Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:32
Reakce na Jiná Realita:

Rufík 8 a půl :-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:40
Reakce na Jiná Realita:

R. je fakt celkem kapesní, i když teď jsem ho nesla asi 20 metrů a měla jsem dost :-D

jako umím si to představit, že když zabere pes, co váží 40 kilo, je to dost hustý, mě stačila kamarádky boxerka, která měla asi 28

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 10:03

Vy své psy alespoň dostane ven, ale Toník si sedne do vrat, ani se nehne, dá hlavičku na stranu a čeká, až se vyvenčím já , nejde za mnou, tada jako přišourá se na pamlsel, ale to by celá procházka vypadala tak, že bych ušla 5 metrů, sedla na bobek , přivolala, dala pamlsek a znovu. Na zahradě řádí, doma lítá jak raketa, ale za vrata ne. 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 10:14
Reakce na ionicera:

Tiffanka strašně dlouho nechtěla chodit z domu ven, ale strašně...to bylo  přemlouvání! Jen si sedla a čuměla. Nepomohlo nic, povel, pamlsek, lákání....nic. Museli jsme ji kus odnést a pak už v pohodě. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 10:19
Reakce na Potrefenáhusa:

 si to živo predstavujem  Riki je zas extrém v tom slova zmysle, že on doslova miluje psy - chce sa hrať úplne s každým, je mu jednoo, že ten pes na neho vrčí a chce ho pohrýzť, on naďalej behá okolo (ak sa mi ho nepodarilo odovlať) a šťastne sa smeje s vyplazeným jazykom, krúti chvostom a volá ho hrať sa...3x sme mali zlý stret - 1x na bežkách, kedy bol navoľno a zbadal psa, ktorý bol k paničke pripútaný na postroji, bohužiaľ jej pes absolútne netoleroval iné psy a vyštartoval po rikim (doteraz netuším, ako to tá bežkárka ustála, ja by som letela), nepočúval žiadne povely a náš malý blbec behal okolo a chcel sa kamarátiť, 2x sme ho mali navoľno, keď sa zjavil pán s nesocializovaným rotwajlerom - našťastie na vodítku - a riki tentoraz behal okolo v dosť veľkej vzdialenosti (aj tak sme ho chytali 2, lebo stále skúšal, či sa ten veľký zlý psík nebude chcieť hrať...)a 3x ho napadol ridgeback, výnimočne bol riki na vodítku a to mi nebolo všetko jedno, lebo ridge neposlúchal paničku a cvakal mi na psa - nakoniec som rikiho pustila aby mal aspoň šancu ujsť, našťastie zdrhol...

Teraz púšťam len tam, kde viem, že je minimálne riziko incýh ľudí a psov (chodím väčšinou cez týždeň okolo obeda, kým ostatní pracujú...), ale aj tak sa mi stalo, že som narazila na bezdomovca s 2 vlčiakmi, našťastie rikiho som odvolala a pán mal psy vychované úplne ukážkovo, len ma prosil, či ich viem obísť, aby ho nestiahli zľadovatelým chodníkom ak by náhodou.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 10:19
Reakce na Berta:

Taky zkusím poodnést. Ale obávám se, že nasadí úprk směr domů, to vidíme jen tu prdelku jak maže domů a ouška mu vlajou. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 10:30
Reakce na DrowRanger:

bezdomovci maj ty čokly většinou úplně vzorný, myslím je to fakt ukázková socializace v praxi, kdo se nesocializuje, ten nepřežije

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 10:39
Reakce na ionicera:

Taky zkusím poodnést. Ale obávám se, že nasadí úprk směr domů, to vidíme jen tu prdelku jak maže domů a ouška mu vlajou. 

Tak hlavně že trefí.... :-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 10:40
Reakce na Potrefenáhusa:

Presne tak, väčšina sa k tým psíkom aj pekne správa, minimálne tento ich mal úplne ukážkových - čistých, učesaných, veľmi pekne stavaných a aj vychovaných, so všetkým príslušenstvom - obojky, košíky, vodítka...

Online Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:09
Reakce na DrowRanger:

Hovawart lovecké plemeno není, ale myslím, že v tomhle věku je to jedno, má prostě zájem o všechno kolem. 

Jiná Realita Fakt není důvod se z toho hroutit, si vůbec nedělám iluze, že by mi Cid k jinému psu nevzal roha. Nejsem si jistá ani Terkem, když mu bylo takhle, a to věděl, že se jde 5x denně ven a venku potká za ten den plus mínus 30 psů, ale nějaký jeden na poli by i tak byl lákavý objekt. Čili se nemůžu divit Cidovi, se kterým doma potkám možná tak jednoho psa denně, ke kterému ho ještě vězšinou nemůžu pustit, že jsou pro něj tak vzácní. 


ionicera Toníček se teprve rozkoukává, dejte mu chvíli a uvidíte, že se taky zařadíte do klubu Stopovačka :-).

PS: Já už se teda hrozně těším, až zas budu venčit jen s vodítky a pytlíky na bobky, protože akutálně moje výbava čítá pytlík s pamlsky, ty druhý pytlíky, dvě vodítka normální, haltinu, stopovací vodítko a 2 míčky.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:11
Reakce na Zina:

klub stopovačka

Online Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:38
Reakce na Potrefenáhusa:

R. je fakt celkem kapesní, i když teď jsem ho nesla asi 20 metrů a měla jsem dost :-D

jako umím si to představit, že když zabere pes, co váží 40 kilo, je to dost hustý, mě stačila kamarádky boxerka, která měla asi 28

Tak si ještě představte, jak to vypadá, když zabere na jedný ruce 33 kilo a na druhý 50 :-D.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:40
Reakce na Zina:

brutus!

nepomáhá vodítko s amortizérem? Akorát je blbý, že se na něm nenaučej netahat, Rufík normálně na vodítku netahá, ale jak je na gumě, je fakt jak ta opička na gumě z pouti...

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:42
Reakce na DrowRanger:

mne pri odvolani od psa najviac pomaha zavolat, otocit sa a ist smerom prec, idealne este pobehnut smerom od psa. ale to je nervydrasajuce riesenie a pouzivam ho nepravidelne, ked vyhodnotim, ze pes aj clovek vyzeraju byt ok (teda ked je pes priatelsky, nehrozi konflikt a pod.)

cca mesiac dozadu mi Zuna 5x vzala roha za jednou barzojkou, to som sa hanbila ako pes, aby si ten pan nemyslel, ze ju tam snad vysielam zamerne s nejakymi postrannymi umyslami  este mal aj kociar s malym babätkom pred sebou  Zuna mala 20m stopku, ked ich uvidela, skamenela a ani s nou nehlo pri privolani, tak som si ju pritiahla. potom sa mi vysmykla s tou stopovackou, to som k panovi prisla 1x a ospravedlnila sa. odtiahla som ju prec, opacnym smerom. po cca 30m som stopovacku pustlia, reku, uz je to snad ok, a bum - Zuna to presne vedela a opat smykom za nimi. to som si po nu prisla 2x. opat ospravedlnenie a odtiahnutie, to som ju uz prepla na voditko, ked sa nevie slecinka spravat. a ona sa mi opat vytrhla aj s voditkom!!!!! to som sa prisla ospravedlnovat 3x, ale pan bol mily, videl, ze ju ucim - vzdy sa zastavil a pockal, kym pribehnem  barzoj to neriesil vobec, nastastie. no a potom asi po 10 minutach na voditku a v opacnom smere si hovorim, ze uz to musi mat Zuna v sebe spracovane, prepnem ju na stopku. a v momente, ako som tu stopku pustila, Zuna ako stihacka vyletela prec. tak som tam stala, on nervov mi cukalo oko a v hlave mi bezalo "mala som psa..."; vybrala som sa jej oproti a potom som videla, ako bezi smerom ku mne, tak sa mi velmi ulavilo. no mrcha je to. najhorsie je, ze ked pride, aj ked sa jej velmi nechce a trva to, tak ju nesmiem karat, ale naopak, musim pochvalit, takze to vyzera tak, ze ton hlasu je sice mily, ale hovorim "tu si, ty svina mala, ty utecenec neposlusny vychcany, ty si tak krasne zdrhla, heeeej?" 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:47
Reakce na palahniukowa:

no to je strašný vždycky, když to v člověku bublá a ještě má vytasit ty piškůtky :-D

"tu si, ty svina mala, ty utecenec neposlusny vychcany, ty si tak krasne zdrhla, heeeej?"

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:48
Reakce na Zina:

k tej opisanej vybave mam este kosik a retiazkovy polostahovak - aby som mala co do Zuny hodit, ak by sa jej nieco nepacilo  

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:50
Reakce na Zina:

Ja ich mám zafixovaných ako čiernych retrieverov, akurát som si rečítala, že to je pracovné a nie poľovné plemeno 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:52
Reakce na Potrefenáhusa:

jo! este dostanu aj pamlsok - no skoro za vsetko!!! 

vzdy si hovorim, ze Zuna nie je pes vhodny pre kardiakov, ludi s vysokym krvym tlakom, vysokym prahom bolesti a nizkou sebakontrolou.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:52

Já myslím, že Godzillka za chvíli toho nebohýho psa přeroste :-D

Viděla jsem se teď s jednou kamarádkou, která Rufíka viděla poprvý naživo, předtím ho znala jen z fotek a říkala, že bude muset ty fotky úplně přehodnotit, protože si myslela, že je o dost větší :-D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 11:53
Reakce na palahniukowa:

U mňa vôbec nezaberá otočiť sa a ísť preč, pes sa vtedy veľmi vďačne vybral s tým, kto mal druhého psa (jednu dobu mi utekal aj za ľudmi, keď mal obdobie, že ľudia sú ešte viac super ako iné psy, resp. teda sa rozhodol počas prechádzky zmeniť pánička...)

Úplna paráda je, keď ho mám na stopovačke, vidím ľudí/psov/malé deti, tak ho privolám, on na mňa pozrie ponad plece a ignoruje, tak si ho na tej stopovačke pritiahnem, celú dobu ho chválim, dostane odmenu...a ľudia na mňa pozerajú ako na debila, že chválim psa, ktorý sa vzpiera a ja ho k sebe ťahám násilím