Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 21:30
Reakce na palahniukowa:

mám z toho úplně po náladě. děsím se, co kdyby zrovna jelo auto (protože pes běžel na silnici, kde oni zrovna procházeli), co kdyby se hrozně porvali (naštěstí pán svého psa zvládnul)...no prostě je to nahouby 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 21:38
Reakce na Jiná Realita:

ne, neni, bolo to nahouby ;-) 

okolnosti boli priaznive a zachovali ste duchapritomnost, zvladli situaciu. a pochybujem, ze by pupicek, ktory bol navolno (a aj naostro :-) prepacte, ze to zlahcujem, myslim to v dobrom) utocil. druhy pes bol pravdepodobne tiez v pohode. uz je vsetko ok 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 21:39
Reakce na Jiná Realita:

tak je všechno v pořádku a čas na toho panáka:-)

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 23:29
Reakce na Jiná Realita:

Já se taky přimlouvám za panáka (nebo čokoládu, nebo čemu hovíte), výsledek je, že jste tu situaci zvládli. Rupl vám obojek, nebyla to tedy ani vaše chyba. Navíc jestli psa zná, tak by asi žádná velká mela nebyla, vždyť Pupíček je ještě štěně.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 08:08
Reakce na Jiná Realita:

Pupík by potřeboval přišít na záda nějaké pevné ucho od kabelky 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 08:11

Včera bol asi dobrý deň na demolácie, Riki rozhrýzol šnúru od lampy (úplne odhryzol koncovku), našťastie nebola v elektrike...Ale teda, moja vina, mala som si všimnúť, že je podozrivo ticho hoc dovtedy sa dožadoval pozornosti...

Inak Riki odkedy ho máme nezničil nič okrem kocovky na PC a teraz tej lampy, paradoxne keď j sám v chodbe, tak si len ľahne a spí až do nášho návratu, ničí len "pod dohľadom" (keď sa mu nevenujeme hoci on by chcel - ale je vyvenčený, precvičený a vyhraný, ale on chce viac hrania sa...).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 08:13
Reakce na Jiná Realita:

Koľko má psík? nedostáva sa akurát do puberty? Mne tak pes zo dňa na deň prestal počúvať cca keď mal 8 mesiacov, bude mať 12 a zatiaľ sa mu poslušnosť moc nevrátila (v meste z vodítka väčšinou nepúšťam, lebo ho vo väčšine prípadov neviem odvolať keď zbadá psa), v lese už je to fajn ale keď náhodou natrafíme na iného psa, tiež sa mu moc nechce bežať za nami.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 08:21
Reakce na Berta:

Ucho od kabelky na zádech je jednoznačně uplne senzační,jako fakt!

Orfanik
Avatar
26. dubna 2017 08:24
Reakce na Potrefenáhusa:

Můžete ho poponášet, když bude unavenej

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 08:26
Reakce na Potrefenáhusa:

Ucho od kabelky na zádech je jednoznačně uplne senzační,jako fakt!

Ale já myslela na pevno... tady taky hrozí  přetrhnutí, jako u obojku.... :-)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:05
Reakce na Orfanik:

ovšem u pupíka přenášení při únavě nepřipadá v úvahu 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:09
Reakce na DrowRanger:

má 11 měsíců. jako jinak právě začal být takový klidnější a docela poslouchá, když jsem s ním venku a kolem nikde nikdo, tak "ke mně" zvládá slušně, ovšem k čemu to, když při takovéhle situaci prostě ohluchne  mám tedy pocit, že se při mém volání zastavil a zvažoval, ale stejně pak pokračoval. a to jsem se i přes paniku snažila volat opravdu klidně a přesvědčivě. prostě, kdyby se to stalo u dálnice třeba, je po psovi, a následkem bude nějaká hrozná nehoda 

je ale pravda, že mamce, když ho nedávno venčila, utekl za zajícem, což taky ještě nikdy neudělal. on si zvířata doteď jen prohlížel.

ach jo, se s ním budu bát chodit ven teď.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:19
Reakce na Jiná Realita:

nebojte, pořiďte mu stopovačku a obojek s pojistkou, ten náš postroj má taky ještě pod břichem takovou pojistku, kterou se provlíkne popruh, kdyby praskla karabina, maj to i některý obojky, ty od Hurtty myslím určitě

(nechci teda agitovat, ale mě ty postroje přijdou celkově takový bezpečnější než obojky, ale to jak každýmu vyhovuje)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:20
Reakce na Berta:

přetrhnutí teda fakt ne, je to festovní práce finských soudruhů, podšitá neoprenem a s pojistkou při rozbití přezky

Zvednout by na tom teda nešel, ale má plovací vestičku, která má neopren přes celý břicho a v tý teda zvednout jde, fakt jako nákupní taška :-D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:22
Reakce na Jiná Realita:

Z toho si nič nerobte, toto isté robí aj ten môj, akurát tam by následky zo stretu so zlým, veľkým psom boli o dosť horšie (zatiaľ sme mali šťastie a buď poslúchol a vrátil sa, alebo stihol pred psom uskočiť...). Myslím, že týmto situáciám sa úplne nevyhnete, to že sa obojok roztrhne ste predpokladať nemohli (riki si takto niekoľko ráz vyvliekol hlavu z obojku o ktorom by som prisahala, že bol utiahnutý tak akurát....).

A k tomu ohluchnutiu, to ešte patrí k veku, navyše máte poľovné plemeno, čím sa riziko úteku a dočasného ohluchnutia zvyšuje. Tak len vytrvať a naďalej trénovať 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:22
Reakce na Jiná Realita:

hele a jako přijít, když se nikde nic neděje, to umí fakt každej blbec, ale je to prostě nekonečnej trénink. Rufík teda jede tak na 90%, náš problém jsou psi, od psa, pokud to nestihnu včas, ho teda taky většinou neodvolám.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:25
Reakce na Potrefenáhusa:

toto ma nepotešilo, keďže rufík vyzerá ako ukážkový salámista...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:29
Reakce na Potrefenáhusa:

kolik rufík vlastně váží?

(pupek má 38 kilo  )

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:30
Reakce na DrowRanger:

no byste ho měla vidět, když nafoukne tu hřívu kolem krku, vypadá jak prase bradavičnaté...

salámista to je, ale vocaď pocaď, taky mu neni každej úplně sympatickej, jako neříkám, že vidí psa, tak se na něj jde vrhnout, to fakt ne, ale jde tam napjatě popocházet s tou hřívou a neodvolám ho, pokud už překročí nějakou kritickou vzdálenost

 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 26. dubna 2017 09:30
Reakce na Jiná Realita:

pupíkovi koupila mamka svítící návlek na obojek, když jdeme potmě ven. svítí teda řádně a nedávno nás potkal soused, úplně v šoku a prý: hele, svítí ti pes  asi si myslel, že jsme se definitivně zbláznili, pes tu jinak nesvítí nikomu.

U nás chodí jeden menší svítící pejsek a my mu říkáme pes na dálkové ovládání (venčí se bez vodítka).