to fungování amortizéru moc neumím představit, stejně to dojde do bodu, kdy to škubne, ne? 

Tohle byla kombinace flat-vlkodav, ale ty začátky s Belisou byly trochu těžký. Co na ně teda pak platilo, když to přesáhlo mez, tak jim fakt vynadat, a Belisa chodila na začátku na halti. Když jsem míjeli nějakého psa, kde nebyl zájem o kontakt, tak dostali povel k noze a byla jsem nepříjemná (verbálně), když se neplnil. Asi jsem vypadala pro případný pozorovatele jako sekernice, ale potom, co mě poprvý strhli na zem, jsem pochopila, že je to prostě kdo s koho. Časem jsme nějak haltinu přestali potřebovat, většinou nebylo třeba ani vodítka, vystačili jsme s k noze. Samozřejmě venku, po měste v provozu chodili na nich.

Teď se Cidem jsme ubrali na kilech, ale notně přidali na drajvu, takže ty větší procházky, kdy venčím jen já, je venčím po jednom. A střídám u Cida halti s normálním obojkem, protože na halti se to tahání taky neodnaučí.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 12:16
Reakce na Zina:

Ten amortizér je fajn v tom, že nedôjde pri tom napnutí k tak prudkému trhnutiu ako pri klasickom vodítku, je to skôr postupné napínanie (vodítka s amortizérom sa kupujú podľa váhy psa, je tam rôzne silná guma). Ae napr. riki na ňom ťahá ešte viac ako na klasickom vodítku (je v takom stave, kedy viac menej poloskáče a snaží sa to vodítko napnúť), používame ho vtedy, keď chodíme behať v meste + je zapnutý na popruhu, nie na obojku.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 12:20
Reakce na Potrefenáhusa:

Nič nezaberá, prestalo ho baviť aj aportovanie, maximálne sa rozbehne za konárom/šiškou čo mu hodím, ale už ich nenosí ako kedysi. 

Vonku je jednoducho príliš veľa podnetov, čo ho zaujímajú.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 12:21
Reakce na palahniukowa:

V ste to s tou zunkou mali tiež veselé 

Offline Zina
Avatar
5856 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 12:29
Reakce na DrowRanger:

Aha, tak to odpovídá i tomu, co psala PH, tak asi zůstaneme u halti, klasiky a optimismu :-).

Ty odměny je dobrý střídat, aby nevěděl, jestli to bude pamlsek, míček, nebo nic, a s míčkem/hračkou si i nějak aktivně pohrát. Ale i tak si myslím, že v určitý fázi jsou to prostě slabý karty, když se to porovná s možností hraní s jinými psy, lovením, výhledem na sex atp. A pak přijde 15 metrů lana vhod :-D.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 12:32
Reakce na Zina:

Jaaaj, potencionálny sex mi ani nespomínajte, momentálne mu netreba ani to aby sa fenka hárala a snaží sa nakryť aj tie kastrované...mala som ho nazvať casanova 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 15:32

wuaaaaaaa, myslela som si, ze som prepracovana a mierne mi sibe, ale tu olovrantovu presnidavku s piskotami mi 2x ukradla Zuna!!!!!!!!!!!! nasla som jednu sklenicku vpelechu a druhu pod stolom!!!!!!!!!!

a to som ju nedavno chvalila 

Offline Zina
Avatar
5856 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 15:57
Reakce na DrowRanger:

On je tak vybíravej, že bere jenom fenky, jo? :-D

palahniukowa Olovrant je super slovo, závidím vám ho :-).

Offline baltik
Avatar
4439 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 16:05
Reakce na ionicera:

to delaji stenatka, on se otrka

nebo na naseho zabiralo dat ho do auta a odvezt nekam na louku, tam uz se nebala probehal se

ale jit  sni mna prochazku od domu bylo jen pro silne nervy a velkou zasobu mnamek

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 16:14
Reakce na palahniukowa:

to ju ako aj zožrala? či len ukradla? 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 16:14
Reakce na Zina:

áno, je to silný heterosexuál, chce len fenky a jeho plyšové prasa keď nie sú fenky (chúďa prasa by vedelo rozprávať)...

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 16:21
Reakce na DrowRanger:

ukradla, zozrala - sklenicka ako nova!!! zo stola!!! ale ako nehlucne vzala tu sklenicku mi je zahadou, nic nebolo ani spinave - podlahu asi vyoblizovala, potvora. a ja ze som prepracovana 

Zina mne sa paci slovo presnidavka viac ako to nase - vyziva :-) 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 16:29
Reakce na DrowRanger:

a nemoze to byt u Rikiho skor "akoze" dominancia a frajerina, ako sexualny pud? 

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 16:41
Reakce na palahniukowa:

To je ovšem neuvěřitelný výkon, myslím, že Zuna by zasloužila nějakou odměnu .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 16:48
Reakce na palahniukowa:

Hm, on nie je veľmi dominantný vo vzťahu k psíkom, poslednú dobu skôr neistý - navyše ak by to bola dominancia, neprejavovala by sa aj vo vzťahu k menším psom? Lebo to robí vyslovene len vo vzťahu k fenkám a až po chvíli ako sa spolu hrajú/zoznámia sa.

Offline dzizisketa
Avatar
7483 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 16:51
Reakce na palahniukowa:

Ale i tak je to kouzelné, desiata a olovrant... u nás je to obojí svačina prostě

EDIT: nebo není ta dopolední právě přesnídávka?